Buty do 400 zł

ariupl94
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2020, 09:00
Życiówka na 10k: 5:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej,
Szukam butów neutralnych i możliwie uniwersalnych z naciskiem na wybiegi 5-20 km. Stopa dość wąska, supinująca. Waga ~70kg, wzrost 189 cm. Półmaraton przebięgniety w trochę poniżej 2h (dosłownie wczoraj), więc typowy nowicjusz. Teraz zamierzam przygotowywać się do maratonu. Robię 2-3 treningi w tygodniu w większości po utwardzonym gruncie (parki, wały, etc.) oraz po asfalcie.

Do tej pory biegałem w Reebokach Hexaffect 5.0 (3mm spadu, pianka taka se, po miękkim podłożu jest ok), ale szukam czegoś z lepszą amortyzacją. Ponadto zazwyczaj między 30, a 60 minutą biegu drętwieje mi prawa stopa, czasami do takiego momentu, że praktycznie nie mam w niej czucia. Nie wiem, czy jest to spowodowane słabą amortyzacją buta, zbyt mocnym wiązaniem (testowałem i trochę pomogło), lekkim skrzywieniem kręgosłupa, czy może złą techniką biegu. Tak czy siak, dobrze gdyby amortyzacja była większa niż standard.

Buty, jakie do tej pory rozważałem to:
Adidas Ultraboost 19
Adidas Boston 7/8
Nike Pegasus 36
Nike Vomero 14

Wiem, że niektóre z tych butów przekraczają budżet założony w wątku, więc jeśli ktoś poda w podobnej cenie też będzie ok. Choć nie ukrywam, że wolałbym się zamknąć w 400 zł.

Jestem jednak otwarty na inne propozycje. Ma ktoś może doświadczenie z wyżej wymienionymi?

Z góry dzięki! :)
New Balance but biegowy
DKrunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 19 wrz 2019, 06:56
Życiówka na 10k: 37:29
Życiówka w maratonie: 3:02:45

Nieprzeczytany post

Hej. Używam Adidas Ultraboost do długich wybiegań, takich ponad 20 km. Jak dla mnie genialne. Cholewka w typie skarpety, szczelnie opina stopę dopasowując się do niej, amortyzacja bardzo duża, but bardzo miękki.

Adidas Boston chyba nie bardzo. To buty do szybszego treningu: tempa, próg, interwały. Ma mało amortyzacji, nastawiony jest na zwrot energii.

Nike Pegasus używałem w wersji 34 i 35, bardzo je sobie cenię. To but uniwersalny, bardzo dobra amortyzacja, poduszka gazowa robi dobrą robotę.

Nike Vomero to but z jeszcze większą amortyzację ale na jego temat może wypowiedzą się inni, ja go nie używałem.

Obecnie do treningów < 10 km używam starych już bo mających przebieg 2000 km Nike Odyssey React. Również mogę je polecić. Do treningów 10 km - 20 km używam Adidas Solar Glide - trochę mniejsza amortyzacja niż Ultraboost ale nadal jest dobrze.

Pozdrawiam
5km - 17:42 (18.03.2023 - bez atestu)
10km - 37:29 (17.09.2023)
HM - 1:23:51 (17.11.2019)
M - 3:02:45 (30.04.2023)

Blog - viewtopic.php?f=27&t=60476
Komentarze - viewtopic.php?f=28&t=60477
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Drętwienie - najprawdopodobniej za mocno wiążesz.
Ja głosuję za Pegasusami. Ultraboost - drogo, a nie zaoferują Ci nic nadzwyczajnego. Bostony - wstrzymaj się, to taka mniej wymagająca startówka albo treningowy but dla szybkich i lekkich biegaczy. Vomero - też może być, aczkolwiek Pegi są wybitnie uniwersalne i taaaaaanie. Nike ostatnio co kilka tygodni robi promo na stronie, można było je kupić nawet za 220 zł.
ariupl94
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2020, 09:00
Życiówka na 10k: 5:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Super, dzięki wielkie za pomoc.

Przymierzałem dzisiaj wszystkie i oczywiście ciężko powiedzieć jak buty zachowają się podczas biegu, ale najbardziej siedział mi Pegasus. Po włożeniu nogi do środka w dziwny, acz przyjemny sposób wypełniał mi śródstopie. Trochę słabo trzyma piętę, ale nie jest to duży problem. Amortyzacja w porównaniu do Hexaffectów to niebo, a ziemia, aż jestem ciekaw jaka będzie różnica podczas biegu.

Ultra Boosty też super, dziwne uczucie, bo ta skarpeta faktycznie przylega do nogi, jakby była przyklejona. Boję się trochę o trwałość przy palcach, bo tam materiał może się wytrzeć chyba najszybciej, ale tak czy siak cena jest praktycznie o 50% wyższa.

Przymierzyłem jeszcze New Balance'y 1080v10 - też bardzo fajnie leżały, amortyzacja bardzo duża. Największa różnica przy palcach, gdzie nadal było dużo pianki, więc mniejsze czucie podłoża było.

Szukałem wszędzie tych Pegasusów, ale najtaniej widzę je za 350 zł, a tymi 220 zł nie ukrywam, że b@rto mnie mocno zainteresowałeś :)

Macie Panowie może jeszcze jakąś opinię nt. Adidasów Solar Glide 19 oraz New Balance'ów 890v7?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Glide chyba cięższe - taki typowy klepak (aczkolwiek na nogach nie miałem, z recenzji piszę), NB 890 zrobili na startówkę - twarde i dynamiczne.
Z tą ceną jeszcze... Nie potrafię Ci powiedzieć, czy Nike ma w planach jeszcze jakieś promo w najbliższym czasie. Szczególnie, że wjechało sporo nowych modeli - m.in. Pegasus 37. Standardowo za 350 można dostać model 36. Wtedy było 305-30%...

Na koniec powiem tak - przymierzyłeś kilka bardzo fajnych modeli - wybierz najwygodniejsze dla Ciebie. Jest zawsze tak, że każda sroczka swój ogonek chwali. Niestety, ale może też być tak, że będziemy Ci tu pisać "weź xxxx, są najlepsze", Ty kupisz i okażą się najgorszymi butami ever.
ODPOWIEDZ