New Balance Zante Pursuit - test i krótka historia modelu.

Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Ta miękkość to akurat specyfika pianki Fresh Foam. W Zante Pursuit też jest takie wrażenie niemniej jak dla mnie to w niczym nie przeszkadza i przy obieganiu to wszystko zanika bo to bardziej są kwestie przyzwyczajenia niż właściwości buta. Jeszcze bardziej miękkim w odczuciu butem jest np Nike Pegasus Tempo, bardzo podobny w odczuciu do Zante Fresh Foam i to także w niczym nie przeszkadza bo but jest bardzo dynamiczny a do tego nieprawdopodobnie wygodny. To jest podobnie jak ze stabilnością Nike Fly 3 gdzie wszyscy testerzy i przymierzający się do nich wykazywali jako mankament słabą stabilność na nierównościach na asfalcie czy na zakrętach. Jak pobiegałem w tych butach kilka miesięcy to doszedłem do wniosku, ze tego typu testy i opinie najczęściej wynikają ze słabego obiegania w takich butach i z nawyków oraz przyzwyczajeń do innych butów. Początkowo też tak Fly3 odbierałem, uważnie na zakrętach i na nierównościach ale z czasem to zacząłem nawet w nich teren biegać i to mocno urozmaicony tak w nawierzchniach jak i ukształtowaniu i ta niestabilność okazała się, że nie występuje. To samo z tą pozorna miękkością, to raczej efekt przestawienia z twardszych butów a i opinii, że but startowy to musi mieć miękkość drewniaka bo inaczej oddaje energię i takie tam bla bla bla. Kończąc ten przydługi wywód to ostatnio w Zante Fresh Foam Pursuit pobiegłem sobie 10km TM i było to pierwsze bieganie w tych butach od jesiennego maratonu. Wszystkie treningi w tym TM biegałem ostatnio we Fly 3, które sobie bardzo chwaliłem. No i po tym treningu wniosek był prosty, na maraton brałbym jednak Zante Pursuit - but lekki, bardzo wygodny i niezwykle pomocny w ekonomicznym, luźnym bieganiu.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
New Balance but biegowy
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4671
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

mihumor pisze:Ta miękkość to akurat specyfika pianki Fresh Foam. W Zante Pursuit też jest takie wrażenie niemniej jak dla mnie to w niczym nie przeszkadza i przy obieganiu to wszystko zanika bo to bardziej są kwestie przyzwyczajenia niż właściwości buta. Jeszcze bardziej miękkim w odczuciu butem jest np Nike Pegasus Tempo, bardzo podobny w odczuciu do Zante Fresh Foam i to także w niczym nie przeszkadza bo but jest bardzo dynamiczny a do tego nieprawdopodobnie wygodny. To jest podobnie jak ze stabilnością Nike Fly 3 gdzie wszyscy testerzy i przymierzający się do nich wykazywali jako mankament słabą stabilność na nierównościach na asfalcie czy na zakrętach. Jak pobiegałem w tych butach kilka miesięcy to doszedłem do wniosku, ze tego typu testy i opinie najczęściej wynikają ze słabego obiegania w takich butach i z nawyków oraz przyzwyczajeń do innych butów. Początkowo też tak Fly3 odbierałem, uważnie na zakrętach i na nierównościach ale z czasem to zacząłem nawet w nich teren biegać i to mocno urozmaicony tak w nawierzchniach jak i ukształtowaniu i ta niestabilność okazała się, że nie występuje. To samo z tą pozorna miękkością, to raczej efekt przestawienia z twardszych butów a i opinii, że but startowy to musi mieć miękkość drewniaka bo inaczej oddaje energię i takie tam bla bla bla. Kończąc ten przydługi wywód to ostatnio w Zante Fresh Foam Pursuit pobiegłem sobie 10km TM i było to pierwsze bieganie w tych butach od jesiennego maratonu. Wszystkie treningi w tym TM biegałem ostatnio we Fly 3, które sobie bardzo chwaliłem. No i po tym treningu wniosek był prosty, na maraton brałbym jednak Zante Pursuit - but lekki, bardzo wygodny i niezwykle pomocny w ekonomicznym, luźnym bieganiu.
Toś mnie zaskoczył na końcu bo byłem pewny że napiszesz, ze na maraton fly3 a nie Zante skoro takie super :niewiem:
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Michał, organoleptycznie podeszwa tego nowego buta jest na pewno bardziej miękka i elastyczna od Pursuit, pod stopą też wyraźnie czuć to w chodzie, bo biegać nie miałem okazji w żadnych. Natomiast nie uważam tego za wadę, mimo kilku wzmocnień do poprzednika jest to nadal bardzo wygodny i lekki but, nawet nie wiem czy nie lepszy na maraton dla większości mniej zaprawionych.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Myślę, ze Zante Pursuit było butem nie dla każdego do biegania maratonu. To jednak bardzo lekkie buty i w tym samym numerze cięższe tylko o 10g od Nextów. Ta ilość amortyzacji może być nie dla każdego na taki dystans. Oni tam w NB znowu widzę poszli w but nieco cięższy i mocniejszy, wytrzymalszy. Nieco inny target ale to może być niezła opcja dla wielu osób na but trening-start.
W kwestii przewagi Pursuit nad Fly3 w zastosowaniu maratońskim jak dla mnie to zdecydowanie mniejszy ciężar i większa wygoda oraz to, że na zmęczeniu w Zantach biegnie mi się lepiej, naturalniej bo Fly 3 wymusza pewien rodzaj biegu co nie jest może wadą niemniej na dużym zmęczeniu to może mieć znaczenie. To jest porównanie dwóch znakomitych butów do takiego biegu i wirtualny, subiektywny wybór z dwóch bardzo dobrych. 10km bym biegał we Fly 3 dla odmiany, one zyskują przy wyższym tempie.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jacek, na tyle pozytywnie się o nich wyraziłeś, ze chyba wytypuje je na druga pare po najkach, akurat wyjdzie ze dostanę je za ładny uśmiech ;)
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

mihumor pisze:Myślę, ze Zante Pursuit było butem nie dla każdego do biegania maratonu. To jednak bardzo lekkie buty i w tym samym numerze cięższe tylko o 10g od Nextów. Ta ilość amortyzacji może być nie dla każdego na taki dystans. Oni tam w NB znowu widzę poszli w but nieco cięższy i mocniejszy, wytrzymalszy. Nieco inny target ale to może być niezła opcja dla wielu osób na but trening-start.
Zgadzam się w pełni, Zante leżą u mnie na szafie i boję się ich na maraton, najnowszy model chętnie bym wymienił za stare bo jednak dla mnie podeszwa przyjemniejsza, wydaje się bardziej uniwersalna, a całościowo nic nie stracił z wygody starych.

Tomek, ja już trochę się wyleczyłem z podpowiadania butów, jest tyle czynników osobniczych że nie musi spasować. W tym przypadku piszę jedynie o swoich wrażeniach i stwierdzam że chciałbym mieć w kolekcji.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Znalazłem recenzje. Jest zachęcająca wiec sobie je wezmę jako druga pare na szybsze wybiegania.

https://www.magazynbieganie.pl/new-bala ... mika-test/
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4671
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Znalazłem recenzje. Jest zachęcająca wiec sobie je wezmę jako druga pare na szybsze wybiegania.

https://www.magazynbieganie.pl/new-bala ... mika-test/
Mam wrażenie że tekst pisany przez speca od marketingu z NB ale mogę się mylić.
Oczywiście nie przekreśla to tych butów.
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze:
Skoor pisze:Znalazłem recenzje. Jest zachęcająca wiec sobie je wezmę jako druga pare na szybsze wybiegania.

https://www.magazynbieganie.pl/new-bala ... mika-test/
Mam wrażenie że tekst pisany przez speca od marketingu z NB ale mogę się mylić.
Oczywiście nie przekreśla to tych butów.
Osobiście nie przypominam sobie gdziekolwiek żadnej recenzji jakichkolwiek butów mocno czy choćby w większym stopniu negatywnej. Może nie ma takich padak, ale chyba jednak chodzi o co innego...
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tez tak myśle ;)
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jacekww pisze:Osobiście nie przypominam sobie gdziekolwiek żadnej recenzji jakichkolwiek butów mocno czy choćby w większym stopniu negatywnej. Może nie ma takich padak, ale chyba jednak chodzi o co innego...
Inne buty, ale jako przykład, że są w necie i negatywne recenzje. :bum:
https://www.solereview.com/saucony-pere ... ce-review/
Ocena: do not buy, Save your money for something better.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Żona moja ma te Saucony Ice i sobie bardzo chwali. Trochę butów trialowych już przemieliła i te ocenia bardzo wysoko. Recenzje pozytywne jak i negatywne (są) trzeba jednak traktować z dystansem. But to mocno indywidualna sprawa.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
canisone
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szukam obecnie butów do zastąpienia moich starych, ukochanych Zante v2. Najlepsze, w jakich biegałem do tej pory, ale mają już nalatane sporo ponad 2 tys. km i po treningu już mnie bolą teraz za każdym razem stopy, więc niechybnie pora na zmianę. Z opisu mihumora i lektury całego tego wątku wynikałoby, że model Pursuit powinien mi idealnie podpasować na następcę Zanteków, ale problemem jest to, że nie sposób ich nigdzie dostać. A to przecież chyba dość nowy model, prawda? Ktoś coś wie, czemu już są niemal zupełnie niedostępne? (przynajmniej w moim rozmiarze 42)

Ewentualnie może kojarzycie jakieś konkretne modele o podobnej charakterystyce? Bo ja szczerze mówiąc najchętniej kupiłbym nową parę Zante v2 i śmigał w nich dalej :)
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1586
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Podbijam pytanie. Gdzie znaleźć Zante Pursuity a jeśli ich za bardzo nie ma to jakie buty z NB (albo np Saucony) kupić które mają podobną charakterystykę (drop 4-6)?

Ostatnio w Decathlonie mierzyłem różne i przyznam że byłem ostro zawiedziony. Tak na pierwszy rzut ok.. stopy nie pasowały mi zupełnie żadne Kalenji Kiprun. Te Asicsy ktore tam są też (Windrunner, Nimbusy). Zante Pursuit wyglądają jakoś tak zachecajaco, jakby mi mialy pasować :)
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

W sklepie biegacza i na runnersclub widziałem jakieś pojedyncze sztuki zante pursuit więc pewnie będzie problem z rozmiarówką. Natomiast z saucony polecam kinvarę, mają 4mm dropu, są dość lekkie a w nowej wersji ( kinvara 11) jest trochę grubsza podeszwa niż w poprzednikach więc mimo lekkości mogą pozwalać na konkretne przywalenie i spokojnie da się je używać jako startówki nawet na maraton. Tylko tu uwaga bo jeśli do tej pory biegałeś w butach z dropem 10-12mm to przesiadka na 4 może być odczuwalna w łydkach i achillesach.
ODPOWIEDZ