Głodówka

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:A IF dość mocno by mi pasował, bo nie jest problemem dla mnie zjedzenie czegoś dopiero o 12 np.
poranne wybiegania po 30 km potrafiłem tylko na kawie zrobić i to mi pasowało.
więc od dziś zaczynam, tak się złożyło przy okazji, że chwilowo mam szlaban na piwo, więc i tu będzie po drodze.
Nie wiem czy Ciebie to trafi, ale przez pierwsze kilka dni mozesz odczuc wzmozone laknienie (tzw. glod) w okolicy swoich typowych por jadania.
Ale to szybko przejdzie :taktak:
Powiedzcie proszę tylko, czy lepiej jeść parę posiłków a mniej, czy np dwa a pod korek, czy jak tam wygodnie, aby w okienku.
Pytam bo co informacja gdzieś na www, to każda inna.
W zasadzie nie ma znaczenia, ale jezeli chcesz zmaksymalizowac efekt IF, to lepiej jesc 2 razy pod korek w oknie jedzeniowym niz co chwilie podbijac sobie insuline "przekaskami". W efekcie masz 2 fazy postu dziennie, np. przy trybie 16/8, jeden dlugi 16h i jeden krotki ~7.5h (zakladajac, ze jesz 2x po 15min).
Mnie takie cos wlasnie pasuje: jem lunch w pracy tuz przed 12, potem nic, powrot do domu, wychodze pobiegac i jem dopiero wieczorem jak wroce z treningu.
jakieś rady przy bieganiu ?
W sumie to nie mam. Musisz wyprobowac i znalesc swoja droge IMO:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

dzięki za odpowiedzi.
dziś musiałem iść do pracy i pierwszy posiłek zjadłem dopiero po bieganiu o 16:30. od wczoraj od 19 tylko 3 kawy czarne bez dodatków. nie byłem nawet głodny, przed bieganie dość żwawym tylko vitargo 35 gram proszku. o dziwo po bieganiu nie byłem głodny, zaczęło mnie ssać dopiero po obiedzie pod kurek. dziś okienko do 20 ale normalnie planuje 13-19 wiec chciałbym wejść w system 6/18.
koncepcja jest taka żeby pierwszy posiłek zjeść zaraz po bieganiu ( przed bieganiem tylko vitargo ) białko / tłuszcz a drugi powiedzmy o 19 węgle i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
Marola
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 20 gru 2018, 18:58
Życiówka na 10k: 75.45
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Głodówka to ekstremalna sytuacja dla organizmu. Nie należy jej przeprowadzać na własną rękę, zwłaszcza dłuższej. Próba ciężkiego treningu w trakcie jej przeprowadzania może skończyć się poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Generalnie może przynieść więcej strat niż zysków.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

fitnezjaFit pisze:Głodówka zdecydowanie nie jest czymś, czego potrzebuje organizm. Żeby utrzymać ciało w dobrej kondycji, oprócz aktywności fizycznej konieczna jest właściwa dieta, która dostarczy wszystkich niezbędnych mu składników.
Troll.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Kamil.Kage pisze:...Czy ktoś z was współpracował z nimi w charakterze cateringu?
Odpuść. Doprowadzą cię do ruiny zdrowotnej i finansowej.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak masz dobre opinie w sieci, to po co tu zakładasz konto i pytasz?

Tu, ta firma ma bardzo złe opinie.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 667
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

keiw pisze:
Kamil.Kage pisze:...Czy ktoś z was współpracował z nimi w charakterze cateringu?
Odpuść. Doprowadzą cię do ruiny zdrowotnej i finansowej.
Święte słowa! :spoczko: :taktak:

I co najważniejsze, możliwe skutki podane w odpowiedniej kolejności! :hej:
Tark
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 165
Rejestracja: 27 cze 2013, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Kamil.Kage pisze:Głodówka może pomóc, ale raczej nagminnie nie powinno się jej stosować, a kiedyś dużo biegałem, ale jakoś teraz nie mam na to ochoty. Idę bardziej w stronę sportów siłowych. Żeby w nich odnieść sukces trzeba zachować odpowiednią dietę, którą mam już ułożoną, ale moim problemem jest to, że nie mam czasu, żeby ciągle ją przygotowywać. Szukam firmy, z którą mógłbym współpracować pod kątem cateringu dietetycznego. Trochę przeszukałem google i prosiłbym was o opinie na temat tej firmy https://dreamslim.pl/ ? Czy ktoś z was współpracował z nimi w charakterze cateringu?
Proponuje zamiast "firmy" poszukać żony z umiejętnością gotowania.Wyjdzie i taniej i zdrowiej.
ODPOWIEDZ