Ostroga piętowa - jakie buty po takiej kontuzji?

ohwka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2020, 14:03
Życiówka na 10k: 50.30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,
Chciałbym zapytać jakie buty wybrać po zapaleniu rozcięgna piętowego (Ostroga piętowa)? Nie chodzi mi o konkretny model(chociaż również mile widziany), tylko na co zwrócić uwagę? Rodzaj amortyzacji, struktura buta itp., żeby kontuzja się nie powtórzyła. Używałem najprostszych i najtańszych butów, bez żadnych udogodnień i obawiam się, że to mogło spowodować kontuzje.
Dziękuję i pozdrawiam :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Geneza problemów z rozcięgnem podeszwowym to zwykle zbyt napięta taśma tylna, począwszy od pleców, a nie takie czy inne buty. Radzę popracować nad mobilnością i porządnie porozluźniać napięte struktury, najlepiej pod okiem fizjoterapeuty albo chociaż korzystając z jego wskazówek. A stopy wzmacniać, to nigdy nie zaszkodzi.
titto
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 14 sie 2012, 13:08
Życiówka na 10k: 0:47min
Życiówka w maratonie: 4:20min
Lokalizacja: Żyrardów

Nieprzeczytany post

Przerabiałem to w zeszłym roku.
Fakt, używam teraz butów z większą amortyzacją ale myślę że kluczowe jest rozciąganie przed i po bieganiu.

Pozdrowienia,
titto
djzj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 18 mar 2015, 08:45

Nieprzeczytany post

Borykałem się z taką kontuzją. Po niej przestawiłem się na buty z dropem 0mm (wcześniej asics-y z dropem 10-12mm) i bieganie ze śródstopia. Początki były trudne, ale jak ktoś ma cel to wszystko przetrzyma.
Vajana
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2020, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Spróbuj zastosować indywidualne wkładki formowane termicznie. Wtedy polepszysz sobie komfort niezależnie od buta. Ja używam wkładek Vasyli. Jeśli jesteś z Warszawy lub niedalekich okolic, to najtaniej mają je w Asmedzie na Grochowie.
ODPOWIEDZ