Maraton poniżej 3 godzin metodą Skarżyńskiego na wiosnę 2008

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Friend pisze:Poniżej trzech godzin :ojnie: jeszcze nie czas :hejhej:
Jeżeli chodzi o mnie, to zdaję sobie sprawę z tego.Walczę o każdą minutę :oczko:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Friend
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1683
Rejestracja: 22 mar 2002, 09:25
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:04
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

zukow2 pisze:
Friend pisze:Poniżej trzech godzin :ojnie: jeszcze nie czas :hejhej:
Jeżeli chodzi o mnie, to zdaję sobie sprawę z tego.Walczę o każdą minutę :oczko:
Obecnie myśle realnie - 3:45 na wiosnę.
Energia podąża za myślą, a myśl podąża za energią…
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

??
miałem 3.33.15 więc nie sądzę żeby forma była gorsza bo niby dlaczego?
wczesniej trenowałem spontanicznie, robiłem tyg ok 70km, krosy akt. i pas., tyle tylko że bez jakiegokolwiek planu.
myslę że z planem będzie lepiej.
Awatar użytkownika
Friend
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1683
Rejestracja: 22 mar 2002, 09:25
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:04
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Podobnie jak Ty, biegałem chaotycznie bez określonego celu, jesli chodzi o wynik. Człowiek niby biega a wyników brak. Jest tylko niezadowolenie na mecie maratonu. Obecnie biegam z myslą o konkretnym wyniku na kolejnych zawodach. Mam zamiar biegac według planu na tyle na ile zycie zawodowe i rodzinne mi pozwoli. Na 5 treningów w tygodniu mogę sobie pozwolić.
Energia podąża za myślą, a myśl podąża za energią…
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Friend pisze:Podobnie jak Ty, biegałem chaotycznie bez określonego celu, jesli chodzi o wynik. Człowiek niby biega a wyników brak. Jest tylko niezadowolenie na mecie maratonu. Obecnie biegam z myslą o konkretnym wyniku na kolejnych zawodach. Mam zamiar biegac według planu na tyle na ile zycie zawodowe i rodzinne mi pozwoli. Na 5 treningów w tygodniu mogę sobie pozwolić.
tzn. że również zaczynasz ten trening?
Lukic
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 13 paź 2007, 21:21

Nieprzeczytany post

Kiedy będzie dalsza część planu?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Zukow - Friend oczywiście nie watpił w Twoje możliwości ale swoje.
Dalsza część bedzie w przyszłym tygodniu.
Chcę, żeby weszła z "pompą" ;) - a nie cichaczem.
W najbliższy weekend kończą się wszystkie większe imprezy i będzie czas włąśnie na takie rzeczy.
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

FREDZIO pisze:Zukow - Friend oczywiście nie watpił w Twoje możliwości ale swoje.
Dalsza część bedzie w przyszłym tygodniu.
Chcę, żeby weszła z "pompą" ;) - a nie cichaczem.
W najbliższy weekend kończą się wszystkie większe imprezy i będzie czas włąśnie na takie rzeczy.
:bleble: tak, jasne.myślę, że to małe nieporozumienie, a raczej niezrozumienie wynikające ze złej interpretacji :hejhej:
Lukash
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2007, 21:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Londyn

Nieprzeczytany post

Ja zabiorę głos co do projektu koszulki, mianowicie mógłbym przedstawić jakiś projekt na stronie co do koszulki, ale chciałbym mieć zgodę na to od FREDZIA, :bleble: Pozdrawiam. Chętnie bym popracował nad jakimś projektem, dodam że mam doświadczenie.


P.S

Ja właśnie od jutra rozpoczynam trening Pana Skarzyńskieg. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rybull
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 261
Rejestracja: 07 paź 2007, 13:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Srodmiescie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ja dzis zaczalem :hej:
nie powiem zeby bylo lekko, pierwsze 3 km to byla dla mnie jakas meka, potem juz spoko, znalazlem swoj rytm i dobrze mi sie bieglo. na razie czas nie jest jakis rewelacyjny i do tych 4:16/km to mi jeszcze brakuje ale trening czyni mistrzem!
a te pierwsze 3km tak sie umeczylem bo zrobilem rozgrzewke "na szybko", tak musialo sie skonczyc. ale najlepiej sie uczymy na wlasnych bladach wiec ja juz nigdy nie oleje sobie rozgrzewki.
a swoja droga to pogoda fajna dzis byla. temp. 0 stopni, akurat zeby rozpoczac nowy sezon :hejhej:
my dream is to fly over the rainbow so high

http://tio.blox.pl
http://welodrom.pl
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Lukash - bardzo się cieszę z Twojej propozycji.
Jeśli masz jakiś pomysł to oczywiście projektuj. Ja mój pokazałem bo nikt inny czegos takiego nie projektował ale jełśi zrobisz coś fajnego to oczywiście wdrożymy Twój pomysł..

Produkcja ruszy pewnie dopiero w lutym.
Jeszcze tylko uwaga - że będzie specjalny logotyp Jurka Skarżyńskiego który będa miał dopiero za kilka dni.

Rybull i inni na <3h00 ;)

Zwracam się do was jako "starszy kolega" ;) który te <3h00 ma juz za sobą.
Macie teraz kilka miesięcy na zbudowanie "bazy".
Nie przesadzajcie od razu z tempami, te pierwsze 2 tygodnie to ma byc takie "szuranie".
Dopiero w trzecim tygodniu - zaczyna sie coś - jest pierwszy kros.
Jak rybull pisze, że 10 km było cieżko, to może nie tylko kwestia rozgrzewki ale tempa.
Rubull - powoli. Poczekaj dwa tygodnie. Teraz te 10 km z rozgrzewką powinny Ci zająć przynajmniej około godziny (mówię o Rybullu który pobiegł 5 km w niecałe 20 minut, więc jego wolne bieganie to troche ponad 5 min/km.)
Awatar użytkownika
rybull
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 261
Rejestracja: 07 paź 2007, 13:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Srodmiescie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

FREDZIO pisze: Rubull - powoli. Poczekaj dwa tygodnie. Teraz te 10 km z rozgrzewką powinny Ci zająć przynajmniej około godziny (mówię o Rybullu który pobiegł 5 km w niecałe 20 minut, więc jego wolne bieganie to troche ponad 5 min/km.)
ano wlasnie ja powoli bieglem, czas 53 minuty. srednie tetno 163.
ale wiem FREDZIU o czym mowisz, ja zawsze mam z tym problemy, na swoich kolarskich treningach tez nigdy nie lubilem wyrabiac bazy- czyli tych samotnych godzin na siodelku w wolnym tempie na niskim tetnie. wiem, ze to TRZEBA zrobic ale zawsze mnie kusi zeby troche podkrecic tempo :ble:
moze powod mojego zmeczenia jest taki, ze to moje pierwsze 10km przebiegniete w zyciu :oczko:
ale musze powiedziec, ze skonczylem trening z silami na wiecej. jutro tez jest dzien. a poza tym dzis mialem jeszcze silownie.

i w zwiazku z tym mam pytanie- czy konieczne w moim przypadku sa cwiczenia silowe po treningach? i tak chodze na silownie 2x w tygodniu, robie tam swoj plan kolarski, w ktorym sa dosyc ciezkie cwiczenia na nogi, dodatkowo jeszcze plywalnia 2x w tyg. i raz w tygodniu scianka wiec sie zastanawiam nad tymi cwiczeniami silowymi po treningach.
nogi mam silne, przysiady na jednej nodze to spokojnie 50 zrobie wiec moze moge sobie te cwiczenia odpuscic? ale jesli trzeba to bede sumiennie je wykonywal, tak tylko pytam (bo zeby je wykonac trzeba bedzie 30 minut wczesniej wstac :ble: ).
my dream is to fly over the rainbow so high

http://tio.blox.pl
http://welodrom.pl
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

rybull pisze:zastanawiam nad tymi cwiczeniami silowymi po treningach.
nogi mam silne, przysiady na jednej nodze to spokojnie 50 zrobie wiec moze moge sobie te cwiczenia odpuscic? ale jesli trzeba to bede sumiennie je wykonywal, tak tylko pytam (bo zeby je wykonac trzeba bedzie 30 minut wczesniej wstac :ble: ).
:) :) :) kurcze, dzięki.

Zadam pytanie Jurkowi, zresztą mnie o to prosił ale jestem przekonany, ze możesz sobie odpuścić.
Lekkie rozciąganie Ci wystarczy.
No i brzuszki oczywiście ale to robisz na pewno.
Awatar użytkownika
rybull
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 261
Rejestracja: 07 paź 2007, 13:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Srodmiescie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

na silowni na brzuch to trzepie 3 cwiczenia plus jeszcze jedno na same plecy. dodatkowo w ramach cwiczen aerobowych cwicze na wioslarzu. nie bede sie chwalic ale juz sie maly szesciopak pojawiac zaczyna :ble:
my dream is to fly over the rainbow so high

http://tio.blox.pl
http://welodrom.pl
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

W książce Jurek pokazuje taki bez przyrządowy zestaw "stabilizacyjny" i jak ostatnio miał zajęcia z siatkarzami to oni mieli problemy przy wykonywaniu tych jego ćwiczeń mimo, że na siłowni wyciskają po 150 na nogi.
Więc Jurek sugeruje, żebyś raz w tygodniu sobie takie "inne" ćwiczenia robił.
ODPOWIEDZ