Teraz jest N, 17 listopada 2019, 12:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Wkładki dla pronatorów (niedrogie)
Nowy postNapisane: Wt, 5 listopada 2019, 11:04 
Dyskutant
Dyskutant

Czy ktoś z biegających tu pronatorów używa wkładek do butów neutralnych?Zauważyłem, że praktycznie wszystkie lżejsze buty treningowo-startowe i oczywiście startowe są dla stopy neutralnej/suplinującej. Czy użycie wkładek rozwiąże problem?
U mnie mam specyficzny problem, bo praktycznie lekkie płaskostopie widoczne w butach neutralnych mam tylko w lewej stopie, więc potrzebuję 1 wkładki.

Tytuł: Re: Wkładki dla pronatorów (niedrogie)
Nowy postNapisane: Wt, 5 listopada 2019, 12:12 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

A czy możesz lepiej zdefiniować ten specyficzny problem? Coś Cię boli? Czego się obawiasz? Biegasz w tych butach cały czas, czy tylko starty? Jeśli tylko starty to czy są one na tyle długie, że jesteś w stanie się uszkodzić biegnąc bez takiej wkładki?
Moim zdaniem nie znajdziesz dobrych wkładek do lekkich butów, które nie będą drogie. Właściwe wkładki do szybkiego biegania do startówek będą tylko robione na miarę i to z tych droższych.
Druga rzecz: jeśli w ogóle potrzebujesz tych wkładek, to na pewno nie jednej lecz obu. Biegając w tylko jednej wkładce wprowadzisz dużo większą asymetrię niż biegając bez wkładek. Narobisz sobie w ten sposób większych problemów.

Nowy postNapisane: Wt, 5 listopada 2019, 13:28 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

olej wkładki. na 90% nie potrzebujesz niczego innego jak tylko wzmocnienia mięśni stopy i stawu skokowego. w tym tkwi tajemnica dlaczego im bardziej but jest skierowany dla zaawansowanego biegacza tym bardziej nie znajdziesz w nich wsparcia dla pronatorów.

Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem

Nowy postNapisane: Wt, 5 listopada 2019, 14:10 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Po pierwsze, używanie wkładek w startówkach kompletnie mija się z celem - te buty mają być jak najlżejsze, specjalizowane wkładki ważą znacznie więcej niż oryginalne wyścigowe - a ty masz przebiec w nich tylko kawałek raz na jakiś czas.
Do treningówek można włożyć zwykłe skórzane wkładki na płaskostopie, ja tak robię i jest ok. Czy to rozwiąże Twój problem, nie wiem, bo nie napisałeś, na czym on polega, albo napisałeś, a ja nie zrozumiałem.

Na pewno jeśli lekarz doradził bieganie we wkładkach, dobrze Ci się w nich biega, nie masz kontuzji, a ktoś na forum pisze, żebyś się nie wygłupiał, bo bez wkładek jest super, to go nie słuchaj, albo udawaj, że się zgadzasz, kiwaj mu głową a rób swoje :taktak:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]