Suunto Ambit 2 Black - mini recenzja:)

Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Aplikacje wgrywasz jako ekran "dyscypliny sportowej" i tam go widzisz, nie w opcjach.

Czyli obrazowo tworzysz sobie dyscyplinę o nazwie "Bieganie" i na którymś ekranie wrzucasz swoje interwały i rozpoczynasz trening i na jednym z ekranów zegarka (tym którym ustawiłeś) będziesz widział aplikacje. Jak to w praktyce działa? Nie wiem, zegarek mam od wczoraj ;)
New Balance but biegowy
Maario78
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 263
Rejestracja: 22 maja 2013, 19:18
Życiówka na 10k: 37:10
Życiówka w maratonie: 3:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nieprzeczytany post

Czy tworząc dyscyplinę Bieganie, mogę w "podkategorii" utworzyć kilka wersji treningu, czy trzeba stworzyć kilka osobnych pozycji Bieganie??
Chodzi mi dokładnie o to czy mogę stworzyć kilka wersji treningu i mieć je wszystkie cały czas w zegarku by w dowolnym momencie skorzystać?
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Każda osobno
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Instrukcja twierdzi, że do każdej dyscypliny można przyporządkować 5 aplikacji, ale nie wiem jak 5 różnych wersji jednego treningu będzie działać w tym samym czasie :oczko:
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Powiedzcie mi czy Ambit2 mierzy kadencje jakimś czujnikiem w zegarku? Ostatnio pobiegałem trochę boso i w aktywnościach zobaczyłem, że mam wyliczoną kadencję...
andzrej
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 25 cze 2014, 07:34
Życiówka na 10k: 51:11
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Powiedzcie mi czy Ambit2 mierzy kadencje jakimś czujnikiem w zegarku? Ostatnio pobiegałem trochę boso i w aktywnościach zobaczyłem, że mam wyliczoną kadencję...
Tak wprowadziła to ostatnia aktualizacja, jak masz czujnik foot pod to on przejmuje mierzenie kadencji a jak nie to wszystko z zegarka. Jest to omówione szerzej kilka stron wstecz.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No właśnie jakoś mi się nie rzuciła taka informacja w oczy w recenzjach więc byłem zdziwiony gdy zobaczyłem policzoną kadencje bez footpod-a
Awatar użytkownika
TriSzerpa
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 14 gru 2013, 19:15
Życiówka na 10k: kiepska
Życiówka w maratonie: kiepska
Lokalizacja: Żywiec/Beskidy

Nieprzeczytany post

Cześć :)

Mam pytanie co do Waszych Ambitów 2 - Czy jeśli włączycie tryb oszczędny (z próbkowaniem GPS co 5 sekund lub co minutę) - pokazuje Wam w miarę prawidłowo przewyższenia?

Używałem Ambita 2S ostatnio na 119 km biegu i 6 km przewyższeń.
Wrzuciłem gps w trybie oszczędnym ( co minutę), pokazał mi dystans 109 km i jakieś 100 m przewyższeń. Dystans rozumiem, że skróciło,bo sporo zakrętów było i aproksymacja ich nie uwzględniała, no i to tylko 5% błędu, więc niewiele. Ale z tymi przewyższeniami mi się nie podoba.

Też tak macie? Może coś źle ustawiłem w Movescount'cie przy tworzeniu aktywności?
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

2S nie ma barometru i bierze wysokość tylko z GPS więc jeśli próbkowanie będzie zmniejszone to i dokładność wzrostu wysokości może być mniejsza.
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

TriSzerpa pisze:Cześć :) Używałem Ambita 2S ostatnio na 119 km biegu i 6 km przewyższeń.
Wrzuciłem gps w trybie oszczędnym ( co minutę), pokazał mi dystans 109 km i jakieś 100 m przewyższeń.
jesli trasa byla mocno interwalowa to mysle ze spokojnie mogl upierniczyc lwia czesc, ale skoro z 6 tysi zostalo 100m to rzeczywiscie dziwna sprawa. no ale w ekstremalnym przypadku (bardzo krotkie podbiegi, cala trasa w zakresie np od 300 do 400 mnpm) byloby to TEORETYCZNIE mozliwe mysle.

ale napewno nie na lavaredo ;)
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

wynika to z tego ze szacował wysokość co 60s bo opierał się tylko na GPS :)

kiedys dla zabawy w 2 sprawdziłem tryb co 60s i na trasie 32 pokazal 30.3 a przewyższenie normalne
andzrej
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 25 cze 2014, 07:34
Życiówka na 10k: 51:11
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Suunto ambit 3 na jesien - jest juz wstepna recenzja http://www.dcrainmaker.com/2014/07/suun ... sport.html
Awatar użytkownika
TriSzerpa
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 14 gru 2013, 19:15
Życiówka na 10k: kiepska
Życiówka w maratonie: kiepska
Lokalizacja: Żywiec/Beskidy

Nieprzeczytany post

LoveBeer pisze: jesli trasa byla mocno interwalowa to mysle ze spokojnie mogl upierniczyc lwia czesc, ale skoro z 6 tysi zostalo 100m to rzeczywiscie dziwna sprawa. no ale w ekstremalnym przypadku (bardzo krotkie podbiegi, cala trasa w zakresie np od 300 do 400 mnpm) byloby to TEORETYCZNIE mozliwe mysle.

ale napewno nie na lavaredo ;)
Taka była moja pierwsza myśl - przy próbkowaniu co minutę uwaliło mniejsze hopki, ale znowu ja jestem z tych, co biegają wolniej - więc raczej aż tak by nie wygładziło :) Tym bardziej,że większość podbiegów/zbiegów miała koło kilometra w pionie :D

Zauważyłem,że odznaczyłem "foot POD", a w aktywności "running" jest on defaultowo zaznaczony- może to była przyczyna? Chociaż nie mam foot poda. Sprawdzę czy zaznaczenie tej opcji coś dało i dam znać jak pomoże - może ktoś też trafił na taką zagadkę :)
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Footpod oznacza ze ci szuka tego czujnika ,jak go nir masz to bedzie cały trening go szukał wiec szybciej leci bateria
jarekniekrasz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2014, 15:09
Życiówka na 10k: 47:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sprzęt jest super, ale użytkowanie czy planowanie treningów interwałowych to jakaś masakra

da się łatwo wgrać trening typu
10min biegu w strefie 1-2
40min biegu w strefie 3 (zeby pikal jak za wolno/ za szybko)
10min biegu w strefie 1-2

?
ODPOWIEDZ