Tlenowa czy interwałowa szkoła biegania? Testujemy, która jest skuteczniejsza

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze: 10 gru 2022, 09:43
gasper pisze: 10 gru 2022, 09:16
Biegający Filozof pisze: 10 gru 2022, 07:35 Niezdrowe jest bieganie zdecydowanej większości treningu w formie ciągłej czy w formie powtórzeniowej? To de facto jest zderzenie dwóch szkół treningowych, z którymi już mieliśmy do czynienia w historii. W jednym i drugim przypadku "pacjenci" przeżyli i poprawiali wyniki.
skoro mieliśmy w historii takie zderzenie to po co powtarzać zamiast iść do przodu?
Może właśnie dlatego żebyś miał co komentować :)
widzę, że portal robi się bardzo profesjonalny i rzeczowy :) z miłą obsługą ;)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3982
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Biegający Filozof pisze: 10 gru 2022, 07:35 Żadna z grup nie będzie igrała ze swoim zdrowiem. Nie mam pojęcia co masz na myśli?
Źle zrozumiałeś, nie powiedziałem, że to nie zdrowe, słowo zdrowie padło w głupim żarcie na końcu, o myciu tylko połowy ciała. Potem zresztą to zdrowie zmieniłem na zapach, to nie rozumiem, czego Ty nie rozumiesz.
A igranie to zafundowanie komuś eksperymentu, pod płaszczykiem ułożenia treningu.

RysKO skąd wiesz, że nie jestem zainteresowany, spełniam wszystkie kryteria.


A w ogóle to już się wyspałem i podoba mi się wszystko, będę obserwował i kibicował.
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gasper pisze: 10 gru 2022, 10:48
RysK0 pisze: 10 gru 2022, 10:05 Najwięcej wątpliwości i uwag mają ci niezainteresowani.
ostrzegamy jeleni ;)
Jak dla mnie wszystkie jelenie, które miały się ujawnić to już się ujawniły :oczko:
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3982
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Niezdrowe powinienem napisać razem nie osobno, tak sądzę. :echech:
Dajcie więcej szczegółów, bo ja zacząłem kibicować. Co prawda wolałbym, żeby też kobiety uczestniczyły a trochę ograniczenie widzę, ale trudno.
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1226
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Nieprzeczytany post

Ciekawa propozycja. Lubię takie eksperymenty.
A jeżeli znajdą się chętni, to też potrzebna.
Trening taki czy siaki pod okiem TRENERA nie powinien nikomu zaszkodzić. (stąd trener WIELKIMI) Zajechać zawodnika, szczególnie ambitnego może każdy ...

Ewentualne problemy z kontuzjami będą też ciekawym kryterium do porównywania.

Będę obserwował.
(i po cichu liczę na zaskakujące rezultaty)
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3982
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Drwal Biegacz pisze: 10 gru 2022, 13:49 (i po cichu liczę na zaskakujące rezultaty)
Ja też.
I nawet zaczynam ostro kibicować, wyczytałem, że sprzęt i pakiet startowy dają, to niech tam będzie.
Te badania mnie przekonują, niby nie lubię igieł ale to nie moje żyły mają być :hahaha: .
Co planujecie z tymi badaniami, co będzie porównywane, jak to ma być?
zozur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 302
Rejestracja: 03 gru 2018, 05:06

Nieprzeczytany post

Dlaczego tylko 4 treningi w tygodniu?
karolszatkowski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2022, 15:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z mojego amatorskiego punktu widzenia sam test jest bardzo atrakcyjny. Ktoś wcześniej wspomniał, że osoby, które biegają 40 minut to zazwyczaj mają swoje plany, a nawet trenera więc pomysł z tym eksperymentem nietrafiony. Ja się z tym nie zgadzam. 40 minut to moim zdaniem pułap osiągalny przez każdego i nie potrzeba do tego nie wiadomo jakiego biegania. Sam biegam pół roku i już zszedłem poniżej tej dla części osób magicznej liczby. W optymalnych warunkach jestem w stanie wykręcić 38:xx. Myślę, że kat. 38-42min/10km jest idealna. Przy odpowiednim treningu będą widoczne różnice w życiówkach zarówno dla tych z grupy interwałowej oraz dla 'tlenowców', pytanie jak będą się różnić między sobą. Osobiście chętnie wezmę w tym udział, zgłoszenie pisałem również poprzez formularz + chciałem wykorzystać moment na dołączenie do forum. Mam nawet możliwość rejestrowania tychże treningów w postaci materiałów wideo.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4798
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

zozur pisze: 10 gru 2022, 16:27 Dlaczego tylko 4 treningi w tygodniu?
A po co więcej na tym poziomie?
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3982
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

karolszatkowski pisze: 10 gru 2022, 18:39 Osobiście chętnie wezmę w tym udział, zgłoszenie pisałem również poprzez formularz + chciałem wykorzystać moment na dołączenie do forum. Mam nawet możliwość rejestrowania tychże treningów w postaci materiałów wideo.
No to życzę żebyś się załapał. A wolałbyś do której grupy?
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 398
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post


karolszatkowski pisze:Z mojego amatorskiego punktu widzenia sam test jest bardzo atrakcyjny. Ktoś wcześniej wspomniał, że osoby, które biegają 40 minut to zazwyczaj mają swoje plany, a nawet trenera więc pomysł z tym eksperymentem nietrafiony.
...
Jeśli to o mnie chodzi, to nie pisałem, że pomysł nietrafiony a o możliwym, moim zdaniem, braku chętnych. Jeśli będzie inaczej to bardzo dobrze. Lubię jak się ludziom plany spełniają. Obrazek
40 minut to moim zdaniem pułap osiągalny przez każdego i nie potrzeba do tego nie wiadomo jakiego biegania. Sam biegam pół roku i już zszedłem poniżej tej dla części osób magicznej liczby.
Gratuluję.




Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1226
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Nieprzeczytany post

karolszatkowski pisze: 10 gru 2022, 18:39 /.../ 40 minut to moim zdaniem pułap osiągalny przez każdego i nie potrzeba do tego nie wiadomo jakiego biegania. Sam biegam pół roku i już zszedłem poniżej tej dla części osób magicznej liczby. /.../
Również gratuluję.
Życzę zakwalifikowania do projektu. Będę kibicował i śledził z zainteresowaniem.

Z ciekawości zapytam jaka kategoria wiekowa i przeszłość sportowa?

Pozdrawiam!
karolszatkowski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2022, 15:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 10 gru 2022, 18:57
karolszatkowski pisze: 10 gru 2022, 18:39 Osobiście chętnie wezmę w tym udział, zgłoszenie pisałem również poprzez formularz + chciałem wykorzystać moment na dołączenie do forum. Mam nawet możliwość rejestrowania tychże treningów w postaci materiałów wideo.
No to życzę żebyś się załapał. A wolałbyś do której grupy?
Dziękuję. Nie znam tajników treningów także ciężko byłoby mi się zdecydować już teraz na konkretną grupę. Zawsze starałem się nie przekraczać wyraźnie dystansu 10 km ciągiem, z kolei często sobie robię intensywnie odcinki 800m i 1500.
karolszatkowski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2022, 15:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Drwal Biegacz pisze: 10 gru 2022, 19:28
karolszatkowski pisze: 10 gru 2022, 18:39 /.../ 40 minut to moim zdaniem pułap osiągalny przez każdego i nie potrzeba do tego nie wiadomo jakiego biegania. Sam biegam pół roku i już zszedłem poniżej tej dla części osób magicznej liczby. /.../
Również gratuluję.
Życzę zakwalifikowania do projektu. Będę kibicował i śledził z zainteresowaniem.

Z ciekawości zapytam jaka kategoria wiekowa i przeszłość sportowa?

Pozdrawiam!
29 lat, przeszłość taka, że w czasach szkolnych zdażyło mi się wziąć udział w czwartkach lekkoatletycznych :hej:
Mam pracę siedzącą i przez taki tryb życia zaczęły pojawiać się bóle w plecach - stąd moja aktywność i przygoda z bieganiem, dzięki któremu bóle odeszły w zapomnienie.
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1226
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Nieprzeczytany post

Jeszcze raz życzę zakwalifikowania do projektu.
Będzie to na pewno ciekawa i owocna przygoda!
ODPOWIEDZ