Suplement - ochrona stawów

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
F@E
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 16 paź 2009, 17:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

Glukozamina ma sens w sensie profilaktyki, ale do 30. roku życia. Po tym czasie kończy się pełny rozrost kostny i stawy przestają się zmieniać. Wpływa na wytwarzanie chondrocytów w kości (komórek chrząstkotwórczych). Oczywiście jest jedno "ale" - wszystkie te preparaty dostępne na rynku mają za małą dawkę Trzeba by ich brać 4 - 6 razy tyle. Kwas hialuronowy to "lepidło", które jest potrzebne do wiązania chrząstki. Czyli z jednej mamy glukozaminę, która wpływa na wytwarzanie chondrocytów, z drugiej kwas, który wiąże wszystko razem. Tylko teraz sprawa odnośnie jedzenia tabletek. Miesięczna kuracja, jedno opakowanie, to jakieś 50 zeta. Trzeba by tego zjeść średnio 5x tyle, ze względu na zbyt małą dawkę, czyli liczmy 250 zeta. Zanim to wniknie do stawów (bo nigdy nie pójdzie do tego jednego, a rozproszy się po całym organizmie - "inteligentna tabletka" to bzdura) musi zostać strawione, wchłonięte i dostarczone. Dodatkowo nasza wątroba ma co robić z wypełniaczem i barwnikami. Jeden zastrzyk kosztuje około 300 zeta, można je powtarzać co dwa tygodnie. Ja bym wolał zastrzyk - wchodzi cały tam, gdzie trzeba, bez okrężnej drogi. A załóżmy jeden w miesiącu weźmiemy, jeżeli nas nie stać
"Wizja bez działania jest marzeniem, działanie bez wizji jest koszmarem"
New Balance but biegowy
19wasik10
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:43

Nieprzeczytany post

Mam trochę kłopoty z kolanem(rozmiękanie chrząstki kłykcia bocznego). Miałem artroskopię, potem serię zastrzyków "Ost" w kolano i lekarz zalecił mi dodatkowo glukozaminę. Zaproponował Artivit, ale jest to drogi środek. Co polecacie z środków glukozaminowych ??
Awatar użytkownika
F@E
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 16 paź 2009, 17:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

Jak już to glukozamina z chondroityną i msm np. puritan's pride

http://www.puritan.com/glucosamine-chon ... ?NewPage=1
"Wizja bez działania jest marzeniem, działanie bez wizji jest koszmarem"
wykastrowany kot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1221
Rejestracja: 13 paź 2008, 06:50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

F@E pisze:Jak już to glukozamina z chondroityną i msm np. puritan's pride

http://www.puritan.com/glucosamine-chon ... ?NewPage=1
A czy takie preparaty działają tylko na kolana? Na zapalenie kaletki maziowej się nada?
Pozdrawiam!
wykastrowany kot
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie tylko na kolana - generalnie na stawy - ale nie na kaletkę maziową a na chrząstkę.
tomstar
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 25 wrz 2015, 09:44
Życiówka na 10k: 0:49:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A ja mam pytanie. Używam 4Flex sport już 4 miesiące, ogólnie wszystko jest ok, stosuję to raczej profilaktycznie. Nie jest źle, bo pudełko - 30 szt saszetek można znaleźć już za około 60zł, starcza na miesiąc. Ale pytanie czym to można zastąpić? Czy na przykład jedzenie zwyczajnej żelatyny (bo gdzieś o tym czytałem) wystarczy?
wojtasendo
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 06 sty 2015, 19:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam dwa specyfiki na stawy. W jednym z nich dzienna porcja zawiera 2kci 1500mg i 900mg wolnej glukozaminy. Drugi natomiast 2kci 1900mg i 796mg wolnej glukozaminy. Pytanie który wybrać? Ważniejsza wolna glukozamina czy siarczan 2kci?
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

nauczta sie że lepiej zapobiegac niz leczyc

zatem mocne miesnie nóg oszczedza stawy i nie potrzebna suplementacja

jezeli juz ktos chce kolagen to nie placic kroci w aptekach kupić zelatyne i jesc mozna dodawac do jedzenia galaretki itd wychodzi tanio nie wiem dlaczego kolagen jest taki drogi skoro żelatyna taka tania
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Ugotowac rosołu na kosciach i z nóżkami swinskimi i jesc to codziennie
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
zelu89
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Colla Flex wychodzi taniej niż 4 flex. Jest na allegro dwa opakowania po 40 zł na dwa miechy.
adrian.bednarek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:55
Życiówka na 10k: 34:15
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:Ugotowac rosołu na kosciach i z nóżkami swinskimi i jesc to codziennie
Zupa mocy :hej:

Kości najlepiej połamać aby szpik, kolegen i to co dobre się wygotowało. Kości najlepiej wołowe. Obowiązkowo łyżka octu jabłkowego ( najlepiej nie filtrowany czyli automatycznie wychodzi jakiś eko lub własnej roboty ) niektórzy gotują 6-7 godzin na małym ogniu niektórzy po 10-12h w wolnowarze.

Potem możesz dodawać marchewki, seler, por, imbir dynia hokkaido. Po ok 40 min wszystko. Potem do słoików na zaś.

Przyprawy: Sól himalajska, pieprz kolorowy w ziarnach, ziele angielskie, liście laurowe itp.
Katarzyna4z
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2016, 13:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Polecam:
1. MSM Gel miąższ aloesowy połączono z dimetylosulfonem (MSM) – organicznym związkiem siarki,
2. Forever Active HA połączenie kwasu hialuronowego o niskiej masie cząsteczkowej, olejku imbirowego i kurkumy,
3. Forever Freedom - miąższ aloe vera połączony z glukozaminą, chondroityną i MSM.
4. Nature-Min zawiera niezbędne pierwiastki pochodzące z naturalnych złóż osadowych – dna prehistorycznego oceanu. Nature-Min jest doskonałym uzupełnieniem diety m.in. w wapń, żelazo, magnez oraz cynk.
Idealny zestaw dla biegacza.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

alvi pisze:Ja polecam suplementy diety z avitapolska.pl Są naturalne i nie ma się żadnych powikłań ani nic. Na ochronę proponuje MINS & VITAMIN D chyba że jednak potrzeba jest wzmocnienia bo stawy zaczynają "skrzypieć" to wtedy Joy Flex. Pozdrawiam
Acos naturalnego sie znajdzie?

Wysłane z mojego SM-G360F .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Maksymilian
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2016, 20:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Myślę, że dbałość o stawy jest obowiązkiem każdego. Środek należy dobrać pod kątem własnych potrzeb,ale należy pamiętać o diecie.
bogdankrzyzanowicz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2016, 10:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Maksymilian pisze:Myślę, że dbałość o stawy jest obowiązkiem każdego. Środek należy dobrać pod kątem własnych potrzeb,ale należy pamiętać o diecie.
Może post nie jest jakiś super odkrywczy ale zgadzam się w stu procentach.

Ja po zerwaniu acla i problemami ze stawami kolanowymi, zwłaszcza prawym do którego doszło do zerwania wiązadeł stosowałem podczas rehabilitacji Hyalutidin HC Aktiv.
Dodałem jakby coś odnośnik na stronę w tekście jakby ktoś potrzebował informacji, specyfikacji oraz opinii bo tego jest trochę na ich stronie. Po opiniach w sieci przekonałem się do produktu i zacząłem stosować. Pierwsze efekty po jakichś 3 tygodniach stosowania. Niestety jest dosyć drogie, ale przynajmniej skuteczne.
ODPOWIEDZ