Buty trailowe pod ultra

duzymis2
Wyga
Wyga
Posty: 147
Rejestracja: 18 lip 2023, 08:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wczoraj miałem okazję sprawdzić UV3 na czymś dłuższym - lokalny, kameralny bieg w formule Backyard (niemal 6,9 km i 160m w górę na pętlę)
Wpadło ponad 48 km, trasa mega interwałowa, mieszana bo i krótki dobieg asfaltowy i szuterek i nieco korzeni, wąskich przejść w lesie

Ogólnie buty sprawdził się w takich warunkach bardzo dobrze. Od początku do końca na jednym zestawie skarpetek, nie obtarły, trzymały dobrze
Jedyny minus to może fakt, że miejscami lewy z przodu łapał taki uślizg jakbym wpadł w coś typu błoto (a niczego takiego nie było) - dziwne nieco, zawsze to miało miejsce przy wchodzeniu pod górę. Mam też wrażenie, że mogłyby lepiej oddychać, ale wczoraj było naprawdę gorąco

Gdyby nie fakt, że mocno się odwoniłem (mimo picia i jedzenia), że zaczęły mnie skurcze łapać, to pewnie bym jeszcze 1 albo 2 kółka zrobił
Podsumowując zapowiada się ok, następny sprawdzian na ultra pod koniec miesiąca
New Balance but biegowy
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A ja wam powiem, że o ile Hoki Tecton 2 na bieg typu 18 km są bardzo fajne.
To na dzisiejszym maratonie, zmasakrowałem sobie 3 palce. Z tego jeden z paznokci prawie odpadł.
Kurde już 2 razy ten paznokieć wymieniałem w tym sezonie.
Tak czy siak Tectonów 2 na maraton+ więcej nie zakładam.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4807
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

@Slawcio paznokieć odrasta pół roku a nawet dłużej. Jakim cudem już dwa razy w tym sezonie wymieniłeś pazura???
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: 04 sie 2024, 18:19 Tak czy siak Tectonów 2 na maraton+ więcej nie zakładam.
Klasyka gatunku. Z Hoki nic co ma ochraniacz palców nie nadaje się nawet na półmaraton. Szosowe są lepsze, bo mają krótkie wzmocnienie noska, więc sama siatka nie jest taka krwiożercza.

Mnie się przestały dziać jakiekolwiek rzeczy z palcami odkąd zrezygnowałem z butów z przodami o kształcie torpedy. I nie ma powrotu do tego absurdu.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 04 sie 2024, 21:28 @Slawcio paznokieć odrasta pół roku a nawet dłużej. Jakim cudem już dwa razy w tym sezonie wymieniłeś pazura???
Odpadło to coś co narosło, nie było pełnej odbudowy.
Podobnie teraz.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Bzyk
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 23 gru 2017, 16:31
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biega może ktoś w najnowszych TrailFly lub Mudtalon ze stajni Inov8? Budowa buta bardzo obiecująca, ja jedynie jak zwykle mam kłopot ze znalezieniem w swoim rozmiarze.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Moim amatorskim zdaniem, z inov-8 to najlepsza jest wkładka (Boomerang). Do ultra to nie oferują nic sensownego.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Bzyk
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 23 gru 2017, 16:31
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Weuek, trzymałeś te nowe buty choćby w dłoniach?
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Nie, a to one dla dłoni są?

Obrazek

Ale przyznaję, że te przody wyglądają przyzwoicie.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
duzymis2
Wyga
Wyga
Posty: 147
Rejestracja: 18 lip 2023, 08:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam za sobą dwa dłuższe biegi w Topo UV3 i chyba czas podzielić się wrażeniami. Jeden bieg to 52 km na płasko po okolicach w ramach "długiego" wybiegania. Drugi to z kolei górski bieg ultra zakończony po niecałych 60 km (miało być nieco więcej, ale postanowiłem zejść z trasy z wielu przyczyn). Może po prostu plusy i minusy moim zdaniem:

Plusy:

+ Przyczepność: w porównaniu do takiego Olympusa od Altry tutaj vibram jest na całości, jest prawdziwa podeszwa i nie było żadnych problemów. Czy sucho, czy wilgotno, korzenie, kamienie, trawa, szuterek, wszystko trzymało bardzo dobrze. Miłe zaskoczenie bo bieżnik wygląda licho i nie spodziewałem się tego po nim

+ Stabilność: zero problemów z uciekaniem buta, na zbiegach z nieco luźniejszym podłożem można było puścić się jak dzik i mimo to czułem się pewnie

+ Brak zmiany odczuć po wyklepaniu 10, 20, 30, 40 itd. km. Nie wiem jak byłoby na czymś pokroju 80-100, ale tutaj jest po prostu dobrze, komfortowo, wygodnie (z oryginalną wkładką)

+ Wbrew wcześniejszym obawom oddychają wystarczająco, mimo upałów nie udało mi się zagotować nogi

+ Brak problemów ze sznurówkami (przynajmniej przy węźle biegacza), trzymają pewnie, nie przeszkadzają itd.

+ Przód buta BARDZO DOBRY - kilka razy przyfasoliłem w kamień czy coś innego i nic nie czułem. Większość butów tego typu ma tam wzmocnienie, ale nie każdy chroni tak dobrze


Minusy:

- Są luźne - mimo sznurowania z ostatnią dziurką, bywało na zejściach ze sporym nachyleniem że dosyć boleśnie dobijałem palcami do przodu buta. Związane konkretnie, na Asicsach mi się to nie zdarzało

- Na moje problemy ze stopą nie pomogły - w obu przypadkach przetarcie na bokach... To może być kwestia ruchu, mojego konkretnego przypadku, więc minus może trochę nad wyrost, ale wolę wspomnieć. Miejsca na palce jest dużo, ale samo ułożenie stopy gorsze niż w Trabuco Max 2 gdzie na takim dystansie problemów by zwyczajnie nie było

- Dostępność: muszę o tym wspominać. Po prostu w Polsce ich zdobycie jest trudne / niemożliwe. Cena też nie zachęca... są marki których buty zdobędziemy bez problemu, więc dla mnie to minus i tyle
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Oddychają nawet za bardzo, bo byle chlapnięcie na przód i od razu mokra skarpeta. Ale jak ma nie oddychać, kiedy tam sama siatka z dużymi dziurami? Dlatego w zimie ich nie używam-wolę takie ze szmaty.

Ja jednak wolę Timp 4 (drugą parę kupiłem i od końca lipca robię w nich niedzielne longi 40-50 km i sobotnie spacery 15-27 km). Po prostu mniej je czuję na stopach niż UV3, nie mają obcasa i nie potrzebuję do nich podwójnych wkładek (w UV3 muszę zredukować przestrzeń w bucie-wtedy trzymanie jest dobre).

Poprzednią parę pozszywałem byle jak i nadal się nadaje do eksploatacji po 800 km, a to but z kategorii nietrwałych. Ale wolę nietrwałe i wygodne niż trwałe i niewygodne.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
duzymis2
Wyga
Wyga
Posty: 147
Rejestracja: 18 lip 2023, 08:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja Altry nie tknę kijem przez domofon. Nawet Olympusy 4 po lataniu są obecnie już tylko butami roboczymi przy czymś w domu lub na ogrodzie.

W drodze do mnie są jeszcze MTN Racer 3, to już ostatni zakup w tym roku
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Co kto (nie) lubi. :-) Jak znajdę gdzieś w cenie poniżej 300, to chętnie trzecią parę Timpów 4 kupię.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
ODPOWIEDZ