Nie żyje Kelvin Kiptum

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Amadeusz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 247
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

https://www.reuters.com/sports/athletic ... 024-02-11/

Ogromna strata, nie wierzyłem jak czytałem ten nagłówek.

Gość to był nieziemski talent, już krążyły legendy o jego miesięcznych blokach 1000km+, a to co zrobił w Chicago nie mieści się w głowie.

Może Kipchoge to GOAT, ale nie miałem wątpliwości że to Kiptum był zdolny do przełamania 2h w maratonie.

Bardzo smutna wiadomość.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1622
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Aż do dzisiaj nie wiedziałem, że potrafi mi tak nisko opaść szczena. Na porannym zamule otwarłem twittera i mną wstrząsnęło. Wielka szkoda.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13361
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

RIP
Naprawdę szkoda!
Amadeusz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 247
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wczoraj tego posta pisałem już w łóżku i zasypiając, nadal jestem w gigantycznym szoku.

Mam wrażenie że będziemy czekać wiele lat zanim znowu pojawi się talent tego formatu. Gość był niesamowity, przez całą karierę maratońską nigdy nie przekroczył 2:02h w maratonie, każdy jego wynik (w tym debiut) mieścił się w TOP10 najszybszych maratonów w historii, każdy maraton wygrał z wyraźnym zapasem, i jest też jedynym człowiekiem w historii który drugą połówkę maratonu przebiegł poniżej 1h.

Wyskoczył na scenę trochę znikąd (tzn. zaczynając maratony był elitą - zdobył 6 miejsce w Valencii HM, ale nie miał jakichś druzgocących sukcesów) ale chyba nikt się nie spodziewał że dokona takiej masakracji bez potknięcia. Pierwszy raz uwierzyłem że komuś uda się pobić 2h w warunkach 'wyścigowych', czego pewnie by dokonał biorąc pod uwagę jak ekstremalnie ściął rekord Chicago (które jest jednak trochę wolniejsze niż Berlin czy Valencia).

Maratonów już nie będzie się oglądało tak samo.
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 715
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

Nie pamiętam kiedy ostatni raz mnie tak przytkało po tego rodzaju wiadomości. Szok, szczery ból.
Niewątpliwie będzie wielką legendą biegów długich, będzie przez dekady pobudzał wyobraźnię.
Zdecydowanie jednak wolałbym żeby ta legenda rosła w inny sposób...
10k: 35:42
ODPOWIEDZ