bieg 7 dolin

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Awatar użytkownika
jarek_bb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:49
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 3:36:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Cześć,
Cy ktoś z Was biegł Bieg 7 dolin i może dać jakieś wskazówki. Nigdy nawet nie biegałem w tamtych okolicach, więc kompletnie nie znam trasy. Na co uważać, ile jest asfaltu, itp? Dodatkowo bardzo chętnie posłucham rad dotyczących rozłożenia sił/tempa. Chciałbym pobiec w koklicahc 14 godzin. Wydaje mi się to realne, zważywszy na fakt że Rzeźnika zrobiłem w 11 godzin, a Grań Tatr w 13:30

Pozdrawiam,

Jarek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wg mnie łatwy bieg. Jak będzie padało bierz buty z agresywnym bieżnikiem. Jak jest sucho ludzie biegają w asfaltowych. Są 3 przepaki ale zostaw sobie rzeczy na drugi lub trzeci. JA popełniłem błąd bo rozmiesciłem na drugim i trzecim i straciłem za dużo czasu. Podejście pod Wierchomle jak będzie słońce wyssie wszystkie siły. Asfaltu trochę jest ale znośnie, więcej lasu i szutru. Kamienie też są ;) To tak na szybko

Wysłane z mojego E5823 .
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

B7D etap 1 --> https://www.youtube.com/watch?v=RRB5WMf9SAI
A potem znajdź etap 2 i 3 i masz komplet.
michu77
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Luboń k/Poznania

Nieprzeczytany post

Dokładnie filmiki z Pokonaj Astme... wszystko pokazują...

Trasa biegowa, startowałem raczej w suchym roku... - utkwiły mi w pamięci niewygodne płyty na zbiegach do miejscowości...

No asfalt będziesz miał tylko w tych miejscowościach (Piwniczna, Rytro, Krynica). W zależności od tempa - możesz trafić na start któregoś z krótszych dystansów... ()startują z miejsc przepaków)
Awatar użytkownika
jarek_bb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:49
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 3:36:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Dziękuję za wszystkie rady. Wygląda na to, że ma być sucho, więc z tym raczej nie będzie kłopotu. Na upał też nie ma co liczyć - maksymalnie ma być 20 stopni. Byłoby idealnie.
Jeszcze jedno pytanie - co z kijami? Czy jest sens je brać na jakiś konkretny etap biegu?
Awatar użytkownika
miroszach
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1219
Rejestracja: 20 sty 2002, 13:08
Życiówka na 10k: 38:06
Życiówka w maratonie: 3:07:51
Lokalizacja: Jasło

Nieprzeczytany post

Znam całą trasę, biegałem ją w różnych kawałkach wielokrotnie, ale nigdy za jednym zamachem. Jeśli miałbym coś doradzić, to uważam, że biegnąc w tempie o jakim mówisz warto oszczędzać się na zbiegach jak najdłużej to możliwe. Według mnie najwięcej można stracić na zbiegach będąc już zajechanym. Jeśli uda Ci się biec na wszystkich zbiegach to czas 14h jest na wyciągnięcie ręki. Wynik jak najbardziej dla Ciebie realny, mówię to na podstawie wyników moich kolegów.
Przyda się też na pewno dobra czołówka na pierwszy etap, bo jest gdzie się potknąć. Jak jest słońce, to trzeba mieć przy sobie min 1,5 litra wody za każdym przepakiem.
[b][i]Dzień bez biegania
To dzień regenerownia
[/i][/b]
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kije wrzuć do pierwszego przepaku w Rytrze. Przydadzą się na bardzo stromym podejściu do Przehyby. Wcześniej są zbędne a po ciemku łatwiej sobie lub innym nimi krzywdę zrobić.
Co do trasy to podejdź z szacunkiem do tych dwóch "ząbków" które widać na profilu, za Piwniczną i podejście wzdłuż wyciągu w Wierchomli. Warto mieć dużo zapasu sił na ten odcinek. I dobrze radzą, oszczędzaj się na zbiegach, szczególnie ten po płytach betonowych do Piwnicznej jest wredny. A potem trzeba ruszyć na te najgorsze moim zdaniem podejścia. Jak będzie gorąco/słonecznie, to z Piwnicznej wyjdź "zatankowany pod korek".
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
jarek_bb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:49
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 3:36:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Troszkę mnie postraszyliście, ale może i słusznie. Zazwyczaj lepiej idzie mi w drugiej części biegu, mam nadzieję, że i tym razem tak będzie.
Turecki44
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 297
Rejestracja: 15 wrz 2003, 10:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

kuczi pisze:Wg mnie łatwy bieg. Jak będzie padało bierz buty z agresywnym bieżnikiem. Jak jest sucho ludzie biegają w asfaltowych. Są 3 przepaki ale zostaw sobie rzeczy na drugi lub trzeci. JA popełniłem błąd bo rozmiesciłem na drugim i trzecim i straciłem za dużo czasu. Podejście pod Wierchomle jak będzie słońce wyssie wszystkie siły. Asfaltu trochę jest ale znośnie, więcej lasu i szutru. Kamienie też są ;) To tak na szybko

Wysłane z mojego E5823 .
Mam pytanie o przepaki, biegłem w zeszłym roku 64 km, teraz też chcę 100 km, ale po co zostawiać (i co?) na przepakach? Punkty są często, wystarczy chyba mieć rezerwę 1,5 litra ze sobą w bukłaku, a batony i żele zmieszczą się spokojnie. Padać raczej nie będzie, a w jednej koszulce kilkanaście godzin, no cóż :)
Turecki
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jak ktoś mnie spotka na trasie z Rytra na Prehybe to niech zawoła jaki ma Nick na forum. :)
ZbyszekP
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 206
Rejestracja: 02 cze 2017, 10:16

Nieprzeczytany post

Turecki44 pisze:
kuczi pisze:Wg mnie łatwy bieg. Jak będzie padało bierz buty z agresywnym bieżnikiem. Jak jest sucho ludzie biegają w asfaltowych. Są 3 przepaki ale zostaw sobie rzeczy na drugi lub trzeci. JA popełniłem błąd bo rozmiesciłem na drugim i trzecim i straciłem za dużo czasu. Podejście pod Wierchomle jak będzie słońce wyssie wszystkie siły. Asfaltu trochę jest ale znośnie, więcej lasu i szutru. Kamienie też są ;) To tak na szybko

Wysłane z mojego E5823 .
Mam pytanie o przepaki, biegłem w zeszłym roku 64 km, teraz też chcę 100 km, ale po co zostawiać (i co?) na przepakach? Punkty są często, wystarczy chyba mieć rezerwę 1,5 litra ze sobą w bukłaku, a batony i żele zmieszczą się spokojnie. Padać raczej nie będzie, a w jednej koszulce kilkanaście godzin, no cóż :)
biegłem w zeszłym roku, na pierwszym przepaku kijki i coś do normalnego do jedzenia, na drugim przepaku wykorzystałem tylko cytrynę :). mała rada na Prehybie dobrze się zaopatrzyć w wodę lub izo, bo może zabraknąć do Piwnicznej i na zbiegach się nie spiesz bo im dalej tym mocniej będzie bolało.
5 km 18:07 10 km 38:40 HM 1.22.41 M 3.09.37
komentarze
viewtopic.php?f=28&t=59245

blog
viewtopic.php?f=27&t=59239
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Jak ktoś mnie spotka na trasie z Rytra na Prehybe to niech zawoła jaki ma Nick na forum. :)
Ok, masz to jak w banku ;)
Wypatruj takiej gęby w koszulce ORANGE POWER :hahaha:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dobra :)
Awatar użytkownika
jarek_bb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:49
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 3:36:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Na przepaku możesz zostawić kije. Innych rzeczy nie ma sensu. Chyba że odbierając kije zostawisz na przepaku zbędne rzeczy z pierwszego etapu - na przykład cieplejszą odzież. Z mojego doświadczenia wiem, że w takich biegach (bieg praktycznie tylko w dzień, stosunkowo krótki, bez ekstremalnych różnic temperatur) przepaki nie przydają się, a tylko czas na nich marnujesz.

Adam Klein - rzucę w Ciebie kamieniem, a Ty się uchyl jak w Matrix. Tak się rozpoznamy. Poza tym będę miał różę w butonierce.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Będzie to gdzieś on-line? np. miedzyczasy na punktach?
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
ODPOWIEDZ