Teraz jest Pn, 30 listopada 2020, 03:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Latarka czołowa odpowiednia dla moich zastosowań (do 300zł)
Nowy postNapisane: Pn, 26 października 2020, 21:37 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Idzie zima, Garmin mnie straszy że zachód słońca już o 16:30, trzeba będzie zaopatrzyć się w oświetlenie bo najczęściej biegam po 17:00 (czyli już niebawem będę biegał tylko po zmroku).

Często poruszam się po śląskich zadupiach, gdzie przeplatane jest słabe oświetlenie z jego kompletnym brakiem, czasem pewnie będę też przebiegał przez fragmenty leśne, chociaż odkryłem że po zmroku czuję się w nich nieswojo.

Chciałbym coś co będę musiał wymienić dopiero za kilka lat, co da dostatecznie mocne światło w "normalnym" trybie (fajnie że latarka może dawać czadu 1000 lumenów, ale jak wytrzyma tak 40 minut to nie bardzo mnie to rajcuje :) ), da się naładować, nie musi być też przesadnie tanie bo już się nauczyłem że jak chcę wydać mało, to często wydaję dwa razy.

Nie biegałem jeszcze z "czołówką" więc nie wiem na co innego zwracać uwagę, docenię porady i sugestie.

Myślałem nad Petzl Actik Core 450L, ktoś ma, poleca?

TL;DR:
- niekoniecznie tania, ale też bez przesady, powyżej 3 stów to byłoby chyba przegięcie dla moich zastosowań,
- rechargeable, nie chce mi się żonglować bateriami,
- do biegania po słabo/nieoświetlonych drogach i czasem trailach,

Tytuł: Re: Latarka czołowa odpowiednia dla moich zastosowań (do 300zł)
Nowy postNapisane: Pn, 26 października 2020, 21:56 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Black Diamond Spot (nie wiem która teraz generacja) + ładowarka + 3-6 akumulatorów Eneloop/Panasonic i powinieneś zmieścić się w budżecie. Mam Spot III i jestem zadowolony.

Nowy postNapisane: Wt, 27 października 2020, 09:40 
Stary Wyga
Stary Wyga

Petzl Swift Rl. Mozna dostać za niewiele ponad 300 PLN. To nowy model, najbardziej dopracowany, wydajna bateria, bardzo lekki. Max moc 900lm, ale ma wiele ustawień i na mniejszej mocy długo wytrzyma.

Nowy postNapisane: Wt, 27 października 2020, 10:25 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Powiem, że ta czołówka Petzla wygląda ciekawie i dzisiaj pewnie bym spróbował jej zamiast BD. Nie zmienia to faktu, że ze swojej jestem zadowolony i wciąż uważam, że BD Spot jest dobrą opcją.

Nowy postNapisane: Wt, 27 października 2020, 16:21 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

hansel napisał(a):
Petzl Swift Rl. Mozna dostać za niewiele ponad 300 PLN. To nowy model, najbardziej dopracowany, wydajna bateria, bardzo lekki. Max moc 900lm, ale ma wiele ustawień i na mniejszej mocy długo wytrzyma.

Polecam, używam od 2 tygodni. W trybie Reactive Lighting (wiązka i moc dostosowuje się do warunków otoczenia) biegam przy podstawowych 100 lumenach - wystarczająco oświetlają chodnik (ktoś stwierdził, że lampy uliczne na tej trasie to niepotrzebna fanaberia, więc nie ma ich i pewnie długo nie będzie). Więcej światła nie potrzebuję (300 czy 900 lm), nie tylko ze względu na innych uczestników ruchu. Jedyny minus to czas ładowania - 6 h. Choć w sumie ładuję tak rzadko, że nie stanowi to problemu.

Nowy postNapisane: Wt, 27 października 2020, 16:53 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Też miałem polecić coś z reactiv lighting. Mam droższy model, ale ta o której piszecie jest również ok.
A skoro o czujniku mowa, to mam jeszcze taką czołówkę:
https://www.lidl-sklep.pl/p/crivit-lampa-czolowa-led-z-funkcja-czujnika-1-sztuka/p100303480?variantId=100303480002 I jest całkiem niezła. Mam ją jako awaryjną bo jest lekka i raz miło zdziwiłem, że przy jej świetle da się biec po górach, oprócz szybkich zbiegów.
Zauważone wady:
- nie ma wskaźnika naładowania akumulatora ani ostrzeżenia rozładowania. Po prostu w pewnym momencie się wyłącza,
- ten czujnik światła to nie wiem co powinien robić i po co jest. U mnie działa baaaardzo wolno. A może mam wadliwy egzemplarz.
- trzeba uważać na zaślepkę od USB żeby jej nie wyrwać. U siebie wyrwałem i teraz zaklejam taśmą, żeby jej nie zgubić.

Zalety:
- cena;
- światło,
- lekkość.

Nowy postNapisane: Śr, 28 października 2020, 22:44 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Kupiłam niedawno tę - PETZL Czołówka REACTIK, wersja bez bluetooth za 289,9zł (z nim będzie droższa, a nie potrzebuję) i jestem bardzo zadowolona. Światło dopasowuje się do warunków (może też ustawić światło stałe), szeroki, daleki zasięg. W tej ceni widzę, że są na Allegro.

https://www.instagram.com/jnalew/
https://www.strava.com/athletes/19149633

Blog treningowy
Blog - komentarze

5 km 20:11, 09.2018r.
10 km 42:49 12.2018r.
21,097 km 1:39:37, 06.2018r.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]