Odzież na jesień/zime

fatamorgana
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2017, 14:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

J/w w temacie.. Ostatnio rozglądam się za bluzą bo już coraz zimniej się robi. Z racji, że jestem początkującym biegaczem chciałbym na początek coś w miarę taniego (100-150zł). Zastanawiam się też czy kurtka nie będzie lepszym rozwiązaniem niż bluza? Mam koszulki z długim rękawem oraz na ramiączkach climalite adidasa w których biegałem w lato, nada się jako 1 warstwa. Drugą sprawą to leginsy też takie jak by dało radę 50-100zł.
Na głowę mam buffa myślę, że przez jesień jeszcze przebiegam a na zimę jakąś czapkę trzeba będzie kombinować. Dziękuję z góry za pomoc w doborze :)

Pozdrawiam
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja polecam na okres jesienny taki zestaw:
bluza
spodnie

Na zimę coś takiego, zeszłoroczną przebiegłem prawie całą w tym komplecie, na cięższe warunki szła wiatrówka dodatkowo :)

bluza
spodnie
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
fatamorgana
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2017, 14:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki!
Ogólnie skłaniałem się bardziej ku czemuś w tym stylu : https://sklepbiegowy.com/bluza-m-ess-wi ... -6002.html <-- niemniej w tym wypadku nie ma rozmiaru.
Uważasz, że to co wysłałeś będzie zdecydowanie lepszym wyborem?
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2017, 19:59 przez fatamorgana, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

popraw linka
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
fatamorgana
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2017, 14:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Już poprawione.
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie znam tego produktu, więc może ktoś inny się wypowie... ja polecam Brubeck
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

jak chcesz biegać późna jesień/zima/wczesna wiosna, to na górę musisz mieć co najmniej cieńką kurtkę przeciwwiatrową i porządną (tj. ciepłą) bluzę, a nie albo-albo.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
fatamorgana
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2017, 14:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No mniej więcej o czymś takim myślałem niemniej zdaję sobie sprawę, że może to tylko wyglądać na bluzę do biegania dlatego wolę kupić jednak coś sprawdzonego.
Czyli jeśli kupiłbym tego Brubecha zestaw + ewentualnie później jakąś wiatrówkę ( jakąś polecacie? ) - to będzie wystarczające na jesień zimę?
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

pytanie kiedy robi się tobie zimno? ja bym polecam zestaw Thermo od brubecka plus najtańsza wiatrowka z decathlonu... w takim zestawie robie w zimie miesiecznie ok 250-300km
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wszystko zależy od indywidualnej termiki :)

W grudniu zesżłego roku biegałem w kurtce z LIDLA takiej nieco sofshellowej- na większości treningów w połączeniu z termówką narciarską z Deca było mi idealnie/za ciepło :)

Teraz kupiłem najtańszą wiatrówkę Kalenji i wczoraj (wiat, deszcz) w połączeniu z cienką koszulką spisały się idealnie :) Ktoś polecał też wiatrówkę JULA, ale niestety nie testowałem na sobie :)

Na tegoroczną zimę planuję dokupić sobie dobrą bieliznę termo i myślę, że wystarczy - na początku nie mamy zbytnich wymogów i też za bardzo nie wiemy czego oczekujemy, więc wydaje mi się, że nie ma co wydawac kosmicznych pieniędzy na ciuchy, a lepiej uzupełniać szafę w markowe rzeczy systematycznie wmiarę rosnących potrzeb :) W Deca i tego typu marketach myslę, że za 100-150 zł skompletujesz całość ubrań :)

Z tego co wyczytałem na tym forum i stronom poświęconym bieganiu to na zimę warto mieć 3 wartwy - przyległa bielizna termo, bluza (cos jak ta asicsa ktora pokazujesz) i kurtka (wiatrówka) :)
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

fatamorgana pisze:... skłaniałem się bardziej ku czemuś w tym stylu : https://sklepbiegowy.com/bluza-m-ess-wi ... -6002.html <-- niemniej w tym wypadku nie ma rozmiaru.
Byc moze masz racje, ale...
Faktycznie mierzyles "na zywo" ta bluze, czy jedynie szacujesz na podstawie podanych literek?

Jesli jedynie ta druga opcja, to potrzebujesz pamietac, ze to japonska marka - ich rozmiary w Europie moze beda pasowac na Francuza, ale na pewno nie na Polaka czy Niemca. U nas z reguly potrzebny jest rozmiar wiekszy anizeli napis na metce.

I jak juz wielokrotnie tutaj zasugerowano - zima w naszym klimacie KONIECZNIE bedziesz potrzebowal jakiejs cienkiej wiatrowki.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No nie wiem czy z generalizowaniem na temat rozmiarówki japońskich marek nie wprowadzasz kolegi w błąd - standardowo noszę L, bluzę Mizuno (coś takiego: https://1554652485.rsc.cdn77.org/i/p/0/6/94760_00_c.jpg) musiałem kupić M, bo L była za duża. Może to po prostu Asics tak ma, że trzeba brać większe rozmiary, niż dają na metce? Albo kupiłeś z serii przeznaczonej na Japonię, bo ja ich koszulkę kupowałem w moim normalnym rozmiarze, spodenki też?
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak, w sumie racja - niezrecznie / nieprecyzyjnie to napisalem, sugerujac sie nazwa firmy. Faktycznie nie wszystkie japonskie firmy robia ubrania "za male" z punktu widzenia Europejczyka.

Mizuno rzeczywiscie jest w porzadku - mam ich bluze i bez zastrzezen wzgledem wielkosci. Natomiast majac pare bluz i koszulek Asics, niestety wszystkie potrzebowalem brac "rozmiar większe".
fatamorgana
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2017, 14:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Odnoście bluzy Ascis z linka którego podałem to była właściwie pierwsza lepsza, na wzór mniej więcej jaka chodziła mi po głowie, żeby kupić. Ona wygląda właśnie bardziej jak "bluza" na drugą warstwę, natomiast burbeck podany przez spensa bardziej jak koszulka z długim rękawem termoaktywna na pierwszą warstwę (przynajmniej na zdjęciu tak wygląda).. Niemniej Burbeck wygląda bardziej profesjonalniej i chyba ku niemu się skłonie chyba, że jeszcze macie jakieś inne sprawdzone propozycję? Na razie kupię bluzę i spodnie a wraz ze spadkiem temperatur wiatrówkę.
maks76
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 14:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co myślicie o koszulce termoaktywnej z 100% Mikro Poliester? Planuje zakupić http://freakysports.pl/koszulki-dlugi-r ... ia-fs.html Tylko nie wiem czy faktycznie będzie chronić przed chłodem?? Mikro poliester jest dobry jakościowo?
ODPOWIEDZ