BIOM - nowy gracz na rynku Natural Running

Awatar użytkownika
ECCO BIOM
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Witam,

to co już myśle zostało powiedziane, ekstremalne bieganie naturalne jest to faktycznie bieganie boso. Powiedzmy sobie jedno, nikt z Nas dzisiaj nie jest w stanie biegać długich dystansów boso (moze kenijjczycy :)). Projekt BIOM ma na celu zbliżyć Nas jak najbardziej do naturalnego biegania tak więc daje nam ograniczoną amortyzacje i stabilizacje przy tym powodując że zmuszamy się do zwiększonej aktywności co przekłada się na lepsze wyniki ale nadal w jakimś stopniu chroni nas.

Pozdrawiam,

Michal
Witamy w Epoce Naturalnego Ruchu, www.biomproject.com
New Balance but biegowy
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gasper pisze:
thomekh pisze:I to się nazywa naturalne bieganie. Jeżeli biom nie daje takiego wycisku nogom biegacza to znaczy, że coś tu nie gra z tymi butami.
naturalne bieganie to stopa bez żadnych butów - wtedy nic nie upośledza właściwości amortyzacyjnych samej stopy

Ale tu chodzi o kompromis, naturalne w butach. Ale tak masz rację prawdziwa natura to bez butów.
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

ECCO BIOM pisze:Witam,

to co już myśle zostało powiedziane, ekstremalne bieganie naturalne jest to faktycznie bieganie boso. Powiedzmy sobie jedno, nikt z Nas dzisiaj nie jest w stanie biegać długich dystansów boso (moze kenijjczycy :)). Projekt BIOM ma na celu zbliżyć Nas jak najbardziej do naturalnego biegania tak więc daje nam ograniczoną amortyzacje i stabilizacje przy tym powodując że zmuszamy się do zwiększonej aktywności co przekłada się na lepsze wyniki ale nadal w jakimś stopniu chroni nas.

Pozdrawiam,

Michal
A jak to jest z prędkościami? Wybiegania mam koło 4:55m/km a i interwały (dużo)szybciej niż 4m/km. Jak się zachowuje w przypadku wyższych prędkości i niższych wersja 4m/km?
Adam Klein pisze:Teraz próbuje ECCO- i od razu bardziej na "ostro"
Ile już km zrobiłeś w nich? Jakie treningi? i jak ocena, odczucia po biegach?
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ECCO BIOM pisze:Witam,

to co już myśle zostało powiedziane, ekstremalne bieganie naturalne jest to faktycznie bieganie boso. Powiedzmy sobie jedno, nikt z Nas dzisiaj nie jest w stanie biegać długich dystansów boso (moze kenijjczycy :)). Projekt BIOM ma na celu zbliżyć Nas jak najbardziej do naturalnego biegania tak więc daje nam ograniczoną amortyzacje i stabilizacje przy tym powodując że zmuszamy się do zwiększonej aktywności co przekłada się na lepsze wyniki ale nadal w jakimś stopniu chroni nas.

Pozdrawiam,

Michal
To skoro wszystko jest tak ograniczone to czemu tak drogo? Niczego nowego nie odkryliście poza ceną, którą moglibyście konkurować z butami armani'ego :orany:
Awatar użytkownika
ECCO BIOM
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

thomekh,

a to Armani jest dla ciebie wyznacznikiem jakosci butów? Armani to głównie metka nie koniecznie jakosc. Promowanie naturalnego biegania to jeden bardzo wazny element, innym elementem składowym ceny jest technologia produkcyjna i wykorzystane materiały do produkcji a co za tym idzie właśnie jakość na wysokim poziomie. ECCO ma ogromne doświadczenie w produkcji ogólnie butów więc łatwiej jest nam zrobić coś co innym zajmie lata.

Pozdrawiam,

Michal
Witamy w Epoce Naturalnego Ruchu, www.biomproject.com
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12807
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

thomekh, wyluzuj. Przecież Michał przyjął już stonowane stanowisko na tym forum i nie faszeruje nas naukową sieczką z niewyraźnych rysunków, jak tą którą zasunął na maratonach.
Rzeczywiście niczego nowego nie da się tu odkryć i wszyscy stoimy przed tym samym pytaniem i odnoszę wrażenie, że nasz nowy forumowicz właśnie to odczuł. A pytanie dotyczy ceny. Nie zazdroszczę Michałowi, bo uważam że ma jednak pewien problem z racjonalnym uzasadnieniem firmowych racji ale z drugiej strony taką ma pracę i musi się wykazywać. Już bardziej niewdzięczną robotę odwalają chyba tylko kanary z mpk.
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze:thomekh, wyluzuj. Przecież Michał przyjął już stonowane stanowisko na tym forum i nie faszeruje nas naukową sieczką z niewyraźnych rysunków, jak tą którą zasunął na maratonach.
Rzeczywiście niczego nowego nie da się tu odkryć i wszyscy stoimy przed tym samym pytaniem i odnoszę wrażenie, że nasz nowy forumowicz właśnie to odczuł. A pytanie dotyczy ceny. Nie zazdroszczę Michałowi, bo uważam że ma jednak pewien problem z racjonalnym uzasadnieniem firmowych racji ale z drugiej strony taką ma pracę i musi się wykazywać. Już bardziej niewdzięczną robotę odwalają chyba tylko kanary z mpk.

Ja tylko chcę się dowiedzieć kilku rzeczy. Bardzo ciekawią mnie takie buty i ten cały nurt. Kupuję i zapewne będę kupował dalej buty z niskim podbiciem. Biom niestety ominę biorąc też pod uwagę, że dziwnym trafem ECCO do Polski trafia jakieś "inne". Nie oskrażając nikogo oczywiście.
Awatar użytkownika
ECCO BIOM
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Yacool, czyli rozumiem że pojęcie "lever arm" jest nie słuszne? Niestety rysunki są w takiej rozdzielczości jakiej są i nic nie poradze :( Cena zawsze odgrywa istotną rolę i faktycznie lepiej jest za coś płacić mniej niż wiecej. Jestem jednak pewnien żę znajdzie się grupa ludzi którzy zapłacą za BIOMy, za koncepcje, jakość i markę.

W odpowiedzi na komentarz thomekh-a, buty różnią się jedynie kolorem od tych które są obecnie jeszcze w obiegu za granica. To co jest w Polsce to nowa kolekcja i za tym ida nowe kolory.

Pozdrawiam,

Michal
Witamy w Epoce Naturalnego Ruchu, www.biomproject.com
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ECCO BIOM pisze:Witam,

Powiedzmy sobie jedno, nikt z Nas dzisiaj nie jest w stanie biegać długich dystansów boso (moze kenijjczycy :)).

i tu sie mylisz
Awatar użytkownika
ECCO BIOM
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

to pozostaje mi jedynie pogratulować :)
Witamy w Epoce Naturalnego Ruchu, www.biomproject.com
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

00jan pisze: Ile już km zrobiłeś w nich? Jakie treningi? i jak ocena, odczucia po biegach?
No niestety dzień po pierwszym i jedynym biegu - zachorowałem :)
To było krótkie bieganie po to, żeby wyczuć BIOM - pewnie z 7 km.
Już gdzieś pisałem, że odczucie jak skarpeta, tzn przyjemne.

A co do dołu (podeszwy) to za mało jeszcze biegałem ale było "przyjemnie i zwinnie". :)

Cena jak rozumiem jest wynikiem technologii jaką but jest robiony? Czyli tego wtryskiwania podeszwy i sklejania z górą?
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ECCO BIOM pisze:to pozostaje mi jedynie pogratulować :)
propagowanie biegania po trawie na boso wydaje mi sie być lepszym rozwiązaniem od wydania 600 zł na proteze, która ma udawać naturalną
ale chętnie obejrze przy następnej okazji Biomy, bo niestety w Polsce występuje zima - ale wątpie, czy wydam na nie 600 zł...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

gasper pisze: propagowanie biegania po trawie na boso wydaje mi sie być lepszym rozwiązaniem od wydania 600 zł na proteze, która ma udawać naturalną
ale chętnie obejrze przy następnej okazji Biomy, bo niestety w Polsce występuje zima - ale wątpie, czy wydam na nie 600 zł...
Taa, gasper, powodzenia, znajdź 20 km trawy. :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12807
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Michale, to nie ja deklarowałem chęć odpowiadania na pytania tylko ty. W takim razie to ja zapytam jak rozumiesz pojęcie lever arm w odniesieniu do biegania. O słuszności tej idei w ostateczności zadecyduje konfrontacja z czarnymi. Będzie wtedy czarno na białym, a może nawet biało na czarnym jeżeli idea się sprawdzi.
Awatar użytkownika
ECCO BIOM
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
00jan pisze: Ile już km zrobiłeś w nich? Jakie treningi? i jak ocena, odczucia po biegach?
No niestety dzień po pierwszym i jedynym biegu - zachorowałem :)
To było krótkie bieganie po to, żeby wyczuć BIOM - pewnie z 7 km.
Już gdzieś pisałem, że odczucie jak skarpeta, tzn przyjemne.

A co do dołu (podeszwy) to za mało jeszcze biegałem ale było "przyjemnie i zwinnie". :)

Cena jak rozumiem jest wynikiem technologii jaką but jest robiony? Czyli tego wtryskiwania podeszwy i sklejania z górą?
Tak, natryskiwanie podeszwy w której tak naprawde zawiera się wiecej elementów niż sam natrysk i gwarancja trwałości, chodzi również o idealne dopasowanie do kopyta, opcja buta bez zastosowania kleju. Unikalna skóa Yaka która sama w sobie jest już droższa ale za to zdecydowanie mocniejsza, warstwa Ion-Mask który pokrywa skórę która dodatkowo zabezpiecza. Są to również elementy które podnoszą wartość buta jako poprostu buta. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Michal
Witamy w Epoce Naturalnego Ruchu, www.biomproject.com
ODPOWIEDZ