Trening z Pumą dla początkujących

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
janusz1967
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2011, 21:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: katowice

Nieprzeczytany post

witam pumy.w ciągu ostatniego tygodnia ze względu na brak czasu i lekką kontuzję biegałem tylko raz w niedzielę ale dziś dla od reagowanie zaliczyłem dość mocny trening tak mi się wydaję. pokonałem dystans 7,3km w 41,30min a więc mój pierwszy start w niedzielnym biegu jest całkiem realny.pozdrawiam.
Obrazek
New Balance but biegowy
nemi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

:hahaha: no i mam swój pierwszy raz za sobą... :lalala: bieganie w deszczu ...masakra suchej nitki nie było na mnie...pełnazapału nie wiem jak ty mogłaś...szacunek...ja w każdym razie ostatni raz ..jak rosi to ok ale jak leje :ojnie: no ale 2 dzień 2 tygodnia za sobą więc nie jest źle w niedziele 6km myślę ze bez większych problemów... piątek oczywiście jak party time to party time więc odpuszczam dlatego w sobotę chyba będzie krucho też... pozdrawiam słonecznie bo znów go nam zabrali....deszczowo :grr:
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

wczoraj po burzy było 20 stopni i z dziewczyną, którą zaraziłem :hej: bieganiem udaliśmy się na stadion, z racji tego, że 2 dzień planu 8-12 robie miałem przebiec 25min, początek 5.15min/km, potem zwolniłem sobie do 5,40min i aż się zdziwiłem, normalnie bez zmęczenia takie tempo, wcześniej po 5,15 biegałem i byłem zmęczony a teraz nic leciałem więc do 25min a potem 400m sprintu ale aż w szoku byłem, że do tak szybkiego biegu byłem zdolny, endomondo mi pokazało maksymalną prędkość 2,02min/km :orany: i nie byłem zmęczony
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
domurst
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 20 cze 2011, 14:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Szybko biegasz, to fakt. Ja ostatnie tygodnie planu Pumy dla początkujących robiłem w tempie 6'30 - 6'50/km i generalnie bieganie mnie nie męczyło. Teraz (drugi tydzień 8-12) zbliżyłem się do granicy 6'00/km i również bez specjalnego wysiłku - dowód na to że forma rośnie, co z kolei znaczy, że plan działa :)
Obrazek
Awatar użytkownika
pełnazapału
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

trzeba przyznać, że forma faktycznie rośnie szybko- aż sama nie mogę uwierzyć. Przedwczoraj, mimo kiepskiego samopoczucia biegało mi się cudownie- robiłam trochę ponad 9km, w tempie ok 6min/km i w ogóle nie czułam się po tym zmęczona- miałam ochotę na jeszcze, ale zdrowy rozsądek mnie powstrzymał.
Nie wiem, jak teraz będzie u mnie z treningami- chyba zaczyna mnie brać jakieś przeziębienie- mam nadzieję, ze szybko odpuści, bo.. chcę biegać!
no i jeszcze jeden problem- buty. Rozpadły się. 5 tygodni biegania, niewiele ponad 100km, używane zgodnie z zastosowaniem i niestety po butach. Złożyłam reklamację, teraz czeka mnie parę tygodni czekania na jej rozpatrzenie... i chyba na dniach zakup nowych butów, bo jak to tak bez butów..
Obrazek
Awatar użytkownika
pełnazapału
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

ach nemi- co do deszczu to fakt, bywa upierdliwy :P jak trochę kropi, to można biegać, ale godzina w ulewie- też tego szybko nie powtórzę.
Oby się szybko pogoda poprawiła- czego Tobie i sobie życzę (i oczywiście wszystkim biegającym) :D
Obrazek
domurst
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 20 cze 2011, 14:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ja biegłem swego czasu w gradzie, a chwilę później w mega ulewie i było super - przydałaby się tylko czapeczka coby oczu nie zalewało ;) pełnazapału - pochwal się jakie to buty - będziemy wiedzieli co omijać. Ja śmigam w lidlowskich, ale z kolekcji sprzed 2-3 lat i na razie nic się nie dzieje. Te najnowsze, które teraz są w Lidlu są znacznie lepiej wykonane od moich i zastanawiałem się przez chwilę nad zakupem, ale skoro z moimi wszystko w porządku, to... Po co?
Obrazek
Awatar użytkownika
pełnazapału
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

buty teoretycznie mają niezłą opinię, może ja po prostu źle trafiłam- ADIDAS VANQUISH 4, takie jak te: http://allegro.pl/adidas-adidas-vanquis ... 16425.html
biegało się w nich bardzo fajnie, ale rozwaliły się przy palcach- w jednym zrobiła się dziurka w siatce na wysokości dużego palca, w drugim popruły się szwy w tej samej okolicy...
No cóż, mam nadzieję, że mi zwrócą pieniądze, a z następnymi butami będę miała więcej szczęścia.
Obrazek
Diretto
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ostatnio przebiegłem 46 minut bez zatrzymania. Więc wypróbuję plan 15-21 km. Pozostało jeszcze tylko zmierzenie trasy. Powodzenia wszystkim.
"Naucz się zamieniać ból w przyjemność, a nic Cię nie złamie..."
http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... arachowice
janusz1967
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2011, 21:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: katowice

Nieprzeczytany post

witam pumy,ja jestem w trakcie realizacji planu 8-12 czwarty tydzień, zdecydowałem się na udział w biegu dzika,impreza fajna pokonałem 10,5km w czasie 57,20min teraz odpoczywam ale ogólnie jest ok.następnym razem postaram się pokonać większy dystans,pozdrawiam
Obrazek
nemi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

witam, dawno, mnie nie było :hahaha: zaczynam 3 tydzień planu 15-21...narazie jest ok...a pełnazapału tez lubię zakupy :hej: więc zakupiłam sobie geterki i coś jeszcze :hejhej: pozdrawiam
nemi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

aaa janusz jestem pod wrażeniem ...szacun wielki :taktak: tez mam ochotę wystartować ale jeszcze poczekam możne za parę tygodni zdecyduje się na dychę ...pozdrawiam...
ps. ptak co u Ciebie...wracaj :ech:
nemi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

aa pełnazapału przypominało mi się, że widziałam w deklatonie (sory za pisownie) naprawdę fajne cichobiegi sama mia lam ochotę je wciągnąć no ale mam moje adidasy wiec rozsądek - rozumiesz... postanowiłam najpierw zedrzeć stare...a poza tym mam tyle butów ze nie mam ich gdzie już trzymać - tak na marginesie (przypadłość kobiet - myślę)pozdrawiam jeszcze :usmiech:
Jaro37
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć
Właśnie wróciłem z treningu (8-12 IItydz) dziś w planie były przebieżki. Myślałem o nich juz od kilku dni, bo trochę się ich bałem.
Okazało się że nie taki diabeł straszny i po 20min biegu mogę zrobić jeszcze kilka sprintów :oczko: Zauważyłem już jakiś czas temu, że łatwiej biegnie mi się pod koniec treningu. Może na początku za bardzo się oszczędzam, albo za słabo się rozgrzewam? Dopiero po 10-15min biegu, jak już się trochę spocę i złapię lekką zadyszkę to czuję jak bym złapał drugi oddech i wtedy dopiero zaczynam biec swobodnie, wcześniej jakoś się dziwnie męczę i myślę że "dziś to chyba nie dam rady":)
W każdym razie jak do tej pory to jest super a będzie jeszcze lepiej :hej: Pozdrawiam.
Obrazek
nemi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Diretto witamy wśród pum..mam nadzieję ze zostaniesz z nami z naszymi zmaganiami...wspierajmy się
ODPOWIEDZ