Komentarz do artykułu Nike+ Sport Watch GPS - TEST

rufuz

Nieprzeczytany post

Przeciez forum sluzy do wymiany pogladow, opinii i bylo by dziwne gdyby sie wszyscy zgadzali :ble: :ble:

Pozdrawiam
New Balance but biegowy
Xsystoff
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 30 cze 2011, 14:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie ma podzialu na europejskie satelity i amerykanskie (w sensie technicznym, nie wlasnosci), bo one kraza wokol ziemi caly czas, tzn. ze satelita znajdujacy sie nad Polska, za 5h bedzie nad ameryką i pozniej za kolejne 5h znowu nad Polska. Poza tym standard jest jeden, ten sam GPS dziala na calym swiecie. Inaczej statki czy samoloty musialby miec dwa systemy, oczywiscie tak nie jest, maja jeden. Nawet najtansza nawigacja GPS z marketu za 99zl dziala na calym swiecie (sprawdzone), podobnie jak ta wbudowana w telefon komorkowy (tez sprawdzone) :) Jedynie badziewne Nike ma jakis problem... Bardziej, podejrzewalbym, ze Nike nie wrzucilo tam odbiornika GPS klasy SiRFstarIII, ktory nawet w miescie daje rade (np. lapie sygnal odbity) tylko jakis badziew i takie sa efekty.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Mam wyrzuty sumienia, bo właśnie ten Nike wchodzi do sklepów a ja ciągle nie miałem kiedy zrobić upgradeu testu.
Po wgraniu nowego oprogramowania zmieniło się naprawdę dużo i na lepsze.
W kwestii niedokładności, zrobiłem filmik, mam nadzieję, przez weekend wrzucę to pokażę, że nie jest jednak tak źle ale bywa też nie tak dobrze.
boodzik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 156
Rejestracja: 05 sie 2009, 15:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak tam się mają wyrzuty sumienia ? :hahaha:
varkufen
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2011, 19:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam : ).
Jak stoi sytuacja pomiarów gps? Wczoraj zamówiłem zegarek, mam nadzieje że nie będę żałował :p.
Co do paska pulsometru - można zastosować inny, czy kompatybilnosc tylko z polarem?
Pozdrawiam
Heisenberg
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak, wiele osób(w tym ja) czeka na info, czy teraz już warto brać go pod uwagę. Jeśli nie warto, to pewnie 305tka będzie najlepsza (w tej cenie) Tymczasem miłej zabawy sylwestrowej :)
varkufen
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2011, 19:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po pierwszym biegu gps zmierzył odległość idealnie. Dodam że mieszkam na obrzeżach torunia, zegarek sygnał złapał błyskawicznie. Na mapie zarejestrowany jest każdy nasz ruch, nawet najdelikatniejszy w lewo lub prawo. Jestem zadowolony z zegareczka, z czystym sumieniem polecam : ). Nie wiem czy to sprawa jakiegoś update'u (po pierwszym podłączeniu zegarka aktualizował się gps), czy sprawa tego że gps po prostu działa bez zarzutów :p.
Tymczasem miłej zabawy sylwestrowej : ).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Pomijając dokładność (która teraz jest już całkiem niezła - wiem, że opóźniam się z opisem) to 305 ma po prostu więcej funkcji.
Przewaga Nike to raczej kwestie wzornictwa.
Działa chyba tylko z Polarem.
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nike nie tylko poprawił oprogramowanie, ale ma też dobrą cenę... w sklepie run4fun jest oferowany za 670 zł + koszty wysyłki (niestety bez paska pulsometru, ale za to z foodpodem). Obecnie chyba jedynym poważnym konkurentem (w relacji jakość/cena) pozostaje więc tu tylko Garmin 305 który można kupić w granicach 800 zł (z paskiem do pulsometru)... z tym że Garmina 305 chyba już nie produkują, więc są to ostatnie egzemplarze.
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że 305 ma jednak trochę więcej przydatnych funkcji, ale rzeczywiście już go nie produkują.
PAwel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3390
Rejestracja: 19 cze 2001, 09:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa/Kabaty

Nieprzeczytany post

Zastanawiam się dlaczego Adam używasz tego zegarka? Mimo poprawek oprogramowania ustępuje pod względem użytkowym różnym Garminom, Polarom i Timexom. I znam odpowiedź - ten zegarek ma ładną stylistykę. Nie rozumiem po co Nike wypuściło taki niby "wszystko mający" zegarek. Wydaje mi się, że można go było swobodnie zaopatrzyć w zwykły stoper nawet bez międzyczasów i sprzedawać po 300-400 zł i szedłby jak ciepłe bułeczki.
ENTRE.PL Team
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

PAwel pisze:Zastanawiam się dlaczego Adam używasz tego zegarka? Mimo poprawek oprogramowania ustępuje pod względem użytkowym różnym Garminom, Polarom i Timexom. I znam odpowiedź - ten zegarek ma ładną stylistykę. Nie rozumiem po co Nike wypuściło taki niby "wszystko mający" zegarek. Wydaje mi się, że można go było swobodnie zaopatrzyć w zwykły stoper nawet bez międzyczasów i sprzedawać po 300-400 zł i szedłby jak ciepłe bułeczki.
Wcale nie o stylistykę chodzi.
Na mojej półce leży w tym momencie 10 zegarków, w tym 7 z GPS.
Kiedy mam ochotę przebiec się z GPS (bo na przykład chcę zmierzyć trasę) i sięgam na tę półkę to się okazuje, że większość z tych zegarków jest rozładowana. Tylko Nike jest zawsze naładowany (i POlar RCX3 i często Forerunner 610). I teraz mi uzmysłowiłeś jego zaletę o której nie opisałem. On się po pierwsze szybko przełącza w opcję normalnego zegarka. PO drugie jak się już go wepnie do złącza USB w komputerze (żeby ściągnąć dane) to się go tam na trochę zostawia (ja zapominam) on się ładuje i potem działa długo jak normalny zegarek. Żadnych klipsów do ładowania nie potrzebujesz a ja często małe rzeczy gubię.

A poza tym.
On naprawdę ma większość z tego co trzeba. Nie ma tylko wykombinowanych treningów interwałowych (masz tylko dwie sekwencje, które w większości przypadków wystarczają) i możliwości fizycznego posiadania danych z treningu na Twoim komputerze.
Na głównym (dolnym) wyświetlaczu ustawiasz sobie na stałe np czas bieżącego okrążenia a na górnym zmieniasz widoki w cyklu: bieżące tempo, czas łączny treningu, dystans, godzinę.
Międzyczasy łapiesz pacnięciem w ekran.
Co chcesz więcej?
To bardzo wygodny zegarek, zawsze gotowy.

Najbardziej denerwuje mnie ta polityka nieudostępniania danych z zegarka (oczywiście dla ambitnych można to obejść). Ale może się to zmieni.
Awatar użytkownika
artur_totalfit
Wyga
Wyga
Posty: 140
Rejestracja: 23 sty 2009, 18:31
Życiówka na 10k: 39.20
Życiówka w maratonie: 3.20
Lokalizacja: konstancin jeziorna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

teraz to NIKE da się lubić
cena rzeczywiście jest niższa i to w okolicach 699 PLN - nie tylko w run4fun ale u wszystkich sprzedawców nike (tak powinno być przynajmniej) od 1 czerwca czyli od Dnia Dziecka :D
Pasek HR - pasuje do niego Polarowy bloetooth (podobnie jak do Sony Xperia)
Jak potrzeba porównać to zapraszamy do Sport GURU - mamy trochę urządzeń na testy i tego TOMTOMowego NIKE też
http://bieganie.pl/?show=1&cat=258&id=4036

PS
305 tka też jest :D
artur

----------------------------
Sport GURU
największy sklep stacjonarny dla biegaczy i triathlonistów w Warszawie (Gocław, Meissnera 1/3 róg Fieldorfa)

sportGURU.pl
sklep.sportGURU.pl
Awatar użytkownika
xrazowy
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 23 mar 2012, 08:30
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: 2:53
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mnie denerwuje, strona nike i brak możliwości powiększania wykresu i dokładniejszego analizowania danych.
dopiero jak dane ze strony exportuję za pomocą http://eagerfeet.org/ tp mogę z nimi coś więcej zrobić. (możliwość eksportu do gpx czy tcx powinna byc możliwa z oryginalnego oprogramowania a nie dopiero jakimis hackerskimi metodami)
denerwuje mnie także to, że podczas biegu wyświetlane sa naraz tylko 2 dane. chciałbym mieć na jednym ekranie: dystans, czas i tempo chwilowe. - zupełnie nie rozumiem po co wołami wyświetlać jedną daną (a druga malutką) skoro na wyświetlaczu możnaby wyświetlic ich więcej. - imho powinno to byc konfigurowalne. (może w następnej wersji firmwareu).

poza tym lubię ten zegarek za to, ze łapie mi szybko fixa nawet w terenie zabudowanym, ma zawsze prund w wiaderku, jest relatywnie lekki i nie uczula mnie - co miało miejsce przy W Kalenji 300 (sprzączka powodowała swędzącą wysypkę).
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

xrazowy pisze:mnie denerwuje, strona nike i brak możliwości powiększania wykresu i dokładniejszego analizowania danych...
Strona Nike jest w poważnej przebudowie ale co do analizy danych...korzystałeś z Nike Maps ? Tam jest nieco więcej o biegach . I trochę można powiększyć :)

Z perspektywy leszcza - amatora ( mojej) ten Sport Watch nie jest zły, zaryzykuję nawet stwierdzenie , że dzięki niemu moja przygoda z bieganiem nie zakończyła się po tygodniu . Jednych mobilizuje perspektywa udziału w Mistrzostwach Polski, innych tego typu gadżety i naiwne złudzenie toczenia rywalizacji z całym światem :)
Najważniejsze , że kilometrów przybywa i żyje się zdrowiej. Nawet jeśli towarzyszą temu pogardliwe uśmieszki "klanu Garminów" :)

Pozdrawiam, A.
Obrazek
ODPOWIEDZ