Latarka czołowa odpowiednia dla moich zastosowań (do 300zł)

Amadeusz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 239
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Idzie zima, Garmin mnie straszy że zachód słońca już o 16:30, trzeba będzie zaopatrzyć się w oświetlenie bo najczęściej biegam po 17:00 (czyli już niebawem będę biegał tylko po zmroku).

Często poruszam się po śląskich zadupiach, gdzie przeplatane jest słabe oświetlenie z jego kompletnym brakiem, czasem pewnie będę też przebiegał przez fragmenty leśne, chociaż odkryłem że po zmroku czuję się w nich nieswojo.

Chciałbym coś co będę musiał wymienić dopiero za kilka lat, co da dostatecznie mocne światło w "normalnym" trybie (fajnie że latarka może dawać czadu 1000 lumenów, ale jak wytrzyma tak 40 minut to nie bardzo mnie to rajcuje :) ), da się naładować, nie musi być też przesadnie tanie bo już się nauczyłem że jak chcę wydać mało, to często wydaję dwa razy.

Nie biegałem jeszcze z "czołówką" więc nie wiem na co innego zwracać uwagę, docenię porady i sugestie.

Myślałem nad Petzl Actik Core 450L, ktoś ma, poleca?

TL;DR:
- niekoniecznie tania, ale też bez przesady, powyżej 3 stów to byłoby chyba przegięcie dla moich zastosowań,
- rechargeable, nie chce mi się żonglować bateriami,
- do biegania po słabo/nieoświetlonych drogach i czasem trailach,
New Balance but biegowy
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Black Diamond Spot (nie wiem która teraz generacja) + ładowarka + 3-6 akumulatorów Eneloop/Panasonic i powinieneś zmieścić się w budżecie. Mam Spot III i jestem zadowolony.
hansel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 361
Rejestracja: 18 wrz 2014, 15:10
Życiówka na 10k: 39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Petzl Swift Rl. Mozna dostać za niewiele ponad 300 PLN. To nowy model, najbardziej dopracowany, wydajna bateria, bardzo lekki. Max moc 900lm, ale ma wiele ustawień i na mniejszej mocy długo wytrzyma.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Powiem, że ta czołówka Petzla wygląda ciekawie i dzisiaj pewnie bym spróbował jej zamiast BD. Nie zmienia to faktu, że ze swojej jestem zadowolony i wciąż uważam, że BD Spot jest dobrą opcją.
mrufka
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 01 wrz 2020, 13:32
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

hansel pisze:Petzl Swift Rl. Mozna dostać za niewiele ponad 300 PLN. To nowy model, najbardziej dopracowany, wydajna bateria, bardzo lekki. Max moc 900lm, ale ma wiele ustawień i na mniejszej mocy długo wytrzyma.
Polecam, używam od 2 tygodni. W trybie Reactive Lighting (wiązka i moc dostosowuje się do warunków otoczenia) biegam przy podstawowych 100 lumenach - wystarczająco oświetlają chodnik (ktoś stwierdził, że lampy uliczne na tej trasie to niepotrzebna fanaberia, więc nie ma ich i pewnie długo nie będzie). Więcej światła nie potrzebuję (300 czy 900 lm), nie tylko ze względu na innych uczestników ruchu. Jedyny minus to czas ładowania - 6 h. Choć w sumie ładuję tak rzadko, że nie stanowi to problemu.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Też miałem polecić coś z reactiv lighting. Mam droższy model, ale ta o której piszecie jest również ok.
A skoro o czujniku mowa, to mam jeszcze taką czołówkę:
https://www.lidl-sklep.pl/p/crivit-lamp ... 0303480002 I jest całkiem niezła. Mam ją jako awaryjną bo jest lekka i raz miło zdziwiłem, że przy jej świetle da się biec po górach, oprócz szybkich zbiegów.
Zauważone wady:
- nie ma wskaźnika naładowania akumulatora ani ostrzeżenia rozładowania. Po prostu w pewnym momencie się wyłącza,
- ten czujnik światła to nie wiem co powinien robić i po co jest. U mnie działa baaaardzo wolno. A może mam wadliwy egzemplarz.
- trzeba uważać na zaślepkę od USB żeby jej nie wyrwać. U siebie wyrwałem i teraz zaklejam taśmą, żeby jej nie zgubić.

Zalety:
- cena;
- światło,
- lekkość.
Awatar użytkownika
j.nalew
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 737
Rejestracja: 31 gru 2015, 09:24
Życiówka na 10k: 42:49
Życiówka w maratonie: 3:35:01
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Kupiłam niedawno tę - PETZL Czołówka REACTIK, wersja bez bluetooth za 289,9zł (z nim będzie droższa, a nie potrzebuję) i jestem bardzo zadowolona. Światło dopasowuje się do warunków (może też ustawić światło stałe), szeroki, daleki zasięg. W tej ceni widzę, że są na Allegro.
IG jnalew
www.strava.com/athletes/19149633

Blog viewtopic.php?f=57&t=56963
Blog - komentarze viewtopic.php?f=28&t=56993

5km 20:11, 2018
10km 42:49 2018
HM 1:37:29, 2023
M 3:35:01, 2023
ODPOWIEDZ