Komentarz do artykułu „Zostałem wyrzucony na margines" - rozmowa z Tomaszem Lewandowskim

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

realista pisze:No a co do finansowania, to nie sądzę, żeby z głodu umierał - prowizje od zawodników za wygrane, kontrakty sponsorskie, pieniądze klubowe, stypendia, nagrody - jak tak chce pokazać "fakty", to niech ujawni swój PIT...
A może jest "bogaty z domu"... :niewiem:
Niech w takim razie nie pobiera wynagrodzenia za pracę no bo przecież będzie miał aż nadto.
Ech.... co za myślenie :ojoj:
New Balance but biegowy
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jest tutaj dużo różnic, lub ja coś źle oczytuje.
cyt T.L "Chciałem też otrzymać wynagrodzenie przyznane mi przez MSiT oraz wypracowany sobie dodatek za medal MŚ (3000 zł brutto)."
cyt H.O. za przeglądem "Po mistrzostwach świata Tomasz Lewandowski dostał podwyżkę i dodatek za medal (brąz Marcina Lewandowskiego w biegu na 1500 metrów – przyp. red.), a w grudniu jeszcze nagrodę za ten krążek. "

Mam wrażenie, że to co ustalał T.L. z kimś w PZLA, czy tez wydawało się, że ustalone zostało w związku z kontraktem, a to co tam potem było akceptowane w związku, to są różne rzeczy. Więc kto jest decyzyjny, bo chyba nie osoba ustalająca warunki (o ile dobrze odczytuję).

W tym wszystkim chyba ważną rzeczą są słowa cyt H.O. za przeglądem "Każdy ma prawo wyboru, ale uważam, że Tomasz Lewandowski spalił za sobą mosty, a tego nie powinno się robić. Szanuję go za osiągnięcia, ale nie wiem, czy kiedyś wróci do pracy w PZLA. Wiem natomiast, że wyrządził sobie krzywdę."
No cóż, świat jest otwarty, ewentualnie trafi się nasz zawodnik z 'prywatnym' sponsorem.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4652
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

To, że PZLA to jest nędza i rozpacz to wiadomo ale Lewandowski też mi tu coś "nie pasuje"
Jacyś zawodnicy na boku jako sparingpartnerzy, umowa(może/prawdopodobnie/nie wiadomo) z Katarem.
Jeden mówi o stawce za zawodnika, drugi za grupę. Nie idzie dogadać takich prostych rzeczy? Pomijając już same kwoty.
Ile zarabia Pan prezes?
Z tą propozycją zrobienia obozu nad morzem zamiast w górach to chyba żart?
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Ja bym jak na audytach - zrobił tabelkę i protokół rozbieżności :) bo już sam jeden tekst o obozie nad morzem zamiast w górach, jeśli jest prawdziwy (a zakładam, że tak, skoro PZLA nie dementuje) to drastycznie podważa racje PZLA w sporze. Zresztą - jeśli PZLA tak jak pisze Tomasz, wycofuje psychologa z obozu kilka dni przed obozem, to chyba coś nie trybi decyzyjnie. Ja bym się chętnie zapoznał z odniesieniem PZLA do tego oświadczenia Tomasza. Punkt po punkcie. Bo jeśli Tomasz twierdzi, że coś było dogadane, a potem PZLA zmienia niejednokrotnie zdanie, to chyba turbopatologia.
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

To jest to co pisałem wcześniej - są rozbieżności, ale tylko Lewandowski podał konkrety i przykłady, co uwiarygadnia jego wersję. Jeśli byłaby to ściema - to wystarczyłoby podać konkrety PZLA - tych brak, więc o ile coś innego się nie pojawi - mój zdrowy rozsądek przyznaje rację trenerowi. Zresztą polecam post Chabowskiego - też ciekawe światło rzuca na stosunki międzyludzkie z PZLA. A i tak przegrywają wszyscy, najbardziej zawodnicy - bo to ich kariery w przeddniu IO mają takie turbulencje, potem kibice - bo jeśli nie będzie medali, to smuteczek, potem Lewandowski, bo swoje zapłacił, a najmniej leśne dziadki - bo oni są na etatach i nikt ich nie rozlicza :trup:
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Warto przeczytać
część przygotowań do halowych mistrzostw świata w Birmingham (2018) opłacamy z własnych pieniędzy, bo potrzebujemy obozu w górach 30-dniowego, a związek opłacał nam 20 kilka dni. Za tę różnicę dopłacamy sami. Także ja, żeby cały czas być z moimi zawodnikami. Marcin jest drugi w świecie, zaś Angelika ósma lub dziewiąta, a więc oboje mają szanse na medal lub przynajmniej wysokie miejsce w finale. I nagle ja nie dostaję powołania do kadry trenerskiej na MŚ, bo podobno nie ma w niej miejsca. Tyle że... na te mistrzostwa jedzie czterech trenerów od kuli!
Tydzień przed obozem w wysokich górach, gdzie mieliśmy przygotowywać się do mistrzostw świata, dowiedzieliśmy się, że mamy jechać nad morze. Związek zarezerwował tam ileś miejsc, które okazały się niewykorzystane i żeby nie przepadły za to pieniądze postanowiono na wolne miejsca wysłać nas!
Nieprawdą jest, że podpisałem kontrakt z Katarczykami. 23 grudnia otrzymałem od Katarskiego Komitetu Olimpijskiego propozycję pracy. Wyraziłem zainteresowanie, ale zastrzegłem, że mogę się z nimi związać dopiero jeśli nie uda mi się porozumieć z polską federacją.
Czyli PZLA bezczelnie kłamie.
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

I tak nikt z tym nic nie zrobi. W PZLA dalej będą Ci sami ludzie rządzić i tyle.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1524
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Polecam na Spotify Świat Okiem Biegacza i podcast z Jakubem Bałdyką. Mówi całkiem sporo o stanie PZLA, o tym, że trener biegowy w Polsce to niewdzięczna praca i trzeba mieć pewnego rodzaju misję. Zresztą odcinek wyżej Jakub Nowak częściowo też porusza ten temat.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Akurat czytam książkę Marcina, i akurat natknąłem się na następujący fragment: ( w ogóle bliska relacja między braćmi jest jednym z dominujących motywów książki).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Na portalu FestiwaluBiegowego pojawił się kolejny wywiad z Tomkiem, trochę nowego info. wjechało.
Awatar użytkownika
sultangurde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1849
Rejestracja: 10 paź 2018, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Byłem na spotkaniu z Marcinem Lewandowskim w zeszłym tygodniu. Zrobił na mnie ogromne wrażenie jako otwarta, ambitna i pracowita osoba.
Wielokrotnie podkreślał też, że wiąże go z bratem niesamowita więź od wielu wielu lat. Dużo więcej o tej relacji wynika z książki, którą właśnie finiszuję.
To nie jest czysta relacja trener zawodnik i nie można tego w ten sposób traktować, chyba, że znacie trenera, który w ciężkich czasach jedzie harować za granicę jako pracownik fizyczny, żeby nie brakło Wam niczego do treningu jako zawodnik (na początku kariery biegowej Marcina). A taki kleks w roku olimpijskim, zaraz po tym drugi, że nie wiadomo kiedy będzie ta cała olimpiada w Tokyo, bo koronawirus itd. Słabo to wygląda, ale myślę, że Marcin wyjdzie z tego obronną ręką, czego mu z całego serca życzę.
qamil
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 156
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:04
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wieczne odwracanie kota ogonem. Choćby mówienie, że płacą za prowadzenie grupy a nie pojedynczego zawodnika. Tym bardziej są to ochłapy a wypominanie nagrody, która należy się za sukcesy jak psu buda to prostu szczyt chamstwa. Jestem ciekawy w takim razie ile biorą sobie za prowadzenie tej "instytucji?", której nie wiem w takim razie jest cel istnienia poza tym, że po prostu istnieje. Nie jest to na pewno coś, co pomaga zawodnikom w godnym reprezentowaniu naszego kraju.
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 714
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

Po raz kolejny mam wrażenie, że PZLA działa na zasadzie jeśli nie jesteś "z naszych", to będziemy Ci tak "ułatwiać" pracę, aż dasz sobie spokój. I oczywiście można powiedzieć, że nie mamy pełnego obrazu sytuacji, ale też związek niewiele robi, by go zaprezentować.

Moim zdaniem to, co osiągnęli panowie Lewandowscy to coś wielkiego. Naprawdę. Niecały rok temu (?) Marcin deklarował, że chce wskoczyć sportowo półkę wyżej. Było powątpiewanie, ale oni to dowieźli! Przecież po takim sezonie jak poprzedni i wchodząc w sezon olimpijski z Lewym, Kszczotem i naprawdę mocną resztą grupy pod skrzydłami pan Tomasz powinien usłyszeć jedno: "Słuchaj, nie wiemy, jak to robicie, ale róbcie to dalej! Nie będziemy się Wam wtrącać i damy takie wsparcie, na jakie pozwalają nam przepisy."
10k: 35:42
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Żeby nie skończyło się na tym, że PZLA będzie Polskim Związkiem Dyscyplin Technicznych, jak swego czasu PZN stał się Polskim Związkiem Skoków.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
ODPOWIEDZ