Sylw3g - sweet komcie... :P

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
zu.zu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 660
Rejestracja: 09 maja 2012, 14:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Sylw3g, mogę Ci bardzo polecić do rozciągania te gumy. Można ich używać do rozciągania wszystkich mięśni. Do poprzecznego szpagatu mega skuteczne jest takie ćwiczenie: siadasz w siadzie rozkrocznym, gumę przekładasz za plecami i zaczepiasz ją o stopy. Prostujesz nogi. I tak czytasz sobie książkę albo oglądasz film. Tylko musisz ją ostrożnie zdejmować, bo można sobie coś naderwać. :bum:


Ta niebieska jest słabsza (dla osób mniej rozciągniętych), a ta czerwona jest już bardzo gruba i mało elastyczna, czyli dla prawdziwych wymiataczy. :hejhej:

Możesz też robić żabkę:

Obrazek

W takiej pozycji albo na leżąco. Bardzo skuteczna.


Tą są bardzo skuteczne sposoby rozciągania pasywnego do szpagatu poprzecznego wykorzystujące ciężar własnego ciała, lub, jak w przypadku gumy zastępujące brak pomocy drugiej osoby, która pomogła by "docisnąć". :taktak:


P.S. Gumy mogą też służyć do ćwiczeń siłowych, więc są uniwersalne.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Widzę tylko jedno ćwiczenie do którego bym mógł zastosować taką gumę, a do tego ćwiczenia i tak korzystam ze zrulownej koszulki i akurat nie potrzebuję do tego niczego więcej.

A takiej żabki nie zrobię jeszcze, nawet po solidnym rozgrzaniu - pachwiny są do tego zbyt przyblokowane :tonieja:

Przydałaby mi się taka rurka ( coś a la to: /\ ), którą bym mógł jakby oprzeć na udach i móc ją przyciągać do siebie i naprężać nogi jak siedzę. To jest najlepsze ćwiczenie, a nie mam zbytnio jak go robić i ratuję się schodzeniem do maksymalnego poziomu szpagatu (2-3x30sec) z zejściem na rękach na ziemie. No i jeszcze parę innych rzeczy do tego dochodzi.... Takie dwie dziewczynki porobiły filmiki na utube i mam niektóre ćwiczenia od nich (jedna ma z 7 a druga może z 13 lat :hej: )

Przy okazji szpagatu chciałbym zrobić jeszcze coś takiego:
Nazwała to "wagą bokiem"
Obrazek

Jak wstawiałem ten swój filmik, to miałem jednak nadzieję, że będę bardziej podatny na te szpagaty :P Ale dam radę. Skoro Burneika potrafi, to nie widzę powodu dlaczego ja bym nie mógł.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2013, 15:33 przez Sylw3g, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
kachita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6639
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Żabka ma moc, ale to nie na mój kręgosłup...

Sylw3g, zarzuć linkami do filmików :)
[url=http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... ead#unread]Wyznania kobiety szurającej[/url] || [url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... ead#unread]Komentarze[/url]

[color=#BF0080][size=85]A minute on the lips, a lifetime on the hips.[/size][/color]
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Spoko. Łapcie:

Tutaj kanał ok 13 letniej Marysi :hej:
CLICK

A tutaj mam jeszcze jakiegoś skubańca od sztuk walki. Bardzo obszerny filmik. Mój ulubieniec:
PART1
PART2

I do tego jeszcze innych filmików podpatrzyłem. Sporo tego jest. Natomiast wrzuca się w oczy to, że OGROM takich porad odnośnie szpagatu i ogólnie rozciągania robią dziewczynki :hejhej: Balet, gimnastyka, te sprawy... A jak taki filmik jest robiony przez kogoś, kto się nauczył tego za dorosłości to za każdym razem podkreśla ile to bólu go kosztowało :sss:
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
mar_jas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2826
Rejestracja: 06 mar 2012, 10:23
Życiówka na 10k: 0:39:59
Życiówka w maratonie: 3:28:43
Lokalizacja: Śląsk

Nieprzeczytany post

Sylw3g pisze: A jak taki filmik jest robiony przez kogoś, kto się nauczył tego za dorosłości to za każdym razem podkreśla ile to bólu go kosztowało :sss:
Rozumiem ze też na takim pracujesz?? :hejhej:

:bum:
_________________________________


Moja walka Blog biegowy Marcina

Komentarze
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja tylko chce before i after :sss:
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
zu.zu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 660
Rejestracja: 09 maja 2012, 14:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Hm, wydaje mi się, że właśnie o tym samym mówimy. O to mi chodziło:

Obrazek

Tylko ja tą gumę przekładam całkiem za plecami i czytam książkę, albo oglądam film. Ta guma ciągnie wtedy nogi do tyłu (ta czerwona bardzo mocno) i szpagat robi się sam. Zastępuje to ćwiczenie w którym schodzisz do szpagatu pogłębiając go. :taktak:
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

No... Jednak właśnie coś takiego by się przydało.

Wnioskując po obrazku, to ta guma musi być jednak solidnie sztywna. DO WANT. Czemu to takie drogie? Nie ma nigdzie taniej? Google mode: ON.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
kachita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6639
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Sylw3g, dzięki! W domu obejrzę, bo coś net w pracy muli :bum:
Młodą siksą będąc szpagat francuski robiłam od niechcenia i bez rozgrzewki, podobnie jak mostek ze stania i inne tego typu atrakcje ;) Ale z tureckim zawsze miałam problem. Teraz to już wiadomo, stawy zwapniałe i mięśnie przykurczone, ale myślę, że parę miesięcy treningu i dałabym radę... Może na jodze trochę się rozciągnę ;)
[url=http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... ead#unread]Wyznania kobiety szurającej[/url] || [url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... ead#unread]Komentarze[/url]

[color=#BF0080][size=85]A minute on the lips, a lifetime on the hips.[/size][/color]
Awatar użytkownika
zu.zu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 660
Rejestracja: 09 maja 2012, 14:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Sylw3g, jak chcesz to Ci mogę na jakieś 3 tygodnie obie pożyczyć to sobie sprawdzisz, która jest dla Ciebie dobra, bo ta niebieska jest bardziej elastyczna i cieńsza, więc mniej rozciąga, a tej czerwonej np. w rękach w ogóle nie jestem w stanie rozciągnąć. Trzeba dopasować pod siebie, żeby wiesz - nie przesadzić. :bum:
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Wow, dzięki.

A powiedz mi, gdzie je kupowałaś? Z tego sklepu z linku?

Przeszperałem na szybko kilka stron u wujka googla i nie widzę nic podobnego. Są jakieś inne, takie z karabinkami, ale one jakieś dziwne...
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
zu.zu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 660
Rejestracja: 09 maja 2012, 14:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Spoko, jakby coś to pisz na priva, tylko musiałbyś mnie do wtorku złapać, bo później wyjeżdżam. :usmiech:

Ja swoje miałam sprowadzane przez kogoś z Niemiec...8 lat temu, wiec ze sklepem nie pomogę. Ale mogę powiedzieć, że są niezniszczalne. :taktak:

I tak, to nie jest elastyczna taśma, tylko mocna i gruba guma. :taktak:


Kachita, Ty ze swoimi predyspozycjami (hipermobilność stawów - dobrze pamiętam?) to po miesiącu jogi pewnie będziesz z palcem w nosie takie rzeczy robić. :uuusmiech:
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Na brytyjskim amazonie są te Deuser Bandy. Wyszłoby około 100zł za jeden kolor. Jeszcze znośnie...
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
kachita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6639
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

zu.zu pisze:Kachita, Ty ze swoimi predyspozycjami (hipermobilność stawów - dobrze pamiętam?) to po miesiącu jogi pewnie będziesz z palcem w nosie takie rzeczy robić.
Laska ma niesamowicie silny core i ręce :szok: , na coś takiego potrzebuję nieco więcej czasu niż miesiąc ;) A młodą siksą będąc spokojnie drapałam się palcami u nóg po głowie :bum: Pozycja kwiatu lotosu też nie była problemem, teraz muszę sobie rękami pomagać ;)
[url=http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... ead#unread]Wyznania kobiety szurającej[/url] || [url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... ead#unread]Komentarze[/url]

[color=#BF0080][size=85]A minute on the lips, a lifetime on the hips.[/size][/color]
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

A młodą siksą będąc spokojnie drapałam się palcami u nóg po głowie Pozycja kwiatu lotosu też nie była problemem, teraz muszę sobie rękami pomagać
Tak naturalnie? Czy po jakiś "baletach" :lalala: ?
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
ODPOWIEDZ