Teraz jest Pn, 17 grudnia 2018, 06:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Głodówka
Nowy postNapisane: Pn, 1 października 2018, 17:47 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Co do ilości posiłków to pewnie jak z tym mięsem, warzywami i całą resztą, trzeba pod siebie dopasować.
Ja jak pisałem ostatnio eksperymentuję z jednym posiłkiem porannym raz na dobę ;) Nie ze względu
jakiejś potrzeby tracenia sadła (choć to zawsze jakiś plus), ale żeby sobie zobaczyć co i jak.
Poszło w zasadzie bez problemu, jakieś tam ssanie po pierwszych trzech dniach miałem pod wieczór
ale potem przestało. Mam wrażenie że na początek jest to prostsze niż jedzenie od-do, po prostu nażerasz
się raz dziennie i po ptokach ;)

Nowy postNapisane: Wt, 2 października 2018, 10:30 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

cichy70 napisał(a):
A IF dość mocno by mi pasował, bo nie jest problemem dla mnie zjedzenie czegoś dopiero o 12 np.
poranne wybiegania po 30 km potrafiłem tylko na kawie zrobić i to mi pasowało.
więc od dziś zaczynam, tak się złożyło przy okazji, że chwilowo mam szlaban na piwo, więc i tu będzie po drodze.

Nie wiem czy Ciebie to trafi, ale przez pierwsze kilka dni mozesz odczuc wzmozone laknienie (tzw. glod) w okolicy swoich typowych por jadania.
Ale to szybko przejdzie :taktak:

Cytuj:
Powiedzcie proszę tylko, czy lepiej jeść parę posiłków a mniej, czy np dwa a pod korek, czy jak tam wygodnie, aby w okienku.
Pytam bo co informacja gdzieś na www, to każda inna.

W zasadzie nie ma znaczenia, ale jezeli chcesz zmaksymalizowac efekt IF, to lepiej jesc 2 razy pod korek w oknie jedzeniowym niz co chwilie podbijac sobie insuline "przekaskami". W efekcie masz 2 fazy postu dziennie, np. przy trybie 16/8, jeden dlugi 16h i jeden krotki ~7.5h (zakladajac, ze jesz 2x po 15min).
Mnie takie cos wlasnie pasuje: jem lunch w pracy tuz przed 12, potem nic, powrot do domu, wychodze pobiegac i jem dopiero wieczorem jak wroce z treningu.

Cytuj:
jakieś rady przy bieganiu ?

W sumie to nie mam. Musisz wyprobowac i znalesc swoja droge IMO:

Nowy postNapisane: Wt, 2 października 2018, 19:06 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

dzięki za odpowiedzi.
dziś musiałem iść do pracy i pierwszy posiłek zjadłem dopiero po bieganiu o 16:30. od wczoraj od 19 tylko 3 kawy czarne bez dodatków. nie byłem nawet głodny, przed bieganie dość żwawym tylko vitargo 35 gram proszku. o dziwo po bieganiu nie byłem głodny, zaczęło mnie ssać dopiero po obiedzie pod kurek. dziś okienko do 20 ale normalnie planuje 13-19 wiec chciałbym wejść w system 6/18.
koncepcja jest taka żeby pierwszy posiłek zjeść zaraz po bieganiu ( przed bieganiem tylko vitargo ) białko / tłuszcz a drugi powiedzmy o 19 węgle i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]