Columbia Ravenous Trail

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

Przebijamy:
http://runshop.pl/asics-geltrail-attack-p-710.html
1. Wodoszczelność - 5 (biegam po głębokich kałużach i mam suchą stopę)
2. Cena :hahaha:
3. Po co komu amortyzacja w terenowych butach?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12429
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pięta przetacza się łagodnie, następnie równie łagodnie przechodzimy na palce, czując jak but pomaga nam się odbić, prawie jak w typowych asfaltówkach. Podczas 30km WB po górach, pod koniec, na 3km asfaltowym odcinku, nie czułem żadnego bólu w stopach, jak to często bywa. Pod względem biomechanicznym, podeszwa jest dostosowana do stopy neutralnej.
Biomechanika to dziwka, którą każdy może rżnąć jak chce. ECCO, Clumbia czy ASICS. Trzeba tylko na Adidasa zważać. Klient płaci i wymaga, więc biopanna wygina mechaniką w naukowych fatałaszkach pod fantazyjne dyktanda.
Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Klient płaci i wymaga, więc biopanna wygina mechaniką w naukowych fatałaszkach pod fantazyjne dyktanda.
yacool - Ja niektóre Twoje cytaty na ścianę zacznę niedługo wieszać. :spoczko:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12429
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jurek - niektórzy za moje cytaty powiesiliby mnie. :spoczko:
Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

Czarownice wygłaszające "herezje" od zarania dziejów stanowiły łokomy kąsek dla obrońców "jedynej, niezniszczalnej prawdy".
Carpe diem ...
Awatar użytkownika
Jarek Gniewek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1227
Rejestracja: 28 maja 2003, 21:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Patrząc na wygląd to przód wygląda amatorsko i tanio. Tył mi się bardzo podoba ta gruba żólta pianka i przeżroczysta podpora zapiętka, ciekawe rozwiązanie. Model nie wygląda na szybkościowca, raczej jak do długich wybiegań i widać, że firma gładzie na kompromis: asfalt-teren, co zresztą robi coraz więcej marek. Uważam że Columbia nieśmiało chciałoby zgarnoc trochę rynku biegowego w Polsce widzać coraz wiekszą popularność i amatorów biegania w terenie i ten model ma byc takim "pilotazowym". Czekam na pełną kolekcje, z pełnym zakresie zastosowań!
"Umysł jest wszystkim; mięśnie - tylko kawałkami gumy. Stałem się taki, jaki jestem,
 właśnie dzięki mojemu umysłowi".
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

fajnie, że Panowie sobie pogadali, ale dalsze samouwielbienie przenieście raczej na PW,
tu jest miejsce na merytoryczną dyskusję i ocenę testowanych butów

Jurek Kuptel pisze:Przebijamy:
http://runshop.pl/asics-geltrail-attack-p-710.html
1. Wodoszczelność - 5 (biegam po głębokich kałużach i mam suchą stopę)
polecam wysokie gumiaki albo wodory

2. Cena :hahaha:
no własnie śmieszne to, bo podałeś buty z sezonu 2008/2009, które wtedy jako nowość kosztowały 390zł, więc nie dziwne, że teraz, prawie po 2 latach, kiedy na magazynie zostało pewnie kilka par, sklepy tak obniżają ceny... takie jest prawo rynku
za 2 lata Columbia też pewnie bedzie po "dwiesta"


3. Po co komu amortyzacja w terenowych butach?
szkoda, że Ty nie wiesz... sporo świadomych biegaczy-górali wie...
przez przypadek wskazałeś na buty, które też mają dobra amortyzację... po co Ci ta amortyzacja :niewiem: :hej:


pozdr,
Arek
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Jarkovsky pisze:Patrząc na wygląd to przód wygląda amatorsko i tanio. Tył mi się bardzo podoba ta gruba żólta pianka i przeżroczysta podpora zapiętka, ciekawe rozwiązanie. Model nie wygląda na szybkościowca, raczej jak do długich wybiegań i widać, że firma gładzie na kompromis: asfalt-teren, co zresztą robi coraz więcej marek. Uważam że Columbia nieśmiało chciałoby zgarnoc trochę rynku biegowego w Polsce widzać coraz wiekszą popularność i amatorów biegania w terenie i ten model ma byc takim "pilotazowym". Czekam na pełną kolekcje, z pełnym zakresie zastosowań!
dokładnie Jarek, ja też czekam co Columbia zrobi dalej, bo wg mnie początek jest obiecujący,
jest sporo do poprawienia, no i kwestia tego czy firma zdecyduje sie pójść ostro w stronę biegania, czy to jest tylko taki jednorazowy skok w bok...

pozdr,
Arek
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

1. Ja tam się kieruje ceną - że z ubiegłych sezonów model? To co z tego?
2. Moje buty są wygodne i nie przemakają w głębokich kałużach, a Twoje za prawie podwójną cenę przemakają, co to za triale?
3. Papka marketingowa bije z artykułu.

Pozdro...
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Jurek Kuptel pisze: 1. Ja tam się kieruje ceną - że z ubiegłych sezonów model? To co z tego?
no nic, prawidłowa postawa, każdy świadomy klient tak robi :taktak:
tylko bez sensu jest porównywanie ceny butów sprzed 2 sezonów do ceny nowości, bo zawsze będzie spora różnica, masz w profilu sprzedawca, więc powinieneś to dobrze znać


2. Moje buty są wygodne i nie przemakają w głębokich kałużach, a Twoje za prawie podwójną cenę przemakają, co to za triale?
ja jestem zwolennikiem butów "przemakalnych", które szybko przemakają, ale i szybko schną, unikam membram,
z doświadczenia wiem, że te które "nie przemakają", to jest właśnie "marketingowa bzdura", bo to tylko kwestia odpowiednio głębokiej kałuży, po biegu w zroszonej, mokrej trawie lub w deszczu zawsze przemokną, nie ma innej możliwości, tylko potem nie odprowadzają wody w drugą stronę, więc biegasz sobie w tym swoim błotku dźwigając go, kisisz stopę (po 2 godzinkach kalafiorki gotowe), podczas gdy te przemakalne są już suchutkie... ot taka praktyczna uwaga

co to za triale co przemakają - a to dobre, no to wstrząsnąłeś teraz rynkiem butów trailowych :hahaha:
no i nie TRIAL tylko TRAIL
aha - te "moje" też są wygodne :hej:


3. Papka marketingowa bije z artykułu.
przetestowałem but, opisałem moje wrażenia i tyle...
a czy ktoś je kupi czy nie... takich testów są setki, więc klient ma wybór, proste

Pozdro...
pozdr,
Arek
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze: z doświadczenia wiem, że te które "nie przemakają", to jest właśnie "marketingowa bzdura",
Albo kalosze.
Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

1. Dzięki Arek za dyskusje.
2. Moglibyśmy się jeszcze wymienić uwagami po przebiegnięciu tak ze 2000km? (Ja Swoje dopiero dotarłem i mam dopiero 300 km przebiegu). No i muszę się przyznać że raz Mi przemokły ale kupmel Mnie podpuścił że niby kałuży takiej po kolana nie przebiegnę? :hej: Przebiegłem. :taktak:
3. Akurat wróciłem z treningu - ciepło 17C + słońce + las + 2 godziny W TRAILACH :hej: ; no cóż Ja raczej wolę te trochę bardziej wodoszczelne - stóp nie odparzyłem a człowiek ma zabawę jak cholera bo nie odpuszcza kałuż; dawniej musiałem przed nimi hamować, teraz podkręcam przed nimi tempo (dodam że super się trzymają błota) :hej: - taka zabawa.

Z biegowym pozdrowieniem. Hej.
Jurek.
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

1. Ależ proszę bardzo :taktak:
2. Jak najbardziej, ale po 2000km/szt. to raczej nie powinno być już o czym gadać - mówię tu o egzemplarzach, a nie o doświadczeniu :bum:
chociaż stwierdzam, że dzisiaj już inaczej dojeżdżam moje buty - kiedyś, jak miałem tylko jedną parę i to raczej kiepskich, to po 1000km nie było już co na nogę założyć, a dzisiaj jak mam kilka par i biegam w nich na zmianę, a więc bardziej je szanuję, to po 1000km już tak źle nie wyglądają i można w nich jeszcze biegać...
niestety obecnie z powodu kontuzji musiałem wyluzować treningi, ale jak tylko się ruszę to mam w planie zajechać kilka ładnie wyglądających butków trailowych :spoko:
2. Wiesz, ja też raczej nie odpuszczam kałużom i też mam z tego cholerną radochę :hahaha: takie małe zboczenie...

pozdr,
Arek
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze:fajnie, że Panowie sobie pogadali, ale dalsze samouwielbienie przenieście raczej na PW,
tu jest miejsce na merytoryczną dyskusję i ocenę testowanych butów
no dyskusja jest jak najbardziej merytoryczna - tylko niektóre z zalet butów powinny być przedstawione jako wady
ODPOWIEDZ