[wątek wydzielony] Blokada i usunięcie użytkownika cichy70

W jakim kierunku zmierza bieganie.pl, pytania, pomoc, wyjaśnienia, pytania do Redakcji.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12805
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Viki_83 pisze: 16 cze 2023, 13:31 Nie każdy jest w stanie przywyknąć do danego sposobu pisania
ja akurat przywykłem. stary ma zwyczaj pisania zdania od małej litery. tak jak teraz to właśnie robię. wydaje mu się, że będzie dzięki temu oryginalny. no ale tu są wszyscy oryginalni, więc cichy się nie wyróżnia swoim dziwactwem.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Świeżak pisze: 16 cze 2023, 13:39 Dobra, w miarę posprzątałem - przeniosłem praktycznie wszystko co było dyskusją o zablokowaniu i banie cichego.
Nie, no trzeba było przenieść wszystko, żeby było widac ile jest dyskusji w temacie podcastu, bo niektórzy użytkownicy narzekali, że nie widzą dyskusji na temat treści podcastu.
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3514
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Viki_83 pisze: 16 cze 2023, 13:31
Edit - no widzę że naprawdę zrobiłam coś bardzo złego, że wogóle śmiałam zwrócić uwagę Cichemu, na jak tak można, całe forum przeciwko mnie :bum: najlepiej od razu na stos! :hahaha:
Rzeczywiście lepiej się nie odzywać.
Serio?
W takim razie ja proponuje nabrać trochę dystansu i przejmować się tym na co się ma wpływ.
Lepiej się nie odzywać? Wybacz ale dla mnie to jest dziecinne stwierdzenie.
Zwracając komuś na coś uwagę należy się spodziewać każdej możliwej reakcji.
Nie popieram reakcji Cichego, żeby nie było.

Ty uważasz, że nie powinien tak pisać o innych osobach. Ja uważam,że jest dużo więcej obraźliwych stwierdzeń.
Kwestia dystansu, granicy i podejścia do pewnych rzeczy.
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12805
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zbanować go na trzy dni, a potem wbrew jego woli przywrócić mu konto. To drugie nawet bardziej go zaboli, bo nie będzie miał na to wpływu.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4848
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Wklejam na prośbę Cichego:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Był post.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Może to jakiś mój "memory leak" ;) a może "memory leak" Cichego ? @pawo ? A może @swierzak ? Możecie wrzucić jakieś screeny jeśli macie? świerzak ma chyba dostep do screenu moderacji gdzie coś też widać.
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

#freecichy

Dajcie spokój. Chłop przez ćwierć wieku współtworzy to forum, a banuje/usuwa się go za jakieś błachostki ("zawalidroga" 🤦‍♂️? Niech ktoś obiektywny lepiej zweryfikuje czy w ogóle były jakieś inne "występki").

W tych postach z tego wątku nie ma nic strasznego. Wyraził swoje zdanie, może i dosadnie, ale potem też zaczęto go brać pod skórkę i jeszcze bardziej triggerować. No i co? Usunąć trzeba było ten post i dać mu znać w wiadomości, że za ostro i tyle.

Ewentualnie pomyślcie o jakichś formach czasowych warnów/timeoutów. Nie banuje się tak starych użytkowników w ten sposob.

Prędzej bym go zbanował za konsekwetne unikanie wielkich liter niż za coś takiego.

Weźcie posypcie głowę popiołem, może nawet przyznajcie że było to zbyt pochopne, i napiszcie że na mocy głosu ludu użytkownik zostaje odbanowany. Inna sprawa czy Cichy wciąż będzie chciał zabierać tu głos.

Nie każdy ma musi się lubić, a piszę to dlatego bo:

Wszedłem dosłownie w 3 wątki i widzę od razu, że Adam wraz użytkownikiem Pawo są ze sobą w dobrych relacjach, wydaje mi się też, że mają bliskie sobie pogłady. No i niestety rzuca mi się w oczy - i jest to absolutnie pierwszym skojarzeniem - , że tutaj nastąpiło jakieś bronienie swoich i użycie ku temu posiadanych uprawnień. Może skojarzenie i błedne, ale naprawdę takie ono już jest.

Adam, tam gdzieś w którym poście coś napisałeś o moich poglądach bliskich Cichego, więc niestety muszę się bronić:

Nie wiem jakie Cichy ma poglądy. Nigdzie nie wysnułem też że jest zwolennikiem pisu. Przeczytałem też swój post ze dwa razt i też trudno by mi było taki wniosek wysnuć o mnie. Nie chcę natomiast się outować z własnych poglądów. Ja mu jedynie chcę przyznać rację, że nie powinniśmy sobie pozwalać na takie polityczne wrzutki. Politycy i ich media przez dekady antagonizują jednych przeciw drugim. Szkody poczynione sięgają aż po rodziny. Zostawmy te forum na tematy związane z bieganiem. Ewentualnie zróbcie sobie oddzielną kategorię pt "Polityka" i niech się tam ludzie kotłują.

I naprawdę, moja personalna prośba, odbanujcie chłopaka.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
Viki_83
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 06 kwie 2023, 14:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przemkurius pisze: 16 cze 2023, 13:49
Viki_83 pisze: 16 cze 2023, 13:31
Edit - no widzę że naprawdę zrobiłam coś bardzo złego, że wogóle śmiałam zwrócić uwagę Cichemu, na jak tak można, całe forum przeciwko mnie :bum: najlepiej od razu na stos! :hahaha:
Rzeczywiście lepiej się nie odzywać.
Serio?
W takim razie ja proponuje nabrać trochę dystansu i przejmować się tym na co się ma wpływ.
Lepiej się nie odzywać? Wybacz ale dla mnie to jest dziecinne stwierdzenie.
Zwracając komuś na coś uwagę należy się spodziewać każdej możliwej reakcji.
Nie popieram reakcji Cichego, żeby nie było.

Ty uważasz, że nie powinien tak pisać o innych osobach. Ja uważam,że jest dużo więcej obraźliwych stwierdzeń.
Kwestia dystansu, granicy i podejścia do pewnych rzeczy.
Ale po co się odzywać skoro za wyrażenie własnego zdania ktoś mnie od razu atakuje? W środowisku biegaczy w którym się obracam chamstwa nie doświadczyłam więc naprawdę nie spodziewałam się takiej reakcji wśród innych biegaczy. Myślałam że forum jest od wyrażania własnych opinii, z kulturą i szacunkiem dla innych. Kwestia interpretacji jest indywidualna, jednym się podoba a innym nie. Mnie się nie podoba, ale nie mogę tego napisać bo komuś korona z głowy spadnie?
Ja ludziom tłumacze żeby się nie bali, żeby spróbowali swoich sił, że parkrun jest dla wszystkich, że tam nie chodzi o rywalizację, każdy jest mile widziany. Dlatego mnie denerwuje jak taki Mistrz świata i okolic narzeka, że mu wszyscy na trasie przeszkadzają.
No cóż, zamiast purkruna będę teraz polecać góry. Tam na starcie nie znasz nikogo a później obcy ludzie opowiadają historię swojego życia. Na mecie to już można iść z nimi na piwo.
Widzisz Yacool, te góry mają same zalety ;-) Nie dość że miejsca dużo i nikt nikomu nie plącze się pod nogami, to jeszcze im dłuższy dystans tym więcej znajomych i historii życia :-D No i sława, bo te kilometry robią wrażenie :bum:

Natomiast cały czas uważam, że zabranie głosu Cichemu jest bez sensu, bo widać po screenach że ma sporo do powiedzenia. Chamstwa nie lubię, a nagonka na kogoś kto nie może się wypowiedzieć to jednak też chamstwo.
Może trzeba go jakoś oznaczyć na forum, że jest specyficzny i lepiej z nim nie dyskutować? ;-)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

keiw pisze: 16 cze 2023, 09:44
Myślę, że wszystkim potrzebna jest chwila na uspokojenie.
Prosilem o spokój, ale Adam wywalił konto cichy70. W sumie sam Robert o to prosił, ale trzeba było się wstrzymać.
Teraz nie wiem, jak to będzie technicznie możliwe. Jedynie chyba przywrócenie z kopii bazy?
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
mrufka
Wyga
Wyga
Posty: 72
Rejestracja: 01 wrz 2020, 13:32
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Demokracja jest świętym prawem i ustrojem najlepszym z możliwych, więc proponuję opracowanie i zamieszczenie ankiety, nie na portalu, odwróconym do tego miejsca jak lewo- i prawobrzeżne miasto do Wisły – nadal lub już nie, bo opinie będą podzielone – ale tutaj, by biegowa brać – wybacz, Viki_83: słowa „siostrzeć” chyba nie wymyślono – mogła się wypowiedzieć w oswojonym i przyjaznym miejscu (choć nie dla każdego cichego/głośnego).

Ankieta powinna dotyczyć kilku kluczowych, podniesionych tu wątków. Każdy użytkownik forum powinien mieć obowiązek jej wypełnienia – pod sankcją bana albo przynajmniej oddania ulubionych nowych butów na cele społeczne, czyli popularyzacji biegania wśród nowych/niemych/przepłoszonych/nieśmiałych userów.

Trzeba by tylko w trybie społecznych konsultacji doprecyzować pytania, tak by były konkretne/precyzyjne/jednoznaczne.

Ankieta powinna oscylować wokół podstawowego problemu, czy na forum dozwolone jest poruszanie tematów politycznych, manifestowanie własnych poglądów w tym obszarze [który trzeba by zdefiniować, bo podobno wszystko jest polityką], pogardliwe odnoszenie się do osób o innych przekonaniach, a także jaka jest granica w wyrażaniu poglądów. Czy można wygarnąć komuś od jemu podobnych i czy ci podobni powinni czuć się tym obrażeni oraz w jaki sposób mają zaprotestować.

Respondenci odpowiadaliby tak lub nie, bez możliwości zgłaszania „ale” (jesteś po jednej albo drugiej stronie; niezdecydowani muszą poszukać innego forum).

- Nie – bo rozmawiamy tu jedynie o taśmach, progach, subach i mleczanach, prezentujemy własne osiągnięcia w drodze do PB, komentujemy – przymilnie lub złośliwie, z zazdrością lub Schadefreude – sukcesy i porażki innych, utyskujemy na zapaść LA i myśli szkoleniowej; bo ludzie i tak zbiją się we frakcje wzajemnej adoracji, nieszanujące drugiej strony, niesłuchające się nawzajem i niedające się do niczego przekonać; bo słowo „przepraszam” jest oznaką słabości i czujemy wewnętrzny imperatyw jego omijania, żeby nie pokazać, jacy to w istocie jesteśmy słabi – piekło to inni, nie my.

- Tak – bo od polityki nie da się uciec, zawłaszcza, a nawet odbiera życie – na razie Izie z Pszczyny i Dorocie z Nowego Targu, ale za chwilę też nam (autonomii już dawno nie mamy), a biegamy w tym kraju, usytuowanym między wschodem i zachodem, w równym stopniu zdemoralizowanymi, choć na odmienne sposoby, po jednej stronie LGBT, po drugiej KGB; bo błędne poglądy trzeba rugować, a błądzących sprowadzać na właściwą drogę; bo biegacze z definicji są ludźmi światłymi i otwartymi na dialog oraz sensowne argumenty i nie dadzą się ponieść emocjom; bo słowa niecenzuralne wypowiadamy gdzie indziej i tylko po cichu (cichy nieprzypadkowo wybrał taki nick – wiedział, że musi trzymać język na wodzy).

Na koniec podliczamy odpowiedzi i mamy wolę ludu. Proste? Proste.
zozur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 302
Rejestracja: 03 gru 2018, 05:06

Nieprzeczytany post

@Viki_83 Uff W tamtym poście o Parkrunie Cichy żartobliwie wyraził swoją gorycz porażki w kategorii wiekowej. Napisał coś w stylu "Nie mogą stare dziady siedzieć w domu zamiast biegać tak szybko". Czyli siebie rownież określił dziadem i co więcej wyraził podziw i uznanie dla innych szybszych od niego zawodników. Może to trochę ciężko wyczuć w słowie pisanym . Jak zareagował na Twoją wypowiedź to inna kwestia.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2023, 14:48 przez zozur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

@Viki_83 co do Parkrun jak najbardziej masz rację, w innych sprawach również, ale odszukałem twój wpis u cichego i trochę się pogubiłem.
On biegł ostatnio zawody na 5km i to nie był Parkrun.
Wtedy pojawił się twój wpis i się zrobiło tam niezbyt miło. Nie wiem, czy właśnie cichemu nie o to chodziło, że pisał o zawodach, a nie o Parkrun?
Uważam, że jednak mógł zdecydowanie inaczej tobie odpisać.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

mrufka pisze: 16 cze 2023, 14:44 Na koniec podliczamy odpowiedzi i mamy wolę ludu. Proste? Proste.
Jak w mordę strzeli. Prościej się nie da.
A punkty zaufania społecznego po zbanowaniu przechodzą na dzieci jak u brata kima.
PiotrSn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 151
Rejestracja: 15 sie 2022, 08:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem, jak się tu likwiduje własne konto.
@Adam Klein mógłbym prosić?
ODPOWIEDZ