Technika biegu - analiza

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Jacek, jak ktoś jeszcze stawia na tych leśnych dziadków, to znaczy, że sylwester marzeń był jednak za mocny dla niektórych.
niech se chłopaki biegają te uliczne 10tki, mocna amatorka nigdy nie zaszkodzi i zawsze mile widziana, ale z wyczynem maja tyle wspólnego obecnie, co ja z długimi włosami.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Zazdrośnicy.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze: 01 sty 2022, 14:16 Jacek, jak ktoś jeszcze stawia na tych leśnych dziadków, to znaczy, że sylwester marzeń był jednak za mocny dla niektórych.
niech se chłopaki biegają te uliczne 10tki, mocna amatorka nigdy nie zaszkodzi i zawsze mile widziana, ale z wyczynem maja tyle wspólnego obecnie, co ja z długimi włosami.
A niby jakie te najnowsze metody sa lepsze?
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 01 sty 2022, 17:42 A niby jakie te najnowsze metody sa lepsze?
A uważasz, że nie powinniśmy szukać tylko zadowolić się tym, że ktoś kiedyś wymyślił fartlek.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 01 sty 2022, 17:59
Rolli pisze: 01 sty 2022, 17:42 A niby jakie te najnowsze metody sa lepsze?
A uważasz, że nie powinniśmy szukać tylko zadowolić się tym, że ktoś kiedyś wymyślił fartlek.
Cos znalazłeś? Jakiegoś graala?
Robi Gjert cos innego?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A Jakob złamał już 2:10, bo nie śledzę tak pilnie ich kanału na yt?
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 01 sty 2022, 19:17 A Jakob złamał już 2:10, bo nie śledzę tak pilnie ich kanału na yt?
A to maraton jest biletem do nieba? Tego nie wiedziałem.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dokładnie. Dopóki tego nie zrozumiesz i nie pogodzisz się z tym faktem, to będziesz tylko folklorystycznym propagatorem idei 6x150.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Cale szczęście ze Gjert i inni tak tego nie widza. Seb tez?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wszyscy uganiają się za jakimś Gralem, a to przecież chodzi o Gjerta. Że też na to nie wpadłem wcześniej. Teraz już wszystko jasne. Daję suba Norwegowi.
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 01 sty 2022, 12:54 Potrzebna jest zmiana myślenia. Wyobrażasz sobie sytuację, że Chabowski z Kozłowskim zaczynają ze mną jawną współpracę na 100%? Yacool, przekonałeś nas do zmian. Wchodzimy w to. Jesteśmy pełni nadziei i rzucamy w kąt dotychczasową rutynę. Chcemy czegoś nowego, ale nie wiemy jak się za to zabrać. Zdajemy sobie sprawę, że to podróż w nieznane, wielki eksperyment i jesteśmy świadomi, że postawy roszczeniowe są dla tego przedsięwzięcia największym wrogiem. Itd, itp. Wyobrażasz sobie taki zwrot akcji?
Ale dlaczego zawodnicy mieliby do Ciebie przychodzić skoro za Tobą nie idą żadne wyniki oprócz masy ładnych słówek i mnóstwa autopromocji? Równie dobrze może zarzuć Moenowi, że do Ciebie nie przychodzi.

Jeżeli mamy rozsądnego zawodnika to raczej będzie szukał sprawdzonych rozwiązań i współpracy z ludźmi, którzy coś osiągnęli i mają jakąkolwiek wiedzę praktyczną w tym zakresie. I jeśli uważasz, że nie eksperymentowaliśmy w różnych zakresach skuteczności naszego biegu to jesteś w dużym błędzie, ale rozumiem, że to tak rzuciłeś dla samego ponarzekania i podbicia własnego tematu.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja również pozdrawiam w nowym roku i życzę wielu sukcesów.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze: 01 sty 2022, 21:47 I jeśli uważasz, że nie eksperymentowaliśmy w różnych zakresach skuteczności naszego biegu to jesteś w dużym błędzie,
Np:
artur_kozlowski pisze:Mogą to być również treningi wytrzymałości szybkościowej czyli:
4 x 1km,
2 x 2km,
3 x 1500m,

To jest prawdziwa Wsz, a nie jakieś zapierdziałe stopięćdziesiątki, :ojnie:
I co yacool szczęka opadła?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A to złoty Gjert nie mówił, że Wsz to tylko do 50 sekund pracy, bo potem to już zamuła? No nieważne. Może coś pomyliłem.

W każdym razie widać, że tu eksperymentów ze skutecznością w zakresach trenowania było co nie miara. Czyli drogi zostały przetarte, granice do 2:10 odkryte. No i tyle.

Aha, i żeby nie było, że narzekam na forum. Odrobiłem lekcję i wiem już że są lepsze formy komunikacji. Mogę na przykład zadzwonić albo napisać maila.
Awatar użytkownika
Deter
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1018
Rejestracja: 25 wrz 2017, 17:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yacool
Myślałeś o cyklicznych podkastach?

PS
Jeśli chodzi o polskich (i nie tylko) biegaczy - ja to widzę tak. Skoro 2:10 to jest granica polskiej wytrzymałości, to chłopaki "chyba" robią coś nie tak.
ODPOWIEDZ