Polar M400

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Tomasz nie mieszka w PL i nie wyśle do SK :spoko:

Niestety to znana wada M400. Zegarek musi trafić do serwisu i wymieniają to gniazdo ładowania.
W Polsce to był chyba koszt rzędu 40-60zł.
Musisz rozeznać się w serwisie Polara we Włoszech.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

newamadeo pisze:Wysłanie na gwarancję, a jeśli po gwarancji to też napisanie do sportkonsulting o koszt naprawy i ewentualna wysyłka do nich. Padnięty port usb, standard w tym modelu, u mnie po wymianie działa do tej pory już ponad 2 lata

Wysłane z mojego BLA-L29 .
dostalem od kolesia juz po gwarancji...
dzièki KEIW za info
Awatar użytkownika
julijka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 24 kwie 2020, 11:52
Życiówka na 10k: 67
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam dwa pytania dotyczące M400:

1. Co daje większą dokładność odległości/prędkości, GPS czy Stride Sensor? Mam jedno i drugie, ale aktualnie korzystam z GPS. Niestety, jak biegamy razem z mężem to pomiary naszych M400 (są dokładnie takie same, dostaliśmy je w prezencie ślubnym) różnią się odrobinę (do stu metrów na 5k). Przy czym mój zawsze pokazuje krótszy dystans.

2. Zazwyczaj biegam zaprogramowane wcześniej fazy. W takiej sytuacji zegarek zawsze na pierwszym ekranie pokazuje tętno i ile zostało danego etapu - w odległości lub czasie. Czy da się stworzyć ekran, na którym widoczne byłoby tylko ale bez tętna?

Z góry dziękuję za wszelkie infomracje :usmiech:
pawikr
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 257
Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

plutoniumchester pisze:Długo używałem Polar M400,....
zignoruj typa!
julijka pisze: 1. Co daje większą dokładność odległości/prędkości, GPS czy Stride Sensor? Mam jedno i drugie, ale aktualnie korzystam z GPS. Niestety, jak biegamy razem z mężem to pomiary naszych M400 (są dokładnie takie same, dostaliśmy je w prezencie ślubnym) różnią się odrobinę (do stu metrów na 5k). Przy czym mój zawsze pokazuje krótszy dystans.
nie używam Stride, więc się nie wypowiem :) W ramach ciekawostki, jeżdżąc na rowerze mam różnicę 1-1,5km na dystansie 50 km. Zegarek pokazuje mniej.
Jak biegałem po bieżni, to w okolicach 400m zegarek pokazywał w miarę dokładnie (odchyłki rzędu 1-2m).
Wszelkie amatorskie sprzęty GPS mają dośc dużą tolerancję, nie przywiązywałbym do tego aż tak dużej wagi.
julijka pisze: 2. Zazwyczaj biegam zaprogramowane wcześniej fazy. W takiej sytuacji zegarek zawsze na pierwszym ekranie pokazuje tętno i ile zostało danego etapu - w odległości lub czasie. Czy da się stworzyć ekran, na którym widoczne byłoby tylko ale bez tętna?
Ten ekran nie jest programowalny i zawsze pokazuje strefy tętna lub strefy tempa oraz czas lub odległość do końca fazy - w zależności od tego, jak programowałaś fazę. Jeśli ustawiasz fazę w określonej strefie tętna - będzie to pokazywane, jeżeli zignorujesz strefy tętna, a ustawisz strefy tempa, tak będzie na ekranie.
Wyjściem jest ustawienie swojego ekranu, tylko po każdej rozpoczętej fazie będziesz musiała go przewinąć na zegarku.
ODPOWIEDZ