sebbor - komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Gratki za wynik, jest w dumie bardzo dobry minus w skali szkolnej. Dosyć dobra wydaje mi się ta analiza, którą zrobiłeś i przyczyn nie złamania jest kilka. To wszystko składa się gdzieś do kupy i sumuje straty, jedne straty dodają się do innych albo jedna przyczyna powoduje większe straty w połączeniu z inną. Przeważnie to nie jest płaskie i zwykle powód nie jest jeden. Niemniej wydaje mi się, że wynik suma summarum wyszedł w tych okolicznościach lepszy niż dobry.
Znam co najmniej kilku bardzo dobrych biegaczy, którzy mieli czy nadal mają problemy ze złamaniem 2.40 i wydaje mi się, że mieli na to lepsze papiery niż ty a i tak nie wychodziło wiec to nie jest takie proste zapewne.
Ja bym przemyślał takie zdanie, że jakość w bieganiu to także bieganie optymalnej objętości by przygotować się do maratonu. Nie jestem miłośnikiem robienia wielkich objętości i biegania bardzo dużo niemniej wydaje mi się, że powinieneś biegać więcej. Jestem zdania, że regularne bieganie treningowe większych objętości wniesie Ci znacznie więcej niż bieganie od wielkiego dzwonu jakiegoś ultra. Jednak codzienne machanie hantlami daje w dłuższej perspektywie lepszą rzeźbę bicków niż rypnięcie raz na rok sztangą ILE FABRYKA DAŁA.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
sebbor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1186
Rejestracja: 03 lis 2008, 21:52
Życiówka na 10k: 33:38
Życiówka w maratonie: 2:38
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

mihumor pisze:Gratki za wynik, jest w dumie bardzo dobry minus w skali szkolnej. Dosyć dobra wydaje mi się ta analiza, którą zrobiłeś i przyczyn nie złamania jest kilka. To wszystko składa się gdzieś do kupy i sumuje straty, jedne straty dodają się do innych albo jedna przyczyna powoduje większe straty w połączeniu z inną. Przeważnie to nie jest płaskie i zwykle powód nie jest jeden. Niemniej wydaje mi się, że wynik suma summarum wyszedł w tych okolicznościach lepszy niż dobry.
Znam co najmniej kilku bardzo dobrych biegaczy, którzy mieli czy nadal mają problemy ze złamaniem 2.40 i wydaje mi się, że mieli na to lepsze papiery niż ty a i tak nie wychodziło wiec to nie jest takie proste zapewne.
Ja bym przemyślał takie zdanie, że jakość w bieganiu to także bieganie optymalnej objętości by przygotować się do maratonu. Nie jestem miłośnikiem robienia wielkich objętości i biegania bardzo dużo niemniej wydaje mi się, że powinieneś biegać więcej. Jestem zdania, że regularne bieganie treningowe większych objętości wniesie Ci znacznie więcej niż bieganie od wielkiego dzwonu jakiegoś ultra. Jednak codzienne machanie hantlami daje w dłuższej perspektywie lepszą rzeźbę bicków niż rypnięcie raz na rok sztangą ILE FABRYKA DAŁA.
Dzięki za opinię. :usmiech:
Co do objętości to zgadzam się i jestem tego świadomy, jednak chcę to robić bardzo stopniowo. Jak kiedyś pisałem moje wcześniejsze bieganie na całkiem niezłych wynikach robiłem biegając naprawdę niewiele (50-60/tydz.), więc wiem. że teraz nierozsądne byłoby wskoczyć od razu na 100+. Celowo w tych przygotowaniach zakręcałem się w przedziale 60-80km /tydz. z planem dalszego rozszerzania tego. Myślę, że przygotowując się do jesieni będzie to znowu ciut więcej a przyszłej zimy już docelowo 80-90/tydz. Ale to zobaczymy co wyjdzie w praniu :oczko:
Awatar użytkownika
nestork
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 705
Rejestracja: 01 paź 2012, 01:26

Nieprzeczytany post

Po wykresie tętna widać, że w 3/4 biegu już nie biegłeś na miarę możliwości (z powodów, które słusznie wyszczególniłeś). Wynik cenny, ale do pobicia! ;-) Z obserwacji bloga widać, że rozwijasz się systematycznie, więc przy bardziej sprzyjających warunkach wewnętrzno-zewnętrznych zrobisz to :-) Powodzenia w przygotowaniach do ultra!
5k 18:29 (MW Bieg na Piątkę IX 2017)
10k 38:38 (Bieg Kazików III 2018)
21k 1:24:32 (Półmaraton Warszawski III 2018)
42k 3:09:18 (Orlen Maraton IV 2016)
Blog i komentarze
Awatar użytkownika
sebbor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1186
Rejestracja: 03 lis 2008, 21:52
Życiówka na 10k: 33:38
Życiówka w maratonie: 2:38
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Dzięki za dobre słowa :usmiech: Tak teraz ultra i w końcu można zluzować z piłowaniem tempowych treningów :hejhej:
Awatar użytkownika
luke81
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 23 mar 2007, 21:16
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:54:53
Lokalizacja: wadowice

Nieprzeczytany post

Kiedy relacja na blogu?
Pewnie jeszcze świętowanie :hejhej:
Gratulacje!!!!
Awatar użytkownika
luke81
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 23 mar 2007, 21:16
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:54:53
Lokalizacja: wadowice

Nieprzeczytany post

No to się doczekałem :hahaha:
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Gratulacje :taktak:
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Wow! Gratulacje - masz zabójczą skuteczność trening -> zawody :)
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
szymon_szym
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1763
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:52:14

Nieprzeczytany post

Gratulacje!
Potwierdzasz, że da się w Poznaniu przygotować pod górskie ultra. Dla chcącego nic trudnego :hej:
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bardzo, bardzo Ci gratuluję! :)
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Gratuluję :]
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
sebbor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1186
Rejestracja: 03 lis 2008, 21:52
Życiówka na 10k: 33:38
Życiówka w maratonie: 2:38
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Dziękuję za gratulacje :uuusmiech:
Dobrze to wszystko się ułożyło zarówno jeśli chodzi o trening jak i sam przebieg Ultra Chojnika :hej:
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Gratulacje i zazdroszczę!
Też kiedyś muszę w takich zawodach wystartować. Picie browara mam opanowane do perfekcji, tylko nad szybkością muszę popracować :hahaha:
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
sebbor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1186
Rejestracja: 03 lis 2008, 21:52
Życiówka na 10k: 33:38
Życiówka w maratonie: 2:38
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

sosik pisze:Gratulacje i zazdroszczę!
Też kiedyś muszę w takich zawodach wystartować. Picie browara mam opanowane do perfekcji, tylko nad szybkością muszę popracować :hahaha:
Polecam! ciekawe przeżycie :hej: Też na umiejętność picia browarów nie narzekam, co w zawodach pokazałem :ble:
Piwne mile to zazwyczaj dość kameralne imprezy, ale jak poszukać to pewnie w każdym dużym mieście jakaś się znajdzie. A jak nie to można zorganizować :hej:
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W Lublinie jest takowa organizowana, piwo z jakiegoś małego, domowego browaru - aż by mi było szkoda pić to tak na hejnał... Co nie znaczy, że mnie do takich zawodów nie ciągnie. :spoczko:
ODPOWIEDZ