Dzienny Jadłospis Biegacza

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Jan123

Nieprzeczytany post

Mossar pisze: Generalnie nie chciałbym wyciągać takiego wniosku że mięso be, wege to jest to. Ale przechodząc na to nibywege po prostu zacząłem jeść zdecydowanie więcej warzyw, orzechów i myślę że to ma ten kluczowy wpływ.
Także mam takie postanowienie.

BTW FYI
Ostatnio czytałem książkę z obrazkami "naukową" dla dziecka jak kiedyś żyli ludzie. Nie wiem czy to prawda ale :
W dawnych czasach jak w zamkach się żyło:

Szlachta jadała mięso a Służący/biedni jedli tylko kasze i warzywa.
New Balance but biegowy
kasza_manna
Wyga
Wyga
Posty: 100
Rejestracja: 03 wrz 2019, 21:57
Życiówka na 10k: 40:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja staram się przywiązywać wagę do tego co jem. Jednak się nie katuję. Jest dużo warzyw, owoców, orzechów, nasion i węgli pełnoziarnistych - mięsa mniej.

Obrazek
10km 40:27 (06.10.2019)
1/4M 43:21 (14.09.2019)
21km 1:33:19 (14.04.2019)

blog: >> klik<<
komentarze: >> klik <<
Jan123

Nieprzeczytany post

Dziel się przepisami vege :-)
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

kasza_manna, piękna grafika!
To zdjęcia Twoich posiłków? Nie wiem, co mi się bardziej podoba - czy potrawy na zdjęciach, czy całokształt, tzn. efekt graficzny ;).
U mnie dziś też kolorowo - miałam ugotowaną kaszę jaglaną, więc podsmażyłam na patelni, dodając suszone pomidory, surowy szpinak (na koniec, żeby się tylko lekko podgrzał), i pokruszony ser biały ale taki twardy i słony (nie feta, twardszy).
Zabrakło tylko czarnych oliwek ;).
Lubię takie spontaniczne, kaszowo-warzywne zestawienia.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1576
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

My ostatnio często jemy na kolacje coś co nazwaliśmy michą mocy. Czyli miska wypełniona różnymi rzeczami, które można na różne sposoby łączyć. Raz to jest groszek + ryż + suszone pomidory + hummus + szpinak. Raz to jest kasza + hummus + brokuł + rukola + kukurydza. Niekoniecznie to wszystko razem musi jakoś genialnie pasować, bo i tak się to łączy jak się chce. Ale zwykle pasuje mi do tego hummus.
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:Dziel się przepisami vege :-)
Popieram. Zapodaj może jakieś przykładowe kaszan_manna
Najlepiej proste w przygotowaniu :bum:
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
macko009
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 18 mar 2019, 11:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kasza-manna, wyjdź za mnie. Proszę :D
Te dania to coś pięknego, a na pewno też smacznego :)
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1576
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Okazało się, że mało mamy zdjęć jedzenia, ale parę się znalazło to się pochwalę żoną :)

Batat z fetą, komosą, brokułami i żurawiną
Zupa z kalafiora i masła orzechowego
Małe pizze wegetariańskie
Spaghetti napoli z rozdrobnionym tofu i szpinakiem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Myslalem, ze to jedna z urban legends, ale ludzie naprawde fotografuja jezdzenie :orany: :hejhej:
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1576
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Akurat żona jest fotografem, więc fotografuje większość rzeczy :) BTW można by powiedzieć to samo o:

Myslalem, ze to jedna z urban legends, ale ludzie naprawde fotografuja jak biegają
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mossar pisze:BTW można by powiedzieć to samo o:

Myslalem, ze to jedna z urban legends, ale ludzie naprawde fotografuja jak biegają
To akurat juz wczesniej widzialem :hej:
GolfGolf
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2021, 22:42
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć.

Czy ktoś stosujący dietę tłuszczową lub niesko węglowodanową może mi powiedzieć jakie ma wyniki badania moczu? Robiłem dziś komplet badań (morfologi, lipidogram, cukier i mocz), wszystkie parametry praktycznie idealnie w normie, cholesterol niski, cukier też, jedynie przy ciałach ketonowych pojawiły się trzy plusy, gdzie powinien być ich brak. Wzrost 185, 31 lat, obecnie waga 96 czyli jakieś 6 kg mniej od początku grudnia.

Dawno temu bawiłem się w tą dietę. Obecnie jem bardziej intuicyjne, utrzymuje około 2000 kcal dziennie, a jako że powracam do biegania nie forsuje się też zbytnio (4x w tygodniu 5-7 km plus ćwiczenia siłowe dla początkujących).
Zmartwiłem się tym odstępstwem gdyż kilka lat temu, jedząc naprawdę sporo tłuszczu, nie miałem tych ciał (badania eobię co rok). Teraz, od około 3 tygodni, jem dużo więcej białka, węgle faktycznie ograniczyłem do jakiegoś owoca, dżemu lub paru kromek chleba albo ziemniaków.
Czy powinien się tym mocniej zaniepokoić?? Dorzucić więcej węgli, a może w ogóle jem za mało?
Czy częstsze oddawnaie moczu i świąd skóry w różnych miejscach może mieć z tym związek?
Jan123

Nieprzeczytany post

ZRób jeszcze FERRYTYNE, BO ŻELAZO MOŻE być ok ale zapasów brak+ witaminę d i b12.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:ZRób jeszcze FERRYTYNE, BO ŻELAZO MOŻE być ok ale zapasów brak+ witaminę d i b12.
Jan123, ale kolega pyta o ciała ketonowe, po jego diecie raczej nie spodziewałabym się problemów z żelazem, wit.B12 etc.
Co ma żelazo do ciał ketonowych?

Na ciałach ketonowych nie znam się, jedyne, co mi przychodzi to głowy to związek ich występowania z cukrzycą ... częstomocz, swędzenie skóry też na to wskazują ...może warto zrobić krzywą cukrową, i inne badania pozwalające ocenić gospodarkę cukrem?

Natomiast zaciekawiło nie poniższe stwierdzenie:
GolfGolf pisze:Teraz, od około 3 tygodni, jem dużo więcej białka, węgle faktycznie ograniczyłem do jakiegoś owoca, dżemu lub paru kromek chleba albo ziemniaków.
Czy powinien się tym mocniej zaniepokoić?? Dorzucić więcej węgli, a może w ogóle jem za mało?
To nie jest mało węglowodanów. Ja jest maks dwie kromki chleba (ciemnego), plus trochę jakieś kaszy w formie obiadowej a uważam, że jem normalnie, tzn nie wg żadnej diety.
GolfGolf
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2021, 22:42
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Beata, jak liczę ilość tych węgli w gramach to wychodzi coś pomiędzy 50 a 100g dziennie. Może faktycznie nie jest to zbyt mało, ale chyba też poniżej normy.
Odnośnie cukru, to czy prawidłowa glikemia na czczo plus brak cukru w moczu nie wystarczy, aby odrzucić ten trop?

Myślę, że po prostu powtórzę badania. Jak sobie przypomnę robiłem je po weekendzie, gdzie troszeczkę się niechcący przygłodziłem na skutek lekkiego zatrucia wcześniej. No nic, chyba nie ma wyjścia.
ODPOWIEDZ