Czy polecacie bieganie w indywidualnych wkladkach do biegani

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Piniak71
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2021, 10:39
Życiówka na 10k: 44:03
Życiówka w maratonie: 3:48

Nieprzeczytany post

Witam,

Borykam się z achillesem. Być może indywidualne wkładki rozwiążą problem, bo prawa noga bardziej pronuje niż lewa. Jakie macie doświadczenia z wkładkami do biegania robionymi indywidualnie. To trochę kosztuje u wolę zapytać zanim się zdecyduję..
Pozdr.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Problemy z achillesem nie wynikają z braku wkładek, tylko z tego, że achilles jest mało elastyczny, a mięśnie łydek za słabe i za mało rozciągnięte. Wkładki tymczasowo usuną dolegliwości, ale nie usuną przyczyny, a przez skrócenie achillesa właściwie jeszcze pogłębią problem. Przy tego typu kontuzjach zawsze lepsze efekty (choć może nie tak szybko) daje praca u podstaw. Rozciągania łydek, rolowanie łydek, masaże achillesa, może skakanka parę minut z rana. A wkładki doprowadzą tylko do tego, że bez wkładek już nawet nie pobiegasz, a i z wkładkami po pewnym czasie dolegliwości mogą wrócić.
The faster you are, the slower life goes by.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Miałem kiedyś różne dolegliwości stóp i okolic. Bardzo dobry ortopeda sportowy zalecił mi wkładki korekcyjne. Zrobiłem jedne skórzane do chodzenia u poleconego przez niego rzemieślnika. Potem dorobiłem drugie do biegania, bo w tamtych się nie dało. W sumie w obydwu parach chodziłem i biegałem może z 10 godzin, bo nie widziałem sensu dłużej się męczyć. Nawet nie wiem gdzie je mam. Od tamtego czasu biegam w elastycznych i raczej minimalistycznych butach, czasem też boso dla przyjemności. Ale zalecam rozwagę w naśladowaniu, bo do tego trzeba stopniowo.
Potwierdzam więc spostrzeżenia Kłosia. najważniejsze to dobry fizjoterapeuta a jeśli w procesie rehabilitacji zaleci tymczasowe używanie wkładek, to pewnie będą użyteczne. Z kolei od specjalistów mówiących, że już zawsze będziesz potrzebował wkładek, raczej bym uciekał.
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

klosiu wyczerpał temat :spoczko:
Pożaru nie gasi się dorzucając drewna by płomień na chwilę przygasł ;)
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Również polecam przegląd ciała u dobrego fizjoterapeuty, co najmniej tak często jak samochodu ;) I potem podążanie za jego radami.
Były przypadki, że problemy w chodzeniu eliminowała korekta zgryzu. Fizjo zdiagnozował, dentysta poprawił.
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
ODPOWIEDZ