Komentarz do artykułu Jak trenuje Marcin Świerc - najlepszy polski biegacz górski?

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Awatar użytkownika
Gump
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 258
Rejestracja: 04 paź 2011, 14:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieszczady piękna kraina
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Piotr Łobodziński pisze:Gump, czy naprawdę nie jesteś w stanie sam sobie odpowiedzieć na to pytanie:(
Raczej to oczywiste, że nie ma. Nie ma kasy, czy super nagród do wygrania to nie ma ciśnienia na super wyniki, więc po co robić dla amatorów kontrole.
Piotrze, nie ma się co unosić, zadałem to pytanie specjalnie, czy brak kasy, nagród oznacza ,że nikt nie
sięga po niedozwolone środki ?
Piotr Łobodziński pisze:Nie biegam ultra a takie logiczne wnioski wysnułem, czy to takie trudne...
Problem o jakim piszemy nie dotyczy tylko ultra.
Myślę Piotrze ,że temat możemy zakończyć.
Pozdrawiam,
Marcin.
Legio Patria Nostra
Pozdrawia was Ostatni Mohikanin z Ustrzyk Górnych
http://www.noclegi-ustrzykigorne.pl/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
prorok
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 359
Rejestracja: 28 lut 2012, 13:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Marcin, możesz powiedzieć co zabierasz do jedzenia na wyścig powiedzmy 50-80 km, co pijesz w trakcie wyścigu, co jesz bezpośrednio przed, a co na kolację. Rozumiem, że bieg i warunki pogodowe są różne, ale dajmy na to niech przykładem będzie zeszłoroczny chudy wawrzyniec.
Awatar użytkownika
marcin.swierc
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 151
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:45
Życiówka na 10k: 31:33
Życiówka w maratonie: -----
Kontakt:

Nieprzeczytany post

prorok pisze:Marcin, możesz powiedzieć co zabierasz do jedzenia na wyścig powiedzmy 50-80 km, co pijesz w trakcie wyścigu, co jesz bezpośrednio przed, a co na kolację. Rozumiem, że bieg i warunki pogodowe są różne, ale dajmy na to niech przykładem będzie zeszłoroczny chudy wawrzyniec.

witam

chudy nie jest dla mnie dobrym przykładem...fatalnie sie wtedy czułem

np na ostatniej Transvulcani do jedzenia nic nie bralem...było strasznie ciepło i nic nie wchodziło tylko płyny. Na pkt pochłaniałem owoce typu arbuz, banan. A co jem bezpośrdnio..to co sprawdzone...ale mam swoje sekrety...

czesc zdradzam w art który już sie kiedys ukazal

http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=27&id=4005

pozdrawiam
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych...nigdy ich nie osiągnie...."


cel - UTMB

www.marcinswierc.pl
Awatar użytkownika
Suunto
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 28 kwie 2013, 16:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy w Twojej rodzinie są osoby uprawiające sport wyczynowo, po których odziedziczyłeś geny, czy linia wybitnych sportowców zaczyna się od Ciebie?
Leśne 5k - 19:16 (GPS: wznios: 55m; spadek: 59m).
Leśne 10k - 38:48 (GPS: wznios: 102m; spadek: 109m).
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

petro
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 06 paź 2007, 15:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wawa

Nieprzeczytany post

Taktyka jest jedna: napie..alać!
Awatar użytkownika
artur_totalfit
Wyga
Wyga
Posty: 140
Rejestracja: 23 sty 2009, 18:31
Życiówka na 10k: 39.20
Życiówka w maratonie: 3.20
Lokalizacja: konstancin jeziorna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jakby ktoś dzisiaj miał czas to zapraszam na spotkanie z dwoma napieraczami - Stefanem Stefańskim i Arturem Kurkiem w Sport GURU o 19.30
http://spam/jak-przygotowac-si ... port-guru/
artur

----------------------------
Sport GURU
największy sklep stacjonarny dla biegaczy i triathlonistów w Warszawie (Gocław, Meissnera 1/3 róg Fieldorfa)

sportGURU.pl
sklep.sportGURU.pl
Awatar użytkownika
robertza
Wyga
Wyga
Posty: 118
Rejestracja: 02 kwie 2013, 15:36
Życiówka na 10k: 44'22"
Życiówka w maratonie: 3:34'25"

Nieprzeczytany post

Marcinie, gratuluję wyników i formy. No i powodzenia w Szklarskiej.
Ciekawy jestem ile biegasz (średnio) poza sezonem startowym, skoro na wyciszenie i z kontuzją masz ok 120km/tydz.
I jak rozkładasz akcenty w tygodniu. Kilka postów wcześniej pisałeś o planie na tydzień, czy Twój wygląda podobnie? Myślę o startach w ultra w 2014, ale bez presji na wyniki, raczej po naukę najpierw. W tym roku warszawskie górki i lasy przećwiczę ;-)
- we love run -
Awatar użytkownika
wujek
Wyga
Wyga
Posty: 63
Rejestracja: 09 lip 2012, 14:05
Życiówka na 10k: 41:41
Życiówka w maratonie: 3:36:27
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A jaki jest Twój Hr max? Nie mogłem tego znaleźć na movescount.
zapraszam na moją stronę w całości poświęconą górskim fotorelacjom --> www.fotografie.nowytarg.pl
Konto na facebooku --> Lubię To :-)
endomondo
wierciu
Wyga
Wyga
Posty: 141
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:24
Życiówka na 10k: 44:04
Życiówka w maratonie: 3:21:26
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Marcin czy możesz powiedzieć jak wygląda twój trening podczas kontuzji kolana? Czy całkowicie rezygnujesz na jakiś czas z treningów biegowych na rzecz innego treningu? Czy może chociaż raz na tydzień biegasz?
5 km: 18:15
10 km: 38:09
21 km: 01:24:54
42 km: 03:06:28
mpiter1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 18 sie 2011, 23:24
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Marcinie, ja z trochę innej beczki. Uważasz, że kompresja w biegach ultra jest przydatna? Ogladając zdjęcia z różnych Twoich startów widać, że używacie z Piotrkiem kompresji na łydki i o ile się nie mylę również koszulki jak i spodenki mają wstawki kompresyjne? Polecasz to ludziom zaczynającym przygodę z ultra? Sam używasz w czasie treningów czy tylko w czasie startów? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
marcin.swierc
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 151
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:45
Życiówka na 10k: 31:33
Życiówka w maratonie: -----
Kontakt:

Nieprzeczytany post

wierciu pisze:Marcin czy możesz powiedzieć jak wygląda twój trening podczas kontuzji kolana? Czy całkowicie rezygnujesz na jakiś czas z treningów biegowych na rzecz innego treningu? Czy może chociaż raz na tydzień biegasz?
witam
miałem wczoraj USG... na szczecie nie ma naderwan itp, mm dwuglowy jest przeciazony i trzeba odpoczac
na razie nie biegam od 2 dni... zabiegi i odnowa... postaram sie juz powoli ruszac, czyli rower i spacery.

zapewne napisze wiecej o tym w raporcie pod koniec tyg jak to wyglada...

pozdrawiam
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych...nigdy ich nie osiągnie...."


cel - UTMB

www.marcinswierc.pl
Awatar użytkownika
marcin.swierc
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 151
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:45
Życiówka na 10k: 31:33
Życiówka w maratonie: -----
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mpiter1 pisze:Marcinie, ja z trochę innej beczki. Uważasz, że kompresja w biegach ultra jest przydatna? Ogladając zdjęcia z różnych Twoich startów widać, że używacie z Piotrkiem kompresji na łydki i o ile się nie mylę również koszulki jak i spodenki mają wstawki kompresyjne? Polecasz to ludziom zaczynającym przygodę z ultra? Sam używasz w czasie treningów czy tylko w czasie startów? Pozdrawiam :)

witam
różnie to bywa z tą kompresją... ja stosuje na treningach i zawodach -głownie koszulki i spodenki, zaś np Kilian ostatnio biega luźno.

mi się dobrze w tym biega, nie mam jakiś optarć, problemów z sutkami cz innymi rzeczami. Świetnym patentem są spodenki (kieszonki) gdzie jeszcze można zmieścić trochę sprzętu.

co do polecenia dla osób które rozpoczynają przygodę z ultra... ciężko mi oceniać, jestem świadomy że to drogi sprzęt i nie na każdą kieszeń wiec nie mówie ze to jedyny środek który pomoże nam w byciu lepszym. To jedynie cząstka która pomoże lepiej się czuć, mieć ciut lepszą regenerację. Też świadomość że ma się dobry sprzęt pomaga - i że masz wszystko pod ręką (w kieszonkach mozna duzo zmiescic) . Wiele osób zachwala, ale bez tego też da się żyć i biegać.
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych...nigdy ich nie osiągnie...."


cel - UTMB

www.marcinswierc.pl
Awatar użytkownika
marcin.swierc
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 151
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:45
Życiówka na 10k: 31:33
Życiówka w maratonie: -----
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Suunto pisze:Czy w Twojej rodzinie są osoby uprawiające sport wyczynowo, po których odziedziczyłeś geny, czy linia wybitnych sportowców zaczyna się od Ciebie?
nie ma u mnie takich tradycji...aaa tam wybitnych...bez przesady ;P
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych...nigdy ich nie osiągnie...."


cel - UTMB

www.marcinswierc.pl
Awatar użytkownika
marcin.swierc
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 151
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:45
Życiówka na 10k: 31:33
Życiówka w maratonie: -----
Kontakt:

Nieprzeczytany post

wujek pisze:A jaki jest Twój Hr max? Nie mogłem tego znaleźć na movescount.

na teście Astranda pokazało mi 172
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych...nigdy ich nie osiągnie...."


cel - UTMB

www.marcinswierc.pl
ODPOWIEDZ