Buty trailowe pod ultra

duzymis
Wyga
Wyga
Posty: 63
Rejestracja: 02 lis 2021, 12:44
Życiówka na 10k: 46m 35s
Życiówka w maratonie: 4h 13m

Nieprzeczytany post

No właśnie niby sobie radzi dobrze i na takim podłożu i w trudnych warunkach, gorzej za to przy asfalcie, więc nie jest tak "wszechstronny" jak speedgoat

Nic, chyba zamówię i zobaczę szerokość
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

duzymis pisze: 18 kwie 2023, 12:35 Z drugiej strony Rubato: krótszy (43,5), ale duuużo szerszy
To typowa cecha butów foot-shaped.

Obrazek

Ten sam rozmiar. Pomarańczowe nadają się tak na 5 km maks (sprzedałem Siedlakowi), a w niebieskich można ultra i stopa bez strat.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4807
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Ultra nie biegam tylko maraton ale te SEED 2 to zajebiste buty na długie wybiegania.
Gdybym miał biec płaskie ultra i nie miał Adiosów Pro to SPEED 2 jest pierwszym wyborem.
Baaaardzo dużo amortyzacji. Ja mam w tych butach jeszcze dużo luzu z przodu.
Zrobiłem w nich dwa 30km wybiegania pod maraton w tym jedno w deszczu i żadnych problemów. Mega komfort
Do szybkich treningów mogły by być na moją stopę jeszcze węższe. (tempa 3:50 i mocniej)
Weuek dzięki za sprzedaż :taktak:
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Marnowały się u mnie, bo poniżej 3:50 to nic ciągłego nie jestem w stanie zrobić. Do interwałów kupiłem używane Pro, które są nieco szersze w palcach, a że była taniocha, to wyciąłem dziury po bokach i się nadają. :-)
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8954
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Topo Athletic Ultraventure 3 ponownie przecena na 601 zł niebieskie i zielone 586zł:
https://www.runningxpert.com/pl/topo-at ... lulim.html

Zamówiłem zielone :taktak:

@weuek - do nich włożyłeś też te wkładki Inov-8 Boomerang Footbed?
Gdzie w ogóle kupowałeś te wkładki?
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Tak, na allegro. Pierwsze mają już ponad 2300 km i wciąż są ekstra! Niesamowity produkt. :-)
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8954
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

No właśnie nie mogę trafić rozmiaru 45.

Wysłane z mojego SM-S916B .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

A to nie wiem, 45 nie szukałem.

Chyba coś podobnego Saucony daje do jakichś nowszych Ride (może żeby zniwelować beznadziejność pianki podeszwy).
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8954
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Kupiłem na https://www.sanasport.pl/inov-8-boomera ... 87-gr-s-01
Działa kod zniżkowy:
Obrazek

Zmieniłem od razu na dwie pary.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Dwie pary to może być na przynajmniej 6000 km. Mole pogryzą do tego czasu...
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8954
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Będą do chodzenia i biegania. Spokojnie zazwyczaj tyle w rok zrobię.
Samego chodzenia mam średnio 150-200km miesięcznie.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Też mam drugie do chodzenia. A trzecie w zapasie, bo nie sądziłem, że pierwsze tyle wytrzymają-nawet tkanina się jeszcze nigdzie nie wytarła.

A te Ortholite z UV3 wziąłem ostatnio do Rubato (bo bumerangi zostawiłem w mieszkaniu) i już po jednym biegu zauważalnie cieńsze są na pięcie i paluchu. Jest to wyjątkowo zaskakujące dziadostwo. Ze Specterów wyjąłem to samo (i zastąpiłem wkładkami z jakichś altr). Wkładki w starszych modelach Topo były lepsze.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4807
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 11 maja 2023, 22:13 A to nie wiem, 45 nie szukałem.

Chyba coś podobnego Saucony daje do jakichś nowszych Ride (może żeby zniwelować beznadziejność pianki podeszwy).
Kupiłem niedawno Saucony Ride 15. Tak grubych wkładek jeszcze w życiu nie widziałem. Około 5mm.
Dają dużo amortyzacji ale zamieniłem na cienkie z Adios 5 bo stopa zero luzu miała. Teraz jest OK
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Bez nich rajdy są koszmarnie nijakie. A adiosy to wstrętne palcognioty.

Tobie potrzeba czegoś dokładnie odwrotnego niż mnie. :-)
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
duzymis
Wyga
Wyga
Posty: 63
Rejestracja: 02 lis 2021, 12:44
Życiówka na 10k: 46m 35s
Życiówka w maratonie: 4h 13m

Nieprzeczytany post

Ja nic nie pisałem, bo nie chciałem chwalić dnia przed zachodem, jak to było z Calderą.
Po prawie 3 tygodniach mogę już nieco powiedzieć o Asics Trabuco Max 2, bo to właśnie one ze mną zostały, Hokę odesłałem

Zrobiłem już w nich niecałe 150 km i jestem bardzo zadowolony, kilka głównych punktów:
  • nieco się obawiałem o stabilność z tak wysokim stackiem - niepotrzebnie, szeroka baza daje dużo stabilności i ani razu nie było sytuacji, aby noga gdzieś na bok powędrowała
  • komfort świetny: w sumie są "nudne" po czym by się nie biegło, to te mięcho powoduje, że odczucia są zawsze takie same, doszło do tego, że po lasach biegam szybciej niż w asfaltówkach po mieście (komfort bardziej mnie zachęca najwidoczniej)
  • jest bardzo dużo miejsca z przodu, najdłuższy bieg to były 23 km i zero odcisków / jakichkolwiek problemów, nie było też problemów z luzem (no ale to kwestia tak stopy jak i sznurowania)
  • choć jak pisałem wcześniej, biegam w nich szybciej, to po założeniu i wyjściu wydają się przyciężkawe, po chwili biegu odczucie mija
  • bieżnik nie jest idealny na asfalty, chodniki itd. - da się, można, ale lepiej unikać bo nieco się "klei" jednak do nich
  • oddychalność na plus, zrobiło się już znacznie cieplej i nie ma z tym żadnych problemów
  • nie wiem jak na skałach będzie, na błocie jest ok, co ważne, bardzo szybko się oczyszczają
  • po przejściu z mizuno pewne nazwijmy to "ficzery" były/są nieco zagadkowe: tu jakiś uchwyt na końcu, tam coś do przytrzymania sznurówek... nie powiem jednak, poprawia komfort dodatkowo
Póki co polecam, pod koniec czerwca zaliczą test na Sudeckiej 100
ODPOWIEDZ