GRUDZIĄDZ BIEGA

Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze: Mamy już plany na wakacyjne wyjazdy w ramach AB na zwody w tym 13 lipca do Skórcza na bieg 4 jezior – dystans 15 km następnie Kurzętnik, Ciechocinek.W lipcu zorganizujemy naszą kolejną wspólną imprezę a będzie to wyjazd na rodzinny spływ kajakowy do Tlenia :hej:
Ja z kolei wczoraj zdecydowałem się na udział w Maratonie Toruńskim, który odbędzie się 27 października :oczko: Trzeba będzie się troche napocić, żeby w tym roku 3h złamać :oczko:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:
maratończyk pisze: Mamy już plany na wakacyjne wyjazdy w ramach AB na zwody w tym 13 lipca do Skórcza na bieg 4 jezior – dystans 15 km następnie Kurzętnik, Ciechocinek.W lipcu zorganizujemy naszą kolejną wspólną imprezę a będzie to wyjazd na rodzinny spływ kajakowy do Tlenia :hej:
Ja z kolei wczoraj zdecydowałem się na udział w Maratonie Toruńskim, który odbędzie się 27 października :oczko: Trzeba będzie się troche napocić, żeby w tym roku 3h złamać :oczko:
No Adi.Takie oficjalne oświadczenie na forum o łamaniu 3h .Odważny jesteś :taktak: Pamiętaj teraz nie ma wyjścia bo inaczej wiesz : "mięka faja" :hejhej: Ja też obiecałem.Na całe szczęście sie udało ale co w kość dało to masakra.Za to teraz mówią Panie Prezesie :hahaha: a nie Panie "Mięka Faja " :hahaha:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Drodzy biegacze. Mamy już ustalony termin na spływ kajakowy- płyniemy 27 lipca 2013 r. Jest to sobota, okres wakacyjny, więc pełnia lata i co za tym idzie niezła zabawa. Od razu mówię, dlaczego ten termin a nie inny. W tym czasie jest tyle rezerwacji ze ciężko o wolny termin, więc nie wybrzydzajmy. Spływ połączymy z imprezą integracyjną Akademii Biegania w Radodzieży gdzie jesteśmy zaproszeni przez naszego kolegę Irka, który ma tam działkę. Oczywiście możemy tam przenocować jednak potrzebne będą namioty. Myślę, że to niezła będzie frajda dla dzieciaków a dla nas starszych powrót do lat młodości. Jako że to jest tylko kilka kilometrów od Grudziądza można też z stamtąd szybko się ewakuować i noc spędzić już w własnym łóżku. Wstępnie mamy zamówionych 20 kajaków a koszt od osoby to 35 zł za cały dzień. Baza wypadowa z Tlenia skąd samochód z kajakami wywiezie nas w górę rzeki. Powrót z nurtem do Tlenia gdzie będziemy mieli zaparkowane nasze auta. Jest to cało dniowy spływ z kilkoma przerwami na śniadanko, I śniadanko, obiad, podwieczorek tak abyśmy za bardzo nie byli wypompowani. Byłem na takim samym spływie rok wcześniej również na tej samej rzeczce i musze wam powiedzieć ze planowałem tam powrót, bo naprawdę warto a tym bardziej większą wesołą ekipą. Na sama myśl już mam banana na ustach. Tak, więc podsumowując przemyślcie, poplanujcie i dawajcie znać czy będziecie chętni. Obecność obowiązkowa Prezes Andrzej.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze: No Adi.Takie oficjalne oświadczenie na forum o łamaniu 3h .Odważny jesteś :taktak: Pamiętaj teraz nie ma wyjścia bo inaczej wiesz : "mięka faja" :hejhej: Ja też obiecałem.Na całe szczęście sie udało ale co w kość dało to masakra.Za to teraz mówią Panie Prezesie :hahaha: a nie Panie "Mięka Faja " :hahaha:
Trzeba powalczyć :usmiech: 3h to już ładny wynik, ale z drugiej strony gdybym sie nastawiał na powiedzmy 3,5 h to nie byłoby tego fanu, a przede wszystkim walki z samym sobą, którą tak lubie na zawodach :oczko:
Spływ kajakowy też polecam :oczko: Co prawda byłem tylko raz w życiu, ale wrażenia bardzo sympatyczne :oczko: Jeżeli czas i fundusze pozwolą to chętnie się wybiorę po raz kolejny :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Dzisiaj rozpocznę od gratulacji :taktak: , które powinienem złożyć już wczoraj albo i w sobotę na łamach forum, ale w ferworze przygotowań i zabiegania przeoczyłem tak ważne wydarzenie :echech: . Gratuluję naszym biegaczom z Akademii Biegania Jackowi G. oraz Marcinowi L. jak również pozostałym biegaczom z naszego Grudziądza za ich heroizm i wolę walki :bum: . W ostatni weekend wzięli oni udział w Susz Triathlon 2013. Jak wiecie jest to połączenie pływania, jazdy rowerem i biegania i wszystko na raz :szok: . Zawodnicy muszą być niezwykle wysportowani, dać z siebie naprawdę wiele i na metę dobiegają ostatkiem sił :ojoj: . Jest to sprawdzian na zbadanie swoich możliwości. Jak dla mnie chłopaki wielki szacunek :hej: i liczymy jeszcze na wasze kolejne starty i relacje bezpośrednie z przeżyć na zawodach. Wskazówki na pewno też nam się przydadzą, bo jeszcze kilku chętnych z AB będzie, aby zmierzyć się z wami w triathlonie.
Gratulacje już były, ale spokojnie reprymend nie będzie :nienie: . Jutro środa, więc widzimy się na wspólnym treningu o godzinie 18.00 przed plaża miejską :uuusmiech: . Myślę, że zrobimy troszeczkę krótszą trasę tak abyśmy mieli jeszcze czas na przygotowania związane z B3P. Po treningu poprosiłbym kilka osób o pomoc w robieniu pakietów startowych :hej: . Nie powinno nam to zająć wiele czasu. Większa pomoc będzie potrzebna w piątek w godzinach 18-20.Wtedy będziemy mieli otwarte biuro zawodów, trzeba będzie pójść na trasę oznakować ją i pomyśleć jak to wszystko przygotować na sobotnie zawody :szok: . Jednak najwięcej pracy czeka nas w dniu zawodów w sobotę :taktak: . Poprosiłbym o wcześniejsze przyjście na plażę, bo musimy już wszystko rozłożyć, pokierować ruchem itp. dziewczyny będą potrzebne do biura zawodów a później po biegu też się znajdzie dla nich zajecie.Szczególy będę jeszcze podawał na łamach naszego forum. Tak, więc razem damy radę. Pozdrawiam i mam nadzieję, że deszcz niedługo przestanie padać-Andrzej.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Kosmetyki na trening - polecane w czerwcu

LINK

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Za oknem pochmurno i deszczowo :wrrwrr: .Odpusszczam sobie dzisiejszy trening aby nabrać siły i podładować akumulatory na kolejne dni.Dla wszystkich polecam filmik czego możemy jeszcze dokonać :uuusmiech:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... fOBo#at=53

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Jak ktoś z was drodzy biegacze i sympatycy biegania miałby plastikowe zapinki do wieszania banerów to niech zabierze jutro z sobą na trening :hej:
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zestaw kilku ćwiczeń, które jak najbardziej można wykonać w deszczowe dni w domowym zaciszu. :bum:
Proponuję znaleźć sobie 30 minut w 3 dni w tygodniu i systematycznie wykonywać poniższy zestaw.
Dzień 1
Pompki - na początek proponuję wykonywanie pompek przy ścianie i z czasem gdy wykonacie po 15 pompek w kolejnych 3 serach przejść do pompek na podwyższeniu np.: stole. Przy wykonywaniu pompek łokcie trzymać blisko ciała i patrzeć do góry.
Obrazek
http://woman.thenest.com/DM-Resize/phot ... ep_ratio=1
http://www.youtube.com/watch?v=pprmv1nxA6A
Podciąganie nóg - w pozycji leżącej lub siedzącej podciągamy nogi do brzucha.
Obrazek
http://www.feelinalive.com/wp-content/u ... 010309.jpg
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Ufc4v5Lhus
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzień 2
Przysiady - plecy wyprostowane i całe stopy na podłożu.
Obrazek
Pompki tylne - można wykonywać opierając się o łóżko lub ławkę w parku.
Obrazek
http://4.bp.blogspot.com/-_fUQpPDWMSE/U ... 833%29.jpg
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzień 3
Podciąganie - znajdujemy nisko umieszczony drążek np.: na trzepaku lub blat stołu i się podciągamy mając pięty umieszczone na podłożu. Drążek trzymamy nadchwytem na szerokości barków. Ciało wyprostowane, pracują mięśnie ramion i pleców.
Obrazek
Obroty tułowia - skręcamy się w pasie na boki, stopy cały czas na podłożu. Ruchy delikatne spokojne, można jako obciążenie złapać oburącz butelkę wody.
Obrazek
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ćwiczenia w kolejne dni najlepiej przeplatać by poszczególne mięśnie mogły odpocząć między seriami czyli zrobić serię pierwszego i serię drugiego i serię pierwszego i serię drugiego itd. ... . Spokojnie ćwiczyć i się nie przemęczać. :spoczko:
Przykładowy plan dla początkujących:
Dzień 1
Pompki 3 serie po 5 powtórzeń
Podciąganie nóg 3 serie po 5 powtórzeń
Dzień 2
Przysiady 3 seria po 10 powtórzeń
Pompki tylne 3 serie po 5 powtórzeń
Dzień 3
Podciąganie 3 serie po 3 powtórzenia
Obroty tułowia 3 serie po 7 powtórzeń

Dni ćwiczeń mogą następować zaraz po sobie lub z dniem odpoczynku między nimi. Wszystko zależy od samopoczucia i czasu wolnego. Zalecam by wykonywać jednak systematycznie i powtarzać w każdym kolejnym tygodniu. Jeżeli organizm będzie słabo zmęczony to należy dodać kolejne powtórzenie ostatecznie dochodząc do 15 (przy większej ilości może nastąpić spalanie mięśni, a w tym planie chodzi o ich budowę i wzmacnianie).
Nie pozostaje nic innego tylko życzyć miłych i owocnych miesięcy ćwiczeń, a na ewentualne pytania czekam na spotkaniach Akademii.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Nie ma to jak porządny kufel :hejhej: własnoręcznie zrobionego koktajlu po obiedzie :uuusmiech: . Tym razem dodałem jeszcze banana.

Obrazek

A na kolację zakupiłem kalafior,który pewnie pochłonę w całości :taktak:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Może pogoda szału nie robi :bleble: , ale cóż nie można mieć zawsze Hawajów :nienie: . Oczywiście nie muszę przypominać, ale tak na wszelki wypadek napomknę :niewiem: . Dzisiaj widzimy się o 18.00 na wspólnym treningu oraz pakowaniu pakietów startowych na B3P :hej: . Urwanie głowy z tym wszystkim :bum: . Dobrze, że lubię to, co robię i sprawia mi to przyjemność. Więc nawet kilka telefonów na godzinę oraz przed pólnocą z zapytaniami odnośnie zapisów jakoś przyjmuję z rezerwą :hahaha: . Szkoda, że jesteśmy ograniczeni finansowo i organizacyjnie, bo można by było zwiększyć limit :echech: . Mam nadzieje, że miasto doceni nasze starania i w przyszłym roku dorzuci, co nieco na organizację. Myślę, że w przyszłym roku o ile w tym wszystko wypali i spodoba wam się nasza impreza to przyciągniemy jeszcze więcej biegaczy. Pewnie i w tym frekwencja była by lepsza, ale w tym samym czasie jest rocznicowy Unisław i wielu tam się wybiera. Za to już mamy kolejne pomysły na kolejną edycję tak, aby zachęcić do biegania jak największą ilość amatorów. No dobra nie rozpisuję się, bo sporo pracy prze denną dzisiaj z rana. Pozdrawiam i do zobaczenia przed plażą – Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Poradnik biegacza - które buty wybrać?

http://techtrendy.pl/title,Poradnik-bie ... aid=610d38

Wielki TEST butów szosowych

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... _.html#Cuk

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ