Polar M400

eldo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2014, 17:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy już ktoś używa M400?
New Balance but biegowy
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zauważyłem, że na portalu aukcyjnym zegarek pojawił się już w sprzedaży, niestety tylko wersja czarna.
Dziwne, że nasze Sportkonsulting na stronie głównej w aktualnościach nie pisze o dostępności zegarka.
Jakoś cicho o jego wprowadzeniu lub zbliżającym się wprowadzeniu do sprzedaży.
No i kiedy będzie biały, kiedy się pytam :hejhej:
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mondpas pisze:Zauważyłem, że na portalu aukcyjnym zegarek pojawił się już w sprzedaży, niestety tylko wersja czarna.
Dziwne, że nasze Sportkonsulting na stronie głównej w aktualnościach nie pisze o dostępności zegarka.
Jakoś cicho o jego wprowadzeniu lub zbliżającym się wprowadzeniu do sprzedaży.
No i kiedy będzie biały, kiedy się pytam :hejhej:
No właśnie można je przez allegro kupic :taktak: Nawet na facebooku do sportkonsulting pisalem jakis czas temu, ale do tej pory żadnego odzewu nie było :usmiech: a kupiłbym tylko u nich ze względu na 15% zniżkę :spoko:
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A skąd ta zniżka i z jakiego tytułu ?
Jeśli nie jesteś "znajomym królika" to napisz jak taką ładną zniżkę mam sobie załatwić :hejhej:

Aha, zniżkę chcę na białego :hahaha:
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mondpas pisze:A skąd ta zniżka i z jakiego tytułu ?
Jeśli nie jesteś "znajomym królika" to napisz jak taką ładną zniżkę mam sobie załatwić :hejhej:

Aha, zniżkę chcę na białego :hahaha:
Karta prenumeratora Magazynu Bieganie i jest 15% na wszystkie produkty od SportKonsulting
36:20 1:19:45 2:53:10
lucpo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2014, 21:55
Życiówka na 10k: 49:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Filip94 pisze: Byłoby fajnie jakbyś sprawdził. Bo zegarek fajny i za fajną cenę.
Dla treningu interwałowego podaje się czas lub dystans oraz strefę tętna. Nie można wybrać tempa, podobno ma pojawić się opcja w przyszłych aktualizacjach. Nie jest też aktywna opcja podania tempa startowego dla treningu (dla v800 jest ta opcja). Można podać tylko czas lub dystans.
Filip94
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 16 lip 2013, 23:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dla treningu interwałowego podaje się czas lub dystans oraz strefę tętna. Nie można wybrać tempa, podobno ma pojawić się opcja w przyszłych aktualizacjach. Nie jest też aktywna opcja podania tempa startowego dla treningu (dla v800 jest ta opcja). Można podać tylko czas lub dystans.
Ale chodzi Ci o np. czas w jakim chcesz pokonać dany odcinek ? np. 1km w 4:30 ? czy jak ?
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

lucpo pisze:
Filip94 pisze:
Dla treningu interwałowego podaje się czas lub dystans oraz strefę tętna. Nie można wybrać tempa, podobno ma pojawić się opcja w przyszłych aktualizacjach. Nie jest też aktywna opcja podania tempa startowego dla treningu (dla v800 jest ta opcja). Można podać tylko czas lub dystans.
Czyli opcji takiej jak mam w Polar RS300x mam rozumieć, że nie ma? A wygląda to następująco:
- na szybki odcinek ustawiam sobie pierwszą strefą i wybieram tempo.prędkość lub tętno
- po wybraniu np. tempa ustawiam sobie jaki chcę max i min
- ustawiam sobie odpowiedni odcinek w km jaki chcę przebyć
- i na wolny odcinek robię to samo tyle, że oczywiście wolne tempo.

I mam również rozumieć, że nie mogę ustawić też np w jakim tempie/prędkości chciałbym pobiec np półmaraton aby nie rwać za mocno czy za wolno.

Mam nadzieję, że do marcowego Półmaratonu Warszawskiego będą te opcje :lalala: Może w grudniu wyszłyby aktualizacje z tymi opcjami ponieważ chciałbym go przetestować na roztrenowaniu :uuusmiech: Niech może również Sportkonsulting wypowie się na temat aktualizacji ponieważ chyba są najlepiej doinformowani :ble:
lucpo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2014, 21:55
Życiówka na 10k: 49:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na szybki lub wolny odcinek ustawić można sobie dystans lub czas trwania oraz zakładana strefa tętna (lub dowolna strefa). Wtedy jak rozumiem, zegarek będzie informował o opuszczeniu strefy. Jeszcze nie testowałem w praktyce, pewnie z weekend sprawdzę.

Tempa startowego też nie ustawisz :chlip: Dokładnie ustawisz w polar flow, ale te dane się nie zsynchronizują z telefonem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Proszę osobę / osoby, które kupiły już ten zegarek aby wypowiedziały się w kwestii programowania obojętnie jakiego rodzaju treningu bezpośrednio w zegarku.
Proszę również o wytłumaczenie mi jak chłop krowie na rowie jak to się robi :hejhej:

Ponieważ przymierzam się do zakupu tego zegarka, a kolor biały nie jest jeszcze dostępny, postanowiłem wstępnie zarejestrować się do aplikacji Polar Flow przez stronę www aby oswoić się z jej zawartością.
Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że to jedynie dziennik treningowy.
Porównując stronę Polara np. z Endomondo to wypada blado.

Czytałem również w wątku opisującym zegarek V800, że większość treningów, a już na pewno złożone treningi programuje czy ustawia się na stronie www a potem wczytuje do zegarka.
Wyszło na to, że niewiele można ustawić w samym zegarku.
Idąc tym tropem wywnioskowałem, że podobnie może być z zegarkiem M400, jednak strona Polar Flow
nie potwierdziła tego.

Wolałbym nie marnować czasu przed komputerem i układać plany treningowe aby je później wczytać do zegarka tylko w danym dniu treningowym ustawić cel treningu bezpośrednio w zegarku.

Okienka, które wkleił powyżej kolega widziałem na stronie www. Ale to jest bieda z nędzą, gdzie tu ustawienia tempa, czasu np. w interwałach ( taki przykład jest na zdjęciach powyżej ).

Jak to jest więc w tym temacie? Jeśli czegoś nie doczytałem lub niewłaściwie rozumiem to usystematyzujmy informacje na ten temat.
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
lucpo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2014, 21:55
Życiówka na 10k: 49:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie ustawiam treningów w zegarku bo nie lubię :ble: Z tego co widziałem można ustawić prosty trening składających się tylko z dwóch odcinków. Można wybrać czas lub dystans każdego odcinka.
Możliwość ustawienia tempa w interwałach ma podobno pojawić po aktualizacji softu w listopadzie, o ile pamiętam.

Można sobie zawsze jeszcze poczytać instrukcję

http://www.polar.com/en/support/M400

ps. Tak dla informacji dystrybutora, fajny jest tytuł jednego z rozdziałów instrukcji
"NIE WIEM DOKŁADNIE JAK TO PRZETŁUMACZYĆ"
:hahaha:
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

div pisze:
mondpas pisze:A skąd ta zniżka i z jakiego tytułu ?
Jeśli nie jesteś "znajomym królika" to napisz jak taką ładną zniżkę mam sobie załatwić :hejhej:

Aha, zniżkę chcę na białego :hahaha:
Karta prenumeratora Magazynu Bieganie i jest 15% na wszystkie produkty od SportKonsulting
Skąd niby ta zniżka? Na stronie nie ma żadnej informacji co do rabatu w Sportkonsulting dla posiadaczy karty prenumeratora.
http://www.magazynbieganie.pl/karta-pre ... ki-dostac/
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

harlan pisze:
div pisze:
mondpas pisze:A skąd ta zniżka i z jakiego tytułu ?
Jeśli nie jesteś "znajomym królika" to napisz jak taką ładną zniżkę mam sobie załatwić :hejhej:

Aha, zniżkę chcę na białego :hahaha:
Karta prenumeratora Magazynu Bieganie i jest 15% na wszystkie produkty od SportKonsulting
Skąd niby ta zniżka? Na stronie nie ma żadnej informacji co do rabatu w Sportkonsulting dla posiadaczy karty prenumeratora.
http://www.magazynbieganie.pl/karta-pre ... ki-dostac/
No trochę się pomyliłem... Ta zniżka to chyba tylko na produkty Polar a nie wszystkie jakie SportKonsulting ma w ofercie. W listopadowym papierowym wydaniu Biegania informacja o rabacie jest, na stronie faktycznie nie ma. Dodam od siebie tyle, że w lipcu z tym rabatem nie było problemu ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
36:20 1:19:45 2:53:10
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Ciekawe, jak jest naprawdę. Wysłałem im maila w tej sprawie. Jak odpiszą, to dam znać co i jak. Fajnie by było jakby ta zniżka obowiązywała bo też się zastanawiam nad tym polarem :)
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanie odnośnie używania M400 na bieżniach mechanicznych - czy jest to możliwe ?
ODPOWIEDZ