Komentarz do artykułu Trening sprężystości. Czy człowiek może skakać jak kangur?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam, poczekaj rok, może półtora i się okaże ;)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kangurowi chyba łatwiej, bo nie musi stabilizować miednicy. Do tego ma ogon i biega na antypodach. Wszystko to składa się na mało przydatny obraz mentalny w procesie wizualizacji. To wszystko jest zbyt odległe od naszego doświadczenia. Dlatego preferuję strusia jako najlepiej i najbliżej nam oddającego warunki biegu. Jest tylko jedno ale...
Struś nie grzeszy bystrością, a ja potrzebuję do współpracy ludzi z otwartą głową. To taki mały zgrzyt wizerunkowy, bo gromadzę wokół siebie ciekawe osoby, a przypinam im zamiast mądrej sowy, logo tępego strusia.
Może jak postudiuję zwyczaje tych biegających kolanami do tyłu zwierząt, to zmienię zdanie o ich inteligencji. Awatara strusia już mam. Czeka na dobry moment do inauguracji.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Błąd. One nie biegają kolanami do tyłu. To co bierzesz za kolano to staw skokowy (kolano jest wyżej i zginą się jak u nas, czyli se facto struś biega na paluszkach.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

...no co ty powiesz, he, he.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

:hejhej:
Awatar użytkownika
grejpfrut86
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 18 mar 2017, 21:23
Życiówka na 10k: 36:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak widać na filmikach da się zmienić sposób biegania i to dość drastycznie. Jest sprężyna, fajnie to wygląda.
Co interesuje ambitnych amatorów najbardziej to poprawa wyników. Jeżeli się okaże że takie bieganie nie wpływa na poprawę wyników to koncept powoli umrze. Większość wybierze szybsze 'brzydkie' bieganie. Fajny eksperyment, trzymam kciuki a Yacool za wpadnięcie na to i podzielenie się z nami zasługuje na jakiś order :hejhej:
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4651
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

grejpfrut86 pisze:Jak widać na filmikach da się zmienić sposób biegania i to dość drastycznie. Jest sprężyna, fajnie to wygląda.
Co interesuje ambitnych amatorów najbardziej to poprawa wyników. Jeżeli się okaże że takie bieganie nie wpływa na poprawę wyników to koncept powoli umrze. Większość wybierze szybsze 'brzydkie' bieganie. Fajny eksperyment, trzymam kciuki a Yacool za wpadnięcie na to i podzielenie się z nami zasługuje na jakiś order :hejhej:
Yacool twierdzi że najlepszy obecnie maratończyk świata Kopchoge ma sprężynę w nogach oraz Bekele ktory kiedyś robił rekordy. Więc czemu amatorzy mieliby wybierać brzydkie bieganie skoro najlepsi biegają" ładnie"?
Awatar użytkownika
grejpfrut86
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 18 mar 2017, 21:23
Życiówka na 10k: 36:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Często zapominamy że najlepsi biegają szybko i ładnie również dlatego że mają bardzo niskie BMI i nieosiągalną dla przeciętnego super niską masę mięśniową nóg która w największym stopniu umożliwia taką ładną pracę, zawijanie się nóg (obszerne wahadło) itp :ble: Przeciętny amator ma jednak sporo grubsze nogi i nawet te choćby 200 gram różnicy w masie nogi to przy 10.000 kroków to się kumuluje i ma znaczenie. Bariera nie do przeskoczenia. Dlatego też np nasza Polska elita musi nadrabiać np treningiem siłowym, wieloskoki, sztanga itd a taki Kenijczyk nie musi bo ma na starcie z 10% przewagi z racji samej niskiej masy nóg.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13262
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze:
grejpfrut86 pisze:Jak widać na filmikach da się zmienić sposób biegania i to dość drastycznie. Jest sprężyna, fajnie to wygląda.
Co interesuje ambitnych amatorów najbardziej to poprawa wyników. Jeżeli się okaże że takie bieganie nie wpływa na poprawę wyników to koncept powoli umrze. Większość wybierze szybsze 'brzydkie' bieganie. Fajny eksperyment, trzymam kciuki a Yacool za wpadnięcie na to i podzielenie się z nami zasługuje na jakiś order :hejhej:
Yacool twierdzi że najlepszy obecnie maratończyk świata Kopchoge ma sprężynę w nogach oraz Bekele ktory kiedyś robił rekordy. Więc czemu amatorzy mieliby wybierać brzydkie bieganie skoro najlepsi biegają" ładnie"?
Dlatego, ze "ładnie" to pojecie względne. To co Yacool uwaza za ładne, nie oznacza ze wszyscy uważają to za ładne.

Takze spezynka jest pojęciem względnym. Wszyscy zawodnicy lekkiej atletyki walczą o sprężynkę, tylko to nazywają inaczej i robią to inaczej. Czyli nic nowego. To co Yacool robi jest nowe, to gloryfikacja powiezi i próbuje to osiągnąć w inny sposób jak inni sportowcy.

Czy to lepsze czy gorsze... zobaczymy.
Awatar użytkownika
grejpfrut86
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 18 mar 2017, 21:23
Życiówka na 10k: 36:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Coraz częściej rozmawia się o technice biegu. Ludzie są zainteresowani. Fajny trend ostatnio. Świadomość rośnie w narodzie :taktak:
Iza
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2018, 13:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zrobiłam już kilka treningów z Jacoolem i szczerze powiem, że nie spodziewałam się, aż takiego efektu. Ludzie zaczepiają mnie na ulicy mówiąc, że ładnie biegam :hahaha: Nie potrafię teraz przestawić się w truchcie na "starą" technikę i spokojnie czekam, pracując na efekty na stadionie
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To prawda. Nie raz zwrócono mi uwagę, że biegnę lekko i że wygląda to bardzo fajnie. W porównaniu z 90% truchtaczy z pewnością tak jest, ale jeszcze sporo pracy przede mną ;)
Wooki
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 199
Rejestracja: 21 mar 2018, 14:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoor, biegasz lekko bo robisz to wolnym tempem. Jak przyśpieszasz to wszystko się sypie.
Fajnie, że rośnie tu świadomość poprawy techniki biegu, jednak mam wrażenie, że zapomina się o reszcie.
Nie da się szybko biegać bez odpowiednio dużego kilometrażu. Zbudować trzeba wydolność i szybkość.
[url=viewtopic.php?f=27&t=63661]BLOG[/url]
[url=viewtopic.php?f=27&t=63662]KOMENTARZE[/url]
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Iza pisze:Zrobiłam już kilka treningów z Jacoolem i szczerze powiem, że nie spodziewałam się, aż takiego efektu. Ludzie zaczepiają mnie na ulicy mówiąc, że ładnie biegam :hahaha: Nie potrafię teraz przestawić się w truchcie na "starą" technikę i spokojnie czekam, pracując na efekty na stadionie
Ktos cie namówił zebys sie zarejestrowała i napisala w tym temacie?

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
ODPOWIEDZ