Wieloetapówka biegowa w Polsce?

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Wojtek W
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 516
Rejestracja: 24 lis 2007, 19:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

A o Biegu Pamięci Dzieci Zamojszczyzny to kolega nie słyszał? Ma to już kilka edycji. Dwadzieścia kilka. Jak się o czymś pisze, dobrze wcześniej poczytać.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Przyznaję, że ja też nie słyszałem, mam nadzieję, że nikt z Zamojszczyzny się nie obrazi.
Wojtek W
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 516
Rejestracja: 24 lis 2007, 19:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

W zeszłym roku na mecie czwartego etapu zameldowało się 145 osób w tym 31 na wózkach i rolkach. W sumie w czterech biegach do pokonania było 100 km (najdłuższy etap 30, najkrótszy 15). No i w tym roku impreza odbywa się po raz dwudziesty piąty. Wiem że nikt z bieżni tam nie biegał, najlepszym z Polaków był Jarosław Janicki, więc nie jest to ktoś całkiem anonimowy.
No i są wielodniowe biegi na orientację, (2, 3, 5, i jedna sześciodniówka) W Polsce jest ich kilka, (maksymalnie pięciodniówka, sześciodniówka jest w Szkocji), ale to inna nieco zabawa, inna też organizacyjnie.
Tu wychodzi że macie dobre rozeznanie w światku wyczynowym, w fizjologii treningu, wysiłku i tu jesteście z cała pewnością najbardziej wiarygodną stroną w Polsce, to w imprezach amatorskich już mniej. Czy słyszeliście o imprezie której zniknięcie opłakuję do dziś - Półmaratonie Kubusia Puchatka?
A tak ogólnie - dobrze że ruszyliście taki temat. Może Bieganie.pl zorganizuje taką imprezę? Bo też uważam że jest to coś co może być interesujące dla biegaczy.
Mirza
Wyga
Wyga
Posty: 61
Rejestracja: 16 maja 2004, 12:50

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Przyznaję, że ja też nie słyszałem, mam nadzieję, że nikt z Zamojszczyzny się nie obrazi.
Fredzio. To tak jakby ktoś napisał, że przydałoby się zorganizować setkę w Polsce, bo żadnej nie ma, a on taką przebiegł w Niemczech. Dla mnie by to oznaczało, że nie wie o czym pisze. Zresztą autor nie czyta tekstów, które poleca, bo zachęca do przeczytania relacji Piotra Karolczaka, w której jak byk stoi: "Sama idea touru biegowego natomiast, aż prosi się o kilka zdań poważniejszego omówienia, zwłaszcza w kontekście popularności jedynej polskiej wieloetapówki, o której mi wiadomo (Zamość; w 2008 roku frekwencja ok. 150 osób)."
Bieg w Zamościu jest uważany za jedną z kilku najlepiej zorganizowanych imprez w Polsce. Niestety, jeszcze tam nie startowałem, ale słyszałem tylko dobre, a raczej tylko entuzjastyczne opinie. Warto mu poświęcić osobny materiał.
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Co? O Czteroetapowym Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu nie słyszeliście? Dodam tylko info ze strony z regulaminem: "Bieg składa się z czterech etapów, pokonywanych jeden etap dziennie, których łączny dystans wynosi 100 km. Na wynik końcowy biegu składa się łączny czas wszystkich etapów. Trasa posiada atest PZLA." Fajną relację z tej imprezy napisał Konrad Różycki:
http://konrad.rozycki.waw.pl/index.php/ ... niem-w-tle

Chciałabym też wspomnieć, że co i rusz w Bydgoszczy odbywają się dwumaratony (dwa maratony dzień po dniu) : http://dwumaraton.pl/. Nie wiem, ale może i więcej tam wielomaratonów było.

Sama nie startowałam jeszcze w wieloetapówkach, ale kiedyś chętnie spróbuję. I to raczej w tych góskich (o ile będą).
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Mirza - do przeczytania tekstu Piotra Karolczaka zachęcałem JA- to mój "twórczy" ;) wkład w tekst Maćka.
A że zachęcałem już nie pamiętając, że Piotrek dwa lata temu napisał o zamojskiej wieloetapówce - to moja wina, a nie Maćka.
Przyznaję, że nie jestem dobrze zorientowany z imprezach, co zresztą Wojtek napisał.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Wojtek W pisze: A tak ogólnie - dobrze że ruszyliście taki temat. Może Bieganie.pl zorganizuje taką imprezę? Bo też uważam że jest to coś co może być interesujące dla biegaczy.
Do tego potrzebny jest zespół osób, które są w stanie się w to zaangażować, ja mogę co najwyżej pomóc w promocji.
gudos
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 21 cze 2007, 20:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Jelenia Góra

Nieprzeczytany post

MEL, mam nadzieję, że będzie w przyszłym roku :) - już nad tym po cichu pracuję.
jestem też na biegajznami.pl
Awatar użytkownika
kulawy pies
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1911
Rejestracja: 29 sie 2010, 11:38
Życiówka na 10k: słaba
Życiówka w maratonie: megasłaba
Lokalizacja: hol fejmu

Nieprzeczytany post

uwaga techniczna: - te moje etapy (z czasami) podaliście w odwrotnej kolejności.

i jeszcze, ku pokrzepieniu serc, profil ostatniego etapu:

Obrazek


zdrówko
mastering the art of losing. even more.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

kulawy pies pisze:uwaga techniczna: - te moje etapy (z czasami) podaliście w odwrotnej kolejności.
Poprawione.
Maciek_Z
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2011, 10:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czesc
jestem autorem tego tekstu. Zatem brak info o biegu Zamojszczyzny obciaza mnie. Jest taki bieg - to ekstra. Inna rzecz, ze ja o innych imprezach biegowych marze (co nie ozncza, ze Zamosc jest be)
Dwumaraton w Bydgoszczy to jeszcze inna kategoria.

W koncu
Sama nie startowałam jeszcze w wieloetapówkach, ale kiedyś chętnie spróbuję. I to raczej w tych góskich (o ile będą).
- o to mi wlasnie chodzilo! O napieranie w gorach. Kilka dni. Spanie pod jednym dachem, moze w namiotach. I jeszcze w parach - bo to rowniez uwazam za istotne.

Ide trenowac. Przyda sie, jak sie taka wieloetapowka pojawi :-)

dziekuje za uwagi
maciek
Mirza
Wyga
Wyga
Posty: 61
Rejestracja: 16 maja 2004, 12:50

Nieprzeczytany post

To marzenia mamy podobne. Od ubiegłego roku myślę o biegu głównym szlakiem Sudetów. Uważam, że można to zrobić w tydzień, no powiedzmy od piątku do następnej niedzieli. To byłaby zabawa. :)
Awatar użytkownika
pioropusz
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Komorniki

Nieprzeczytany post

Główny Szlak Sudecki imienia Mieczysława Orłowicza (GSS) – szlak turystyczny, znakowany kolorem czerwonym POL Szlak czerwony.svg, prowadzący od Świeradowa-Zdroju do Paczkowa przez najciekawsze partie Sudetów. Całkowita długość szlaku 350 km. Zajefajny pomysł...choć całkiem sporo tego wychodzi....
http://www.dailymile.com/people/MateuszW , www.off-trail.pl
Mirza
Wyga
Wyga
Posty: 61
Rejestracja: 16 maja 2004, 12:50

Nieprzeczytany post

pioropusz pisze:Główny Szlak Sudecki imienia Mieczysława Orłowicza (GSS) – szlak turystyczny, znakowany kolorem czerwonym POL Szlak czerwony.svg, prowadzący od Świeradowa-Zdroju do Paczkowa przez najciekawsze partie Sudetów. Całkowita długość szlaku 350 km. Zajefajny pomysł...choć całkiem sporo tego wychodzi....
Nie jest tak źle. Mam rozpisane km - od 30 do 50 paru km. No, gdzieś chyba 60 wychodzi. Tak czy inaczej, zamierzam to przebiec :). Pytanie - kiedy i z kim.
ODPOWIEDZ