Początkująca

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Blau
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2017, 21:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Jestem nowa na forum. :) Postanowiłam biegać, biegać regularnie tak żeby kiedyś wziąć udział w maratonie (takie moje marzenie).
Bieganie nie jest mi całkowicie obce. Od kilku lat biegam od wiosny do jesieni. Ale jest to bieganie totalnie relaksujace, wtedy kiedy mam ochotę. Chce zacząć jakoś w lutym, lub marcu (jak te mrozy miną, to temperatura nie dla mnie, lubie natomiast biegać w upały :)) żeby na wiosnę być juz zapracowanych w boju i przyzwyczajona do ciągłego wysiłku. :) Drugim powodem do biegania jest brzuch nad którym chce popracować, ale muszę najpierw zgubić zbędny tłuszczyk.
To tak po krotce o moim bieganiu. Mam nadzieje, ze nie zaśmiecilam forum, a dzięki Wam odpowiednio się zmobiluzuje do biegania i być może do spełnienia mojego marzenia. Ale do tego jeszcze daleka droga :)
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki :)
Pozdrawiam wszystkich biegaczy :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
qbol
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 13 kwie 2008, 17:26

Nieprzeczytany post

Super że zaczynasz przygodę z bieganiem :) Mnie też mrozy zniechęcają, ale czas w tym roku ruszyć po raz pierwszy w teren :) Jak jest temperatura lekko w plusie, nie wieje wiatr i nie pada, to bieganie jest całkiem przyjemne:) Na początek najważniejsza rada: trzymaj swoje tempo, tak żebyś nie "spuchła" zbyt szybko. Rób przynajmniej dzień przerwy między biegami. No i życzę dużo zapału i wytrwałości. Pozdrawiam :)
RoliG
Wyga
Wyga
Posty: 129
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:38
Życiówka na 10k: 58:25
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Mróz jest straszny i odczwalny w pierwszych minutach biegu. Potem organizm sie nagrzewa i jest przyjemnje.

Ostatnio bylem na treningu przy -11 dzisiaj przy -6 i było cieplutko gdy tylko kawałek przebieglem.

Jestem jeszcze na etapie że prawie co trening wlada jakiś rekord, a to lepszy sredni czas na km. A to dluzszy dystans itp i to zdecydowanie podbudowuje.


Wytrwałości !!!
"Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni !!"



Pierwszy półmaraton zaliczony https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 2&start=30

Endomondo
Polar Flow
FatGoat
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2016, 14:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

U mnie odwrotnie, na poczatku i w srodku biegu nie jest mi zimno, pod koniec zaczyna do mnie docierać.
Blau
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2017, 21:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zapał i wytrwałość się przyda :)
Z jednej strony lubię zimę i mrozy, ale z drugiej już bym chciała wyjść pobiegać. Niech tylko się zrobi lekko na plus i ruszam :) Póki co zostają ćwiczenia w domu ;)
Awatar użytkownika
qbol
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 13 kwie 2008, 17:26

Nieprzeczytany post

W tym tygodniu ma być odwilż:) Wczoraj pobiegałem po 1,5 miesiąca odpoczynku, było super :) Myślałem, że forma uleciała, a było nawet lepiej niż przed przerwą :) Będzie dobrze, byle do wiosny :)
Blau
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2017, 21:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No właśnie patrzyłam na pogodę i zapowiadają w dzień tak 1 stopień :) Może w sobotę się uda wyjść :) Ale i tak obawy będą żeby się nie przeziębic :) całą zimę nawet kataru nie miałam wiec liczę ze tak zostanie ;)

Forma tak szybko nie ulatuje :) i całe szczęście. A jak się w to wpadnie to ciężko z tego nałogu wyjść hehe ;)
Awatar użytkownika
qbol
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 13 kwie 2008, 17:26

Nieprzeczytany post

Jak w sobotę? :) Jutro :)
mirecki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2017, 18:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

powodzenia! ja tez na zimę robię sobie zawsze przerwę ;) ale słonko już się przebija więc od tygodnia staram się truchtać. podrzucam fajnego bloga http://ksstaszewscy.pl/blog/ który też równolegle z nami może cię motywować i odpowie pewnie na niejedno biegowe pytanie :)
Blau
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2017, 21:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wreszcie ruszyłam swoje 4 litery do biegania :hahaha: Za mna piec treningów. Jak po ponad 8 miesięcznej przerwie to jestem bardzo zadowolona. Złapałem juz bakcyla i nie mam zamiaru odpuszczac :)
Po biegu robie oczywiście ćwiczenia na ten mój nieszczęsny brzuch.

Póki co mam zamiar biegać trzy razy w tygodniu. Stopniowo zwiększać czas biegu :))
kasia41
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1444
Rejestracja: 27 gru 2013, 20:48
Życiówka na 10k: 42.23
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Blau pisze:Wreszcie ruszyłam swoje 4 litery do biegania :hahaha: Za mna piec treningów. Jak po ponad 8 miesięcznej przerwie to jestem bardzo zadowolona. Złapałem juz bakcyla i nie mam zamiaru odpuszczac :)
Po biegu robie oczywiście ćwiczenia na ten mój nieszczęsny brzuch.

Póki co mam zamiar biegać trzy razy w tygodniu. Stopniowo zwiększać czas biegu :))

trzymam kciuki żeby chciało Ci sie w upały biegać tak jak nie chciało Ci sie w mrozy :jatylko: :hahaha:

swoją drogą pierwszy raz spotykam się z kimś kto w zimie nie biega bo boi się przeziębić :niewiem: odpowiedni strój i jest ok
Blog viewtopic.php?f=57&t=53762

Komentarze viewtopic.php?f=28&t=53763
FatGoat
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2016, 14:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wolę w zimę się przeziębić niż w lato dostać udaru.
Blau
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2017, 21:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kasia no taki dziwolag ze mnie. Może nie do końca, że się boje tylko przeziębic, ale jest to wymówka bo nie chce mi się po prostu na zimno wychodzić biegać :) Może kiedyś się to zmieni :)

FatGoat ale przecież nie będę biegała w 35 stopniach w południe :) Chodzi o to, że wolę biegać jak jest ciepło. Zawsze lubilam słońce i opalanie i tak samo jest z bieganiem, że wolę w cieple :)
Blau
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2017, 21:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam ponownie :)
Nadal jestem początkująca biegaczka, ale zrobiłam jeden taki malutki kroczek, a mianowicie zapisałam się na swoją pierwszą imprezę biegową, która już w najbliższą sobotę ;) Jest to bieg na 5 km. :) Cóż od czegoś trzeba zacząć. Trochę się przygotowywałam i spokojnie przebiegnę ten dystans. Niestety nie zrobię pewnie tego w najlepszym swoim czasie jaki mogłabym osiągnąć bo nie czuję się na tyle mocno. Ale wiadomo bieg to dodatkowe emocje, adrenalina, do tego pierwszy bieg :)
Stwierdziłam, że po prostu go zaliczę :) A czy będzie to 30 minut, czy 35 to już nie istotne ;)
guma12
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hejka :) też niedawno zaczynałam :) trzymam za Ciebie kciuki, pokochasz to
ODPOWIEDZ