Marcin Chabowski ostro o popularnym „trenerze-blogerze”

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Reprezentujący Polskę między innymi podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Tokio biegacz długodystansowy Marcin Chabowski jest również popularnym trenerem amatorów. W niedawnym wpisie na swoich mediach społecznościowych nie zostawił suchej nitki na metodach konkurencyjnego „trenera / blogera”. O kogo chodzi i czy krytyka jest uzasadniona?

Skomentuj artykuł "Marcin Chabowski ostro o popularnym „trenerze-blogerze” https://bieganie.pl/lifestyle/marcin-ch ... -blogerze/
New Balance but biegowy
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Marcin może krytykować każdego trenera wszak prowadził przez większość maratonu na mistrzostwach Europy
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 520
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I powtórka z rozrywki.

Sam "artykuł" robi gównoburzę która nie ma sensu. Ale zawsze w takich wpisach pojawia się mityczna "Redakcja Bieganie.pl" i nikt na klatę tego nie weźmie kto napisał.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Właśnie miałem to napisać, ale nie byłem pewny jakie ó ma burza.
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

o ch*ju złoty, czy to pudelek? xD
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3838
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

A mi się artykuł podoba.
Szukam trenera, bo piątkę chcę poprawić i teraz wiem do którego nie pisać. Tak, że ten, dziękuje.
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 28 kwie 2022, 21:49 A mi się artykuł podoba.
Szukam trenera, bo piątkę chcę poprawić i teraz wiem do którego nie pisać. Tak, że ten, dziękuje.
jak masz silną psychę to pisz do Yacoola - ma deficyt zawodników silnych psychicznie
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 714
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

Świetny artykuł i rzetelne dziennikarskie śledztwo! Bardzo ważny i potrzebny temat! Moim zdaniem autor nie powinien się ukrywać pod "Redakcja". Jestem przekonany, że znane portale będą się biły o takiego brylanta.
10k: 35:42
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3838
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

A yacool. to wiem, to ten którego jedna starsza pani chwaliła na jutubie.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No i tym mogę się pochwalić.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To generalnie ciekawy temat, tzn wiarygodność trenera. Ja chyba teraz o tym Pawle słyszę po raz pierwszy, ale swoją stronę prowadzi bardzo dobrze, chyba jest tam sporo rożnej przydatnej treści (tak na pierwszy rzut oka).
Kiedyś się zastanawiałem, czy dałoby się zrobić taką bazę trenerów, trochę jak „znany lekarz”.
Tam to jakoś działa.
Tylko oczywiście masowość chodzenia do lekarzy utrudnia sterowanie ocenami (chociaż na pewno też są). W bieganiu obawiam się, że działałoby to gorzej. A może się mylę? Może właśnie lepiej?

Co do zawodników wyczynowych będących potem trenerami. Zawsze powtarzam, że cecha wspólna zawodników to wybitna sprawność fizyczna. Tymczasem do trenowania kogoś wg mnie potrzebne jest raczej myślenie, przenikliwość, umiejętności analityczne, empatia.
Jakieś doświadczenie jest oczywiście przydatne ale nie musi być wcale z poziomu absolutnego topu. W piłce nożnej tez raczej nie największe gwiazdy piłkarskie mają wielkie sukcesy trenerskie czy selekcjonerskie.
Norbert1991
Wyga
Wyga
Posty: 113
Rejestracja: 18 sty 2016, 09:50
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Napisać gniota umiesz ale odwagi żeby się podpisać nie ma. Brawo, wzór dziennikarstwa i mężczyzny. Typowy pudelek-ratlerek szukający afery. Czekamy bo jestem bardzo ciekaw, który taki ananas :lalala:
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4651
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

gasper pisze: 28 kwie 2022, 22:06
pawo pisze: 28 kwie 2022, 21:49 A mi się artykuł podoba.
Szukam trenera, bo piątkę chcę poprawić i teraz wiem do którego nie pisać. Tak, że ten, dziękuje.
jak masz silną psychę to pisz do Yacoola - ma deficyt zawodników silnych psychicznie
Ja ma silną psychę! Przeczytałem ten g@&iany niby artykuł od deski do deski!
Wytrzymam nawet jak mi Yacool po trzech krokach powie, że mam przestać bo go oczy bolą.
No chyba, że zasugeruje kupno browarów i czytanie takich shitów pisanych przez nołnejmów na bieganie.pl
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 520
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: 28 kwie 2022, 22:52 To ogólnie generalnie ciekawy temat, tzn wiarygodność trenera. Ja chyba teraz o tym Pawle słyszę po raz pierwszy, ale swoją stronę prowadzi bardzo dobrze, chyba jest tam sporo rożnej przydatnej treści (tak na pierwszy rzut oka).
I to chyba jedyny plus tego artykułu. Poznało się kogoś nowego i jego kanał gdzie ciekawe rzeczy idzie znaleźć
sebastian8999
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 363
Rejestracja: 22 kwie 2022, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gokish pisze: 29 kwie 2022, 08:06
Adam Klein pisze: 28 kwie 2022, 22:52 To ogólnie generalnie ciekawy temat, tzn wiarygodność trenera. Ja chyba teraz o tym Pawle słyszę po raz pierwszy, ale swoją stronę prowadzi bardzo dobrze, chyba jest tam sporo rożnej przydatnej treści (tak na pierwszy rzut oka).
I to chyba jedyny plus tego artykułu. Poznało się kogoś nowego i jego kanał gdzie ciekawe rzeczy idzie znaleźć
Tomek raczej nic ciekawego tam się nie dowiesz , znam tego trenera na wylot bo wywodzi się z mojej miejscowości . Treści jest cała masa , ale wszystkie praktycznie są o tym samym i skierowane do kompletnych amatorów bo takich odbiorcach mu zależy .1 Biegaj wolniej .2 . Jestem trenerem z 16 letnim stażem i nigdy nie miałem kontuzji ( co ciekawe od roku lub więcej najprawdopodobniej nie biega on w ogóle , moja teoria jest taka że pewnie złapał kontuzje i nic o tym nie mówi bo cała jego filozofia poszło by się ....ale to już tylko są moje domysły .Z tego co go obserwuje to ma on bardzo dużo podopiecznych ale są to najczęściej osoby z poziomu 50/10 km z którymi progres robi się sam , bo tutaj wystarczy jedynie systematyka i można się pochwalić i kasa będzie się zgadzała, ma on jedynie 1 podopiecznego na poziomie 36 z groszami na 10 , a myślę że osób
wcale nie mniej niż Chabowski . Marcin wziął jednego z jego lepszych biegaczy bo na poziomie 3 h maraton i jeżeli zrobił z nim taki progres w 4 miesiące to o czymś świadczy .
blog viewtopic.php?f=27&t=63967

komentarze viewtopic.php?f=28&t=64031 10 km- 32.44 Poznań 8.10.23
ODPOWIEDZ