GRUDZIĄDZ BIEGA

Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jareckicz pisze: Do rzeczy: pocieszając Damiana i Adriana nadmieniam, że zawodnicy w tym przedziale wiekowym 20-30 lat zdobywają najczęściej najwięcej, bo aż 9 nagród ( 6 open + 3 w kategorii wiekowej). Wystarczy uplasować się w 9 z rówieśnikami by zdobyć jakąś nagrodę !!! Osoba starsza (nie mając w zasadzie szans na kategorię open) musi znaleźć się w 3 z rówieśnikami (sprawiedliwe?). Dlatego ważne było 6 nagród oraz ich gradacja w open ( by nie było przypadków, że zawodnik w open dostał słabszą nagrodę niż osoba będąca za nim w kategorii wiekowej). Ponadto duża ilość kategorii wiekowych miała na celu zachęcenie większej ilości naszych "seniorów" lub jak kto woli weteranów (notabene podział w kategorii weteranów na świecie zaczyna się nie od 30 a od 35 roku życia co 5 lat). Należy również wyraźnie podkreślić to, że z racji wieku wkład pracy osoby starszej jest znacznie większy niż osoby w "kwiecie "wieku ( nie urażając nikogo :bum: ). Ponadto jak pamiętamy z zeszłego roku pula nagród w naszej imprezie w kategorii open nie jest wystarczająca by przyciągnąć "zawodowców" ( Etiopczycy odmówili udziału :hahaha: ).
Miejmy nadzieję, że dzięki takim kategoriom popularność B3P w Polsce będzie rosła w tempie jak ilość biegaczy w lesie rudnickim :ble:
Nie do końca się z tym zgodzę :oczko: Odwołam się do sportu wyczynowego. Świetnym przykładem jest biathlon. Kilka lat temu w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej nie było chyba zawodnika poniżej 30 roku życia! Ole Einar Bjoerndalen w wieku 33 lat wygrał 11 razy w sezonie na 16 startów! :orany: Mało tego, w wieku 35 lat aż piętnaście razy stawał na podium nie startując nawet we wszystkich 26 rozegranych zawodach :orany: Potrafił wygrywać z zawodnikami, którzy mogliby być jego synami. Można? Jak widać tak :usmiech: Drugi przykład. Marit Bjoergen. 33 lata na karku. Wszystkie swoje rywalki poza Justyną Kowalczyk i Terese Johaug miażdży, bez względu na wiek. Więc jeżeli profesjonalista w wieku 35 lat może wygrywać z profesjonalistą w wieku powiedzmy 20 czy 25 lat, to dlaczego amator w wieku 35 lat nie może wygrywać z amatorem w wieku 20 lat :oczko: ? To nie jest bieg sprinterski, gdzie szybkość odgrywa decydującą rolę, ale bieg na dystansie 7 km, gdzie wytrzymałość, która do pewnego wieku przecież wzrasta, jest kluczowa. Gdzieś tu na forum trafiłem na informację, że niedawno 50 latek pobiegł 10 km w 31 minut z hakiem. Oczywiście dla 99,99999% jego rówieśników byłoby to nieosiągalne nawet przy "optymalnym" treningu, ale pokazuje to, że ten dystans czasowy wynikający z różnicy wieku to nie jest nie wiadomo jaka przepaść :usmiech: Poza tym w kategorii M20 jak już wskazałem na przykładzie wrześniowego memoriału startuje blisko 1/3 wszystkich uczestników. Czy mają oni takie same szanse na czołowe miejsce w swojej kategorii, jak inne kategorie, w których jest znacznie mniej osób, a w nich rywalizacja przecież też jest wewnętrzna? Oczywiście, że nie, bo poziom w M-20 jest wyższy i więcej osób walczy statystycznie o jedno z premiowanych miejsc :usmiech: Z tego co pamiętam w zeszłym roku w niektórych kategoriach kobiecych wystarczyło tylko dobiec, bo nie było nawet trójki uczestniczek w jednym przedziale wiekowym. Nie rozumiem też dlaczego z góry zakładacie, że czołowa szóstka to będą sami faceci z kategorii M-20 :niewiem: ?
Co stoi na przeszkodzie, żeby znalazł się w niej powiedzmy 30-latek? Podobno jest to najlepszy wiek dla biegacza długodystansowego :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
New Balance but biegowy
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A na deser rekordy świata z kategorii M-65:

10 km - 34:42
półmaraton - 1:17
maraton - 2:41

O takich wynikach, ja, osoba która jest prawie 40 lat młodsza i która traktuje bieganie poważnie, może na razie pomarzyć :usmiech: Nie będe już przytaczał rekordów 40-latków, gdzie najlepszy wynik 2:08 to jest dla mnie KOSMOS. Wiem, to są skrajne przypadki, ale one pokazują, że nie trzeba mieć 20 lat, żeby osiągać rewelacyjne wyniki. Dobrą wydolność można mieć praktycznie w każdym wieku. Ostatni przykład - Antoni Cichończuk, człowiek który zaczął biegać w wieku 55 lat i legitymuje się rekordem życiowym w okolicach 34 minut na 10 km. Przed chorobą nowotworową mógłby spokojnie w Grudziądzu powalczyć o pierwszą trójkę...mając 60 lat :orany: Dlatego ja jestem przeciwnikiem przyznawania miejsc na podium przed rozegraniem biegu :oczko:
I ostatnia rzecz. Nie napisałem tych dwóch postów, aby przekonać kogokolwiek, aby stworzyć w tym roku nową kategorię. Nie taki był mój zamysł. Przedstawiłem myślę dość trafne argumenty za tym, aby w kolejnych latach pomyśleć nad stworzeniem kategorii M25 :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich :uuusmiech: Chyba po woli idzie w końcu te ocieplenie :taktak: .Jednak zapowiadają przechodzenie przez Polskę różnych frontów więc może popadać :wrrwrr: Do maratonu w Łodzi pozostało nam tylko 6 dni a mnie zaczęła boleć coś pięta :wrr: ( przynajmniej będzie wymówka :hejhej: ).Jeżeli chodzi o nasz baner to demokratycznie :hahaha: wybrałem ten z najbardziej wyrazistymi spichrzami i dzisiaj daje do druku.Oczywiście tak jak się spodziewałem każdy miał inne zdanie ale z przewagą na ten co ja wskazałem.Dzisiaj jadę na atestację trasy półmaratonu więc później wam napiszę jak to wyglądało.Pozdrawiam Ja-Andrzej
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Fajny pomysł na zawody :taktak: .Trzeba będzie kiedyś pomyśleć :niewiem: czy podobnych nie zorganizować u nas aby mieć jakieś urozmaicenie od normalnego biegania :orany: .
http://www.youtube.com/watch?v=MMl5hsN0l-c

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem tylko po co dali tam materace :bum: pewnie po to by spowolnić biegaczy. :hejhej:
Dla ambitnych proponuję coś bardziej hardkorowego, czyli parkour:
http://www.youtube.com/watch?v=Xnpm8Hu98M0
http://www.youtube.com/watch?v=9X1UY-PIxXA
albo zabawa w berka
http://www.youtube.com/watch?v=2oO4OpV5x9c
Obrazek
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zdjęcia z wczorajszej imprezy, na której odbył się I Bieg z Otwartym Parasolem i oficjalne zakończenie sezonu morsowania.
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /130409443
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam ponownie. Właśnie wróciłem z atestacji trasy Półmaratonu Śladami Bronka Malinowskiego. Badanie wykonał profesjonalny atester szlaków biegowych. - Test ma podnieść prestiż odbywającego się po raz pierwszy w Grudziądzu Półmaratonu Śladami Bronka Malinowskiego i zapewnić o dokładności pomiaru jej długości
Atester i organizatorzy imprezy przejechali w poniedziałek całą trasę biegu o długości 21 097,5 m.
Test został wykonany na zlecenie organizatorów grudziądzkiej imprezy. Specjalnie w tym celu przyjechał do Grudziądza Zenon Piątek z Piły - jeden z dwóch w kraju specjalistów zajmujących się atestowaniem tras biegowych.
Po omówieniu mapki przyszedł czas na pomiar. Jak on wyglądał? Była to jazda na rowerze. Zenon Piątek przywiózł ze sobą rower turystyczny z zamontowanym na przednim kole urządzeniem wskazującym - z dokładnością do jednego metra - przejechaną trasę. Zapewnieniem bezpieczeństwa podczas atestowania trasy zajęła się świecka i grudziądzka policja.
Do przejechania było ponad 21 km, które wiodły przez: Start z bieżni stadionu Olimpii Grudziądz, na którym zawodnicy zrobią około 1,5 okrążenia, wybiegając ze stadionu kierujemy się w ul Piłsudskiego, ul. Armii Krajowej, ul. Logionów, ul. Wybickiego, ul.Stara, ul.Ratuszowa, ul.Spichrzowa, ul. Wodna, ul.Szkolna, ul. Klasztorna, ul.Portowa, ul.Gdyńska przez Most, następnie przez Dragacz, Grupę, Piła Młyn, Buśnię kończąc na mecie w Rulewie.
Przejechanie całej trasy biegowej nawet na kółkach nie było proste i zajęło aż półtorej godziny albo i więcej. Było fajnie i przypomniała mi się praca najpierw jechałem z policjantami pod prąd aż do mostu a później nieoznakowaną policyjną vectrą przez Grudziądz też pod prąd i nieźle się miasto korkowało bo ludzie nie wiedzieli co się dzieje i jak się zachować . Chłopaki w porządku i pogadałem sobie o dawnych czasach w mundurze.
Pewnie szczegóły jak to wszystko wyglądało opowiem na naszym środowym treningu.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Trampki, ścieżki i #gru
20 kwietnia o godz. 9.00 na plaży miejskiej w Rudniku odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie Szkółki Biegania MORiW. Na cykl bezpłatnych zajęć zapraszamy wszystkie osoby, które już rozpoczęły swoją przygodę z bieganiem, ale w szczególności tych, którzy planują rozpocząć uprawianie tej formy aktywności ruchowej.
Wspólne zajęcia biegowe - to propozycja biegających grudziądzan dla innych mieszkańców miasta, chcących dołączyć do biegowej braci. To Wasi sąsiedzi i koledzy z pracy podzielą sie z Wami swoją pasją, doświadczeniem, umiejętnościami, zapraszają do wspólnego relaksu i aktywności dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Proponują Wam zdrowe i radosne spotkania, którym patronować będzie nowa marka miasta - #gru.
Dla osób początkujących prowadzone będą zajęcia na ich poziomie zaawansowania, a ci, którzy są w stanie przebiec 5 km, mogą dołączyć do wspólnych treningów na wyższym poziomie, wraz z Akademią Biegania - grupą, która powstała po ubiegłorocznej edycji zajęć biegowych MORiWu, prężnie działa i podczas spotkania w sobotę 20 kwietnia uroczyście obchodzić będzie pierwszy rok istnienia.
Zajęcia Szkółki i Akademii odbywać się będą w soboty o godz. 9.00 i środy o 18.00 od 20 kwietnia do 12 maja na plaży miejskiej w Rudniku.
Zajęcia dla początkujących poprowadzi grudziądzanin Dawid Tekliński, instruktor rekreacji ruchowej posiadający teoretyczną i praktyczną wiedzę w zakresie m.in. lekkoatletyki, samoobrony oraz kalisteniki. - Traktuję bieganie nie tylko jako formę aktywności fizycznej ale również jako sposób na odreagowanie stresu dnia codziennego - mówi trener i zachęca wszystkich zainteresowanych do wspólnego biegania.
Spotkania rozpoczynać sie będą krótkim wykładem teoretycznym, po którym nastąpi wspólna rozgrzewka i bieg.
Tematy kolejnych spotkań:
1)Powody dla których warto biegać.
2)Jaka technika biegania jest najlepsza?
3)Odpowiednia rozgrzewka przed biegiem.
4) Motywacja, tętno oraz tempo.
5)Wzmacnianie i rozciąganie mięśni.
6)Dieta, odpoczynek i regeneracja.
7)Jak biegać coraz szybciej?

Na zajęcia nie trzeba się wcześniej zapisywać.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
lukaszleszczynski5
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2011, 14:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Andrzeju,

Mógłbyś w wolnej chwili "machnąć" dosłownie kilka zdań na temat profilu trasy półmaratońskiej do Rulewa (z akcentem na drugą część dystansu, jako tą mniej znaną)

Czasami te profile trasy przesadnie nas intrygują, choć niewątpliwie warto wiedzieć z czym przyjdzie nam się zmierzyć:)

Z góry dzięki:)
pozdrawiam,
Łukasz
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dla zainteresowanych, króciutki opis profilu trasy. Startujemy z bieżni tartanowej na Olimpii Grudziądz i tam robimy jedno i pół okrążenia, aby wybiec przez główne wejście na stadion i skręcić w ul Piłsudskiego. Przecinamy skrzyżowanie Sikorskiego i dobiegamy do skrzyżowania na Armii Krajowej. Tutaj przy dawnej Policji i szkole muzycznej czeka nas pierwszy podbieg jednak nic szczególnego. Wbijamy się w ulicę Legionów i brukiem biegniemy jak leci linia tramwajowa do Wybickiego, Prosto ulica Starą przy pomniku Kopernika wbijamy się pod lekki podbieg króciutki na ul Ratuszową, w której skręcamy przy pomniku ułana w spichrzową i mamy z górki aż do bramy wodnej, przy której skręcamy w Wodną koło muzeum, wbijamy się w Klasztorną i następnie w prawo na Portową. Teraz biegniemy już asfaltem do mostu. Teraz zaczyna się długa prosta, która ma ponad 5 km na odkrytym terenie aż do głównego ronda w Grupie( droga krajowa dawna 1 na Gdańsk-Bydgoszcz).My jednak biegniemy prosto na Grupę jednostkę. Tutaj za rondem zaczyna się kilkusetmetrowy podbieg dosyć wymagający. Dla pocieszenia za podbiegiem punkt z wodą Izo tonikiem bananami i czekolada, bo jest to 10 km. Teraz mamy na szczęście prosta i wszędzie las. Biegniemy wzdłuż jednostki wojskowej po prawej stronie i torami kolejowymi po lewej. Mijamy Grupę i prosto kierujemy się na Piła Młyn. Przed dobiegnięciem do wiaduktu, który przecina pod nami autostradę i jest na podbiegu, ale króciutkim będzie to 15 km biegu mamy kolejny punkt odżywczo-nawadniający. Dalej zaczyna się niestety około 2 km odcinek szutrowy z wybojami po zimie ciągnący się aż do Buśni. Po minięciu Buśni zaczyna się według mnie najtrudniejszy odcinek, czyli ostatnie 2-3 km, które cały czas idą pod górkę dość wymagającą. Na całe szczęście po obu stronach las i rzeczka. Jednak jak przypuszczam nowicjusze na tym odcinku albo zwolnią albo przejdą nawet w chód. Jednak po dotarciu do Rulewa przed pałacykiem koło krzyża skręcamy w lewo w drogę leśną wzdłuż ogrodzenia parku pałacowego do bramy bocznej i tam wbijamy się w ścieżkę prowadzącą do mety. Uf koniec teraz tylko piwko i coś na ząb. Pozdrawiam i jak są pytania to pytać.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dobry :-) Czy ktoś z Was biegł dziś naokoło jeziora? Jak wygląda ta trasa?
Awatar użytkownika
maciek75
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 09 maja 2012, 22:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wczoraj nie było tragedii, tradycyjnie najgorsze są dukty leśne-śnieg i błoto. Ghostów nie ubieraj, takie ładne, amerykanskie, szkłoda :hahaha:
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: Tak dla małego przypomnienia jutro środa więc widzimy się na wspólnym treningu o godzinie 18.00 przy przejeździe.Musimy uzgodnić czy kolejne środy również w tym samym miejscu :niewiem: czy ponownie na wiosnę ,lato wczesną jesień wracamy przed plażę miejską.Jako że dzień jest coraz dłuższy więc jeszcze o 20.00 jest jasno więc po lesie można sobie spokojnie biegać :taktak: .Również jak wiecie 20 kwietnia rusza szkółka biegowa dla nowicjuszy,którą poprowadzi Dawid i oni mają wyznaczony punkt spotkań na plaży miejskiej również wyznaczony w środy na 18.00 w Rudniku.Zresztą to jest do dogadania z tymi osobami jak już zaczną chodzić gdzie im lepiej pasuje. Tak sobie również pomyślałem :niewiem: czy na przykład środowe treningi nie przeznaczyć dla nas na jakies bardziej specjalistyczne w stylu ćwiczenia szybkości,gibkości.Przygotował bym jakiś plan dla nas pod tym kątem.W końcu już tyle biegamy że czas popracować nad wynikami bo co nas Zbyszek będzie wyprzedzał na zawodach :hejhej: .
Jak ktoś jeszcze ma chęć dołaczyć się do zbiórki na torta i baner to zapraszam z kasą do mnie :hahaha: Torta nie będę robił sam tylko zamawiam więc będzie raczej smaczny a baner już się drukuje dzięki pomocy naszej koleżanki Magdy ,która go nam zaprojektowała.Moje kolaże raczej by się do tego nie nadawały.Zresztą do wykonaia projektów trzeba mieć odpowiednie programy.Żeby dobrze wyszedł taki baner w wielkości 2x1 metr to musi być duża rozdzielczość rzędu kilku tysięcy pikseli a przypuszczam że nikt z nas tego tak nie zrobi bez odpowiednich narzędzi.
Jeszcze może jedna sprawa skoro sie juz tak rozpisałem.Zaproście do nowej edycji szkółki biegowej swoich znajomych.Z tego co mi zgłaszali koledzy to wciągna oni swoje rodziny ,znajomych którzy nie mają jakiegoś wielkiego doświadczenia biegowego więc nowe osoby nie muszą się czuć w takim gronie jakoś nieswojo,niezręcznie że nie dadzą rady biec cały czas. Nie tędy droga do rozpoczęcia biegania aby kogoś zniechęcić po kilku zajeciach.Przykładem nich będzie nasza koleżanka Małgosia ,która rok temu również zaczynała razem z nami w szkółce biegowej i pamietam ze ten odcinek 4 km przeplatała marszem a po roku ciężkiej systematycznej pracy zdecydowała sie pobiec półmaraton 3 maja śladami Bronka Malinowskiego.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza - Porady dla średniozaawansowanych biegaczy

Masz już za sobą trudne początki biegania? Zastanawiasz się, jak się zmotywować do dalszych treningów? Przeczytaj kilka wskazówek dla biegaczy średniozaawansowanych.
Dłuższe treningi

Podkręć tempo. Jeśli zechcesz, zwiększ długość treningu z 30 minut do 40 minut 3 razy w tygodniu. Postaraj się wydłużyć przynajmniej jeden z tych treningów do 60 minut, aby zintensyfikować dobroczynne oddziaływanie biegania na Twój układ krążenia, psychikę i na spalanie tłuszczu.
Nagradzaj się

Nie lekceważ znaczenia nagród. Małe, ale regularne nagrody za konkretne osiągnięcia mogą często pomóc Ci podtrzymać zainteresowanie treningiem, zwłaszcza gdy odczuwasz brak motywacji.

Obiecaj sobie coś – wyjście na kolację, parę nowych butów, dobrą książkę – w zamian za realizację swoich postanowień czy na przykład za pierwszy trwający pełną godzinę trening.
Szukaj pozytywów

Jeśli poczujesz się zdołowany, spróbuj poszukać jakichś pozytywnych doświadczeń albo kogoś, kto podniesie Cię na duchu. Spróbuj znaleźć coś dobrego w każdym biegu.

Kiedy jesteś w formie, Twoje myślenie o sobie samym i Twoim życiu ulega zmianie. Zawsze trudno jest porzucić siedzący tryb życia, a okres dostosowawczy – kiedy już zdecydujesz się na zmianę – jest trudny. Ale jeśli zdołasz go przetrwać, często zdarza się, że następnym etapem po tym okresie jest uzależnienie, które sprawia, iż Twoja aktywność fizyczna zaczyna sama się napędzać. Nie trać wiary! Lepsza przyszłość czeka za horyzontem. Bądź cierpliwy i ciesz się tym, co robisz.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Do "I Półmaratonu Śladami Bronka Malinowskiego Grudziądz-Rulewo" już coraz bliżej. W poniższych linkach znajduje się krótsza i dłuższa biografia Bronisława Malinowskiego. Życzę miłego czytania.
http://www.runners-world.pl/ludzie/Prze ... ego,4952,1
http://bieganie.pl/?show=1&cat=238&id=3261
Obrazek
ODPOWIEDZ