Poznań

Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12743
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

informacja
... i nieco fotek
New Balance but biegowy
moniaa
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2011, 14:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,
Co z sobotnim spotkaniem? Czy z racji niedzielnego półmaratonu zostało odwołane?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12743
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wreszcie ktoś mnie dyscyplinuje. Spotkanie odbędzie się bez względu na niedzielny bieg. Podzielę grupę na biegnących półmaraton i pozostałych. Pierwszym zaaplikuję potężny impuls przedstartowy w postaci apostolskich pouczeń, pozostali będą się mogli bacznie przyjrzeć kazaniu. Zapraszam więc wszystkich na rekolekcje.
Awatar użytkownika
Jarecki-1977
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 25 cze 2009, 22:10
Życiówka na 10k: 44,30
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań/ Częstochowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No to jak zwykle będę ! :) Uszy już się kłócą z nogami kto będzie miał lepszą ucztę :)
Jarek
Keram
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 01 kwie 2011, 12:25
Życiówka na 10k: 56:04
Życiówka w maratonie: 5:12

Nieprzeczytany post

Witam!Jak rozumiem Śródka - bez zmian?
Obrazek
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12743
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak, spotykamy się na Śródce o 9:30.
haniulek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 03 gru 2010, 14:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To szkoda że nie mogę jednak być(szkoła) :chlip: :echech: ,bo pouczenie na temat niedzielnego Półmaratonu na pewno sie przyda.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12743
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

yacool pisze:...wrzucam materiał filmowy, który był prezentowany podczas spotkania w Warszawie:
http://www.youtube.com/watch?v=QU_1uApC7kw

Oraz:

fragment od 48 do 56 sekundy, pierwszej minuty nagrania (0:48-0:56):
http://www.youtube.com/watch?v=yuf80lOy ... re=related

fragment od 9 do 32 sekundy, siódmej minuty nagrania (6:09-6:32):
http://www.youtube.com/watch?v=uzHxf1WY ... playnext=1

Świetny rytm we wspólnym, prostym układzie (1:00-1:22):
http://www.youtube.com/watch?v=33SvU6K2 ... re=related
Końcówka jest powalająca. Takiego klimatu właśnie szukam. Biali umieją tak tylko na haju...
Powyżej macie kilka linków do układów, które były prezentowane podczas naszego roboczego spotkania trenerów, w Warszawie. Zainteresowanym, polecam wypróbowanie niektórych z ćwiczeń. Zapewniam, że pomimo pozornej prostoty, potrafią sprawić koordynacyjną niespodziankę.
Zależy nam byście próbowali i eksperymentowali z tymi ćwiczeniami, które poznajecie na zajęciach, a także z tymi z linków. Takie zabawy ruchowe mają swój cel. Jako, że prawie niemożliwe jest korygowania czy wymuszanie poprawnej techniki biegowej podczas waszego biegu, musimy to robić w sposób pośredni, zadając trudne do wykonania układy, które wymuszają odpowiednią postawę, częstotliwość i rozluźnienie.
Nasze zajęcia nastawione są bardziej na katowanie układu nerwowego niż mięśniowego. Takie podejście pozwala na łagodne budowanie formy w oparciu o urozmaicenie ruchowe niż nakręcanie kilometrów.
Motoryka i koordynacja będzie więc na pierwszym miejscu i pod tym względem nie będzie rozróżnienia na początkujących i zaawansowanych. Wszyscy robią to samo i w tym samym tempie. Nawet na "tę samą nogę" (bo to ułatwia trenerowi obserwowanie ew. błędów i "wypadania" z grupy).
Bardziej zaawansowani, czyli ci którzy mają już za sobą zakwasy, zwłaszcza łydek, będą mogli spróbować mocniejszego treningu siłowo-koordynacyjnego, a także czysto sprinterskiego. Zwłaszcza trening sprinterski powinien zainteresować długodystansowców, bo będzie podany dokładnie z pierwszej ręki, czyli od Roberta Maćkowiaka.
Urozmaiceniem będą oczywiście sprawdziany lub konkretne biegi ciągłe czy interwałowe ale najpierw chcemy Was bardziej przygotować technicznie do tego. Natomiast budowanie kondycji, to już wasza działka, uprawiana w pozostałych dniach tygodnia.
Zadawajcie nam pytania, bo od tego są też nasze spotkania. Jeżeli nasze odpowiedzi nie będą satysfakcjonujące, to podamy źródła, gdzie można dowiedzieć się więcej o jakiejś kwestii. Ważną rzeczą są wasze komunikaty, że coś jest zbyt trudne, zbyt intensywne lub zbyt łatwe czy monotonne. Macie czynnie uczestniczyć w zajęciach i nabierać samodzielności.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2011, 16:35 przez yacool, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Jarecki-1977
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 25 cze 2009, 22:10
Życiówka na 10k: 44,30
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań/ Częstochowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

niektóre linki są chyba uszkodzone na youtube
Adres URL zawierał nieprawidłowy identyfikator filmu wideo.
Taki mam napis.
Jarek
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12743
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

...zaraz sprawdzę, ale ty znasz już te materiały.
------------------------------------------
teraz wchodzą (podczas kopiowania nie wklejał się pełen adres). Miłego oglądania.

http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=50&t=21923
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12743
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pytania do tych, którzy pobiegli dzisiaj w półmaratonie:
1. Jaki czas zamierzaliście uzyskać?
2. Jaki czas uzyskaliście? (netto)
3. Jak biegło się na trasie, czy udało się trzymać równe tempo, czy starczyło sił na finisz?
4. Czy ktoś biegł z kontuzją, przeziębieniem lub innym gadżetem?
woodstock
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 12 mar 2008, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Miałem zamiar biec z pacemakerem na 01:5:00 (taki maiłem wynik w zeszłym roku w Pile) ale nie dałem rady i wyszło netto 01:51:28. Do 10 km trzymałem się blisko pacemakerów, ale później z każdym kilometrem oddalali się na 16-17 kilometrze już nie widziałem baloników. Tempo do 10 km było OK czyli coś koło 5:10 min/km, później zaczęło systematyczne spadać nawet do 5:45 na podbiegu na Katowickiej, na dwóch ostatnich kilometrach trochę się pozbierałem i przyśpieszyłem do 5:00 min/km.

Z natury jestem zimnolubny większość treningów, szczególnie latem, robię późnym wieczorem jak dla mnie było zbyt ciepło. Może temperatura około 20 stopni nie jest jakaś ekstremalna, ale był to pierwszy tak ciepły dzień w tym roku. To jest mój chyba piąty półmaraton i na żadnym z poprzednich biegów nie widziałem tylu osób, które zasłabły w czasie biegu. Mam nadzieję, ze nikomu nie stało się nic poważnego.

Robert
lukas80
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 27 lis 2010, 13:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a zatem ...:)
1) plan - zejsc ponizej 2:00 czyli bez fajerwerków:)
2) wyszło 1:57:58 netto
3/4) temperatura mi troche przeszkadzała .. ale raczej było tak jak sugerowala Aldona z Jarkiem w zesżłym tygodniu ; zabrakło mi mocy, w zeszłym tygodniu pobiegłem na luzie w Warszawie 1:54 i wiem ze mogłem szybciej... w srode przyplatała sie grypa zoładkowa wiec temperatura i ostra sucharowa djeta mnie wykończyła , jeszcze w sobote sie zastanawiałem czy wystartowac :).......ale za bardzo to lubie by zrezygnować:D


PS.
Gratulacje dla Aldony za czas/miejsce...az załuje ze nie zdazyłem na dekoracje..
haniulek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 03 gru 2010, 14:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja miałam zamiar pobiec tak na ok.1:40 a udało mi się na 1:39:34 więc jestem mega zadowolina :usmiech: było si :usmiech: .Jak chodzi o tempo to na końcu już nie.Na trasę nie mam co narzekać było oki.
Kontuzja się odezwała na początku,ale pozniej zapomniałam o niej :usmiech: .Gratulacje dla wszystkich którzy biegli i ukończyli :usmiech: .Atmosfera biegu było mega.Ludzie którzy kibicowali nam przez cała drogę z rytmem :usmiech: :hejhej:
haniulek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 03 gru 2010, 14:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Aldona wielkie gratulacje na prawdę!! :usmiech: .Chwile z Tobą biegłam i pomogło mi to :usmiech: :usmiech:
ODPOWIEDZ