Sylw3g - sweet komcie... :P

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

TrainHardWinEasy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 21:37
Życiówka na 10k: 39:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hmm, czy 6 min przerwy pomiędzy powtórzeniami przy progowym, to nie jest ciutek za dużo ? Z książki pamiętam 1 i 3 min przerwy. 6 min przerwy były przy interwałach, ale to też przy interwałach trwających 6 min, czyli raczej 1mila. To tak docelowo, czy zamierzasz Sylwek skrócić przerwę ? Bo jak kojarzę, "interwały progowe Danielsa" chodziło, o większą ilość progowego niż 20 min, z krótkimi przerwami.
PB: 5k - 19:14(2013) // 10k - 39:28(2013)// 21k-1:27.23(2014) //
Targets 2014: 5k - 17.XX // 10k - 36.XX //

"Prędkość zabija...tych, którzy jej nie trenują"

Tomasz
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Źle chyba spojrzałeś. Przerwy pomiędzy odcinkami trwały po 1min, ale właśnie w tempie 6min/km. Założenie się zgadza.

Ale zedytuję te "Przerwy po 6min/km" na "Przerwy w tempie po 6min/km", bo w takim razie więcej osób może to źle odczytać.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

co by nie mówić i jakby nie patrzeć- najpiękniejszy but sportowy ( w tym kolorze)
TrainHardWinEasy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 21:37
Życiówka na 10k: 39:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kurczę, przepraszam Sylwek, coś musiałem źle przeczytać :( Zwracam honor :D
PB: 5k - 19:14(2013) // 10k - 39:28(2013)// 21k-1:27.23(2014) //
Targets 2014: 5k - 17.XX // 10k - 36.XX //

"Prędkość zabija...tych, którzy jej nie trenują"

Tomasz
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A mi coś te Flyknit Trainery nie pasują, strasznie wydają mi się twarde, w jakiś taki nieprzyjemny sposób, choć biegłem w nich tylko 1 km.
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

co by nie mówić i jakby nie patrzeć- najpiękniejszy but sportowy ( w tym kolorze)
Czyli nie tylko ja doceniam ich piękno :lalala:
Kurczę, przepraszam Sylwek, coś musiałem źle przeczytać :( Zwracam honor :D
:oczko:
A mi coś te Flyknit Trainery nie pasują, strasznie wydają mi się twarde, w jakiś taki nieprzyjemny sposób, choć biegłem w nich tylko 1 km.
Choćby mnie obcierały, to za to jak wyglądają i tak je potraktuję jako startówka.


Kwestia namierzenia tego koloru. W kraju bida.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
szymon_szym
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1763
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:52:14

Nieprzeczytany post

To zabawne, że mamy tak zbliżone odczucia co do własnej formy :hahaha:
Ciekawe, że idziemy zupełnie różnymi drogami, mamy różne cele, a i tak lądujemy w tym samym miejscu z formą :hahaha: Ja na razie nie nastawiam się na życiówki i po cichu liczę, że na wiosnę wrócę do zeszłorocznego poziomu.
Awatar użytkownika
Burczybrzuch
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2009, 11:04
Życiówka na 10k: 35:04
Życiówka w maratonie: 2:46:58
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

"Ciężko jest biegać, trenować i być tak daleko życiówek, to jednak strasznie demotywuje.
Przeżywam teraz swego rodzaju próbę charakteru, a to głównie przez ten nieszczęsny poprzedni sezon i brak czegokolwiek, co mógłbym uznać za sukces.
"

Sylwek miałem identycznie (doszło nawet do tego że przerwałem ciężkie treningi i prowadzenie bloga) ale już mi przeszło, Ostatnio tak się zmotywowałem że od stycznia zacząłem orkę pod sezon 2014. Może nawet wznowię prowadzenie bloga :taktak:

Zobaczysz forma Ci wróci, a nawet zaczniesz poprawiać życiówki :taktak:
To tylko kwestia czasu !
Życiówki :

10 km - 35'04 (2015)
21,097 km - 1:17'27 (2017)
42,195 km - 2:46'58 (2012)

BLOG
KOMENTARZE
kapolo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 744
Rejestracja: 30 wrz 2011, 13:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Maków

Nieprzeczytany post

Na szczęście zapowiada się słaba pogoda. Lód, śnieg, breja. Będziesz miał na co zrzucić winę ;) W zeszłym roku z tego, co pamiętam śniegu nie było, więc biegło się lekko i przyjemnie. W tym roku będzie orka na ugorze. Jak warunki będą takie jak dziś to ja nawet nie zaryzykuje tempa maratońskiego.

Twoja perspektywa i tak jest ciekawsza od mojej. Ja się zastanawiam czy mnie nie zdublują :)

Pisałeś ostatnio o pośladkach, że niby nie biegając przebieżek i szybkich treningów zaniedbałeś te partie i teraz odbudowujesz na siłowni. Kurcze jakoś zawsze miałem wrażanie, że Ty sporo robisz takich szybkich jednostek.

Co do zmęczenia i słabszego samopoczucia. Wydaje mi się, że ostatnio znacznie zwiększyłeś kilometraż, więc to chyba naturalne, że organizm się broni. A obrona skuteczna bo dodatkowy dzień wolny wskoczył ;) Siłka też swoje robi.

Powodzenia trzymam kciuki, może do zobaczenia.
panucci10
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4809
Rejestracja: 07 lip 2011, 20:51
Życiówka na 10k: 00:40:08
Życiówka w maratonie: 03:15:19
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

czyżby "słaba głowa" powróciła? :hahaha: :bum: <żarcik :)>
a tak serio to jak burczy pisze, spokojnie rób swoje i idź po swoje a forma powróci i bedziesz śmigał jak dawniej albo i lepiej!
Pamiętaj że to nie jest jeszcze okres na dobrą forme czy super czasy na zawodach! Forma ma przyjść na wiosne, nie teraz!
Teraz biegaj spokojnie i wsłuchuj się w swoje ciało co by za bardzo nie przegiąć!!!
Ps. Mam taką samą uwage do Ciebie jak i do Lady! Za dużo startów u Ciebie! Odpuść troche starty i skup się bardziej na treningu i ustal jakiś jeden albo dwa starty na których Ci naprawde zależy! Zobaczysz że start od razu lepiej Ci wyjdzie :)!
Ps2. Buty do bani, kolor też :bum:
Ps3. Koszulka fajna, kolor też :hej: zresztą mam identyczną wiec musi być super :bum: Mam ją 1,5roku i po każdym biegu ją piore, materiał sie super trzyma!
Blog
Komentarze
Dzienniczek run-log

5km - 18:28 --> ParkRun - Kraków - 08.03.2014
10km - 40:08 --> Bieg Sylwestrowy - Kraków 31.12.2013
półmaraton - 01:26:20 --> XII Marzanna - Kraków 22.03.2015
maraton - 03:10:04 --> Kraków 19.04.2015
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

widzę, że mamy to samo, zarówno jeśli chodzi o dyspozycje, porażki, wage, mięśnie... i jednak powoli podłamanie się zaczyna wkradać do tego wszystkiego

mam nadzieje, że damy rade się odbudować
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
Ciawaraz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1812
Rejestracja: 04 maja 2010, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chicago

Nieprzeczytany post

Sylwek weź idź na piwo wino wódkę .... Odstresuj troche bo twk do tego podchodzisz jak by to był cały swiat to tylko bieganie ... Ma byc przyjemne i odstresuwujace mistrzem polski nie bedziesz zawodowcem tez nue wiec miej wiecej dystansu i luzu ... Zrob sobie przerwę do tego startu , w sob tylko rozruch i przebiezki mocne i w niedziele ogień
I twk jak mowie porządny reset dzis :)
Train Hard,Win Easy!!
KOMENTARZE
ZwycięscySąZrobieniZczegośCoZnajdujeSieWGlebiNichSamych-PragnienieMarzenieWizjaMuszaMiecWytrzymaloscDoOstatniejMinuty,
MuszaBycTrocheSzybsiMuszaMiecUmiejetnosciIWole
AleWolaMusiBycMocniejszaNizUmiejetnosci 
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

To zabawne, że mamy tak zbliżone odczucia co do własnej formy :hahaha:
Ciekawe, że idziemy zupełnie różnymi drogami, mamy różne cele, a i tak lądujemy w tym samym miejscu z formą :hahaha:
I to już nie pierwszy, czy drugi raz tak się to u nas układa :taktak:
Ostatnio tak się zmotywowałem że od stycznia zacząłem orkę pod sezon 2014.
Aż się boję :bum: Dobrze Cię znowu widzieć, na pewno dodasz trochę kolorytu w moją dzienną lekturę.
Na szczęście zapowiada się słaba pogoda. Lód, śnieg, breja.
Ale chodniki, to jednak odśnieżą :lalala: Z tego co pamiętam, to w tamtym roku było dość zimno, bo pamiętam tamten bieg głównie z tego, że przed startem STRASZNIE się wychłodziłem, aż mi szczęką latała. Ale z tym TM, to chyba jednak przesadzasz :lalala:
A co do dublowania; jak za pierwszym razem tam startowałem (2010), to mnie też dublowano :tonieja:
czyżby "słaba głowa" powróciła?
Gdzie tam żarcik, bądź konsekwentny :oczko: Każdy ma słabszy dzień.
a tak serio to jak burczy pisze, spokojnie rób swoje i idź po swoje a forma powróci i bedziesz śmigał jak dawniej albo i lepiej!
Pamiętaj że to nie jest jeszcze okres na dobrą forme czy super czasy na zawodach! Forma ma przyjść na wiosne, nie teraz!
Teraz biegaj spokojnie i wsłuchuj się w swoje ciało co by za bardzo nie przegiąć!!!
I ja bym dokładnie to samo mówił komuś innemu :oczko: Jednak z własnej perspektywy czasami pojawia się to zwątpienie, które sprawia, że tracimy na sile (Jak to teraz sobie czytam, to widzę mocne skojarzenie z religią, czy chociażby z Gwiezdnymi Wojnami :lalala: ). Ahh, kiedy ktoś zaczyna wątpić w siebie samego, to od razu skazuje się na porażkę - takie to proste, a jednak głębokie :tonieja:
Za dużo startów u Ciebie! Odpuść troche starty i skup się bardziej na treningu i ustal jakiś jeden albo dwa starty na których Ci naprawde zależy! Zobaczysz że start od razu lepiej Ci wyjdzie :)!
Ale ja, od 11 listopada, przecież miałem tylko jeden start :tonieja:
Ps2. Buty do bani, kolor też :bum:
Buty są piękne, a w tamtym kolorze jeszcze piękniejsze :sss: Panu, ciekaw jestem w czym jeszcze się poróżnimy :hahaha:
Ps3. Koszulka fajna, kolor też :hej: zresztą mam identyczną wiec musi być super :bum: Mam ją 1,5roku i po każdym biegu ją piore, materiał sie super trzyma!
Koszulka całkiem fajna, tu zgoda, ale kolor biedny. Materiał rzeczywiście bardzo miły, wręcz nie czuć, że się coś ma sobie.

Mam wrażenie, że niektórzy trochę nadinteretowali tamten wpis. Ja nie czuję się zmęczony, a jeżeli chodzi o regenerację, to chyba nigdy ona nie była na tak wysokim poziomie. Mnie po prostu męczy to, w jakiej dyspozycji teraz jestem :lalala: Mogę jedynie ponarzekać na kiepską jakość snu ostatnimi czasy, ale to akurat jakoś zdołam ogarnąć.

Tak się jeszcze zastanawiam odnośnie tamtego treningu... No bo przecież ten druzgocący wymiar naszej ściany, jest wynikiem (oprócz ogólnego zmęczenia) przestawiania się organizmu z glikogenu na tłuszcze, a ja wczoraj załadowany byłem głównie tłuszczami. Może to była właśnie kwestia rodzaju paliwa i dlatego tak ciężko mi się biegło.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
panucci10
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4809
Rejestracja: 07 lip 2011, 20:51
Życiówka na 10k: 00:40:08
Życiówka w maratonie: 03:15:19
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sylw3g pisze:Cytuj:
czyżby "słaba głowa" powróciła?

Gdzie tam żarcik, bądź konsekwentny :oczko: Każdy ma słabszy dzień.
nie chciałem się powtarzać :bum:
Sylw3g pisze:Cytuj:
a tak serio to jak burczy pisze, spokojnie rób swoje i idź po swoje a forma powróci i bedziesz śmigał jak dawniej albo i lepiej!
Pamiętaj że to nie jest jeszcze okres na dobrą forme czy super czasy na zawodach! Forma ma przyjść na wiosne, nie teraz!
Teraz biegaj spokojnie i wsłuchuj się w swoje ciało co by za bardzo nie przegiąć!!!


I ja bym dokładnie to samo mówił komuś innemu :oczko:
to dlaczego nie chcesz spróbować sie do tego zastosować skoro podobnie myślisz :)?
Sylw3g pisze:Cytuj:
Za dużo startów u Ciebie! Odpuść troche starty i skup się bardziej na treningu i ustal jakiś jeden albo dwa starty na których Ci naprawde zależy! Zobaczysz że start od razu lepiej Ci wyjdzie :)!

Ale ja, od 11 listopada, przecież miałem tylko jeden start :tonieja:
a nie startowałeś w jakiś tam GP biegów górskich? albo w tej sztafecie po parkingu? albo coś tam jeszcze? Wydaje mi sie że chyba tak? ALe mogłem coś pokręcić!
Sylw3g pisze:Cytuj:
Ps2. Buty do bani, kolor też :bum:

Buty są piękne, a w tamtym kolorze jeszcze piękniejsze :sss: Panu, ciekaw jestem w czym jeszcze się poróżnimy :hahaha:
heh, pewnie jeszcze nie raz :hej:
Blog
Komentarze
Dzienniczek run-log

5km - 18:28 --> ParkRun - Kraków - 08.03.2014
10km - 40:08 --> Bieg Sylwestrowy - Kraków 31.12.2013
półmaraton - 01:26:20 --> XII Marzanna - Kraków 22.03.2015
maraton - 03:10:04 --> Kraków 19.04.2015
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

to dlaczego nie chcesz spróbować sie do tego zastosować skoro podobnie myślisz :)?
Bo radzić, a samemu się do tego stosować, to dwie różne rzeczy - typowy błąd i chyba każdy go przerabiał na swoim przykładzie. Ile razy radzi się przy przeziębieniu odpuszczenie, a samemu nie chce się przyznać, że się przeziębionym i robić przerwy. Człowiek lubi myśleć, a czasami lubi myśleć nawet za dużo. Toż to piękne, a równocześnie zgubne :bum: :hej:

Ja startowałem w sumie tylko w tej sztafecie na parkingu. Byłem raz na tym biegu górskim, ale po 1,5km już praktycznie odpuściłem przez zakwasy i jedynie doczołgałem się do mety po pierwszym kółku, nie uznałem tego za jakikolwiek wysiłek i tego samego dnia robiłem normalne rozbieganie :lalala:
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
ODPOWIEDZ