Maraton poniżej 3 godzin metodą Skarżyńskiego na wiosnę 2008

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Forum mozna potraktowac jako rozwiniecie ksiazki - wiadomo, ze z ksiazka nie da sie omowic swoich bledow. Tutaj zas dyskutujesz na temat treningu z innymi, ktorzy robia ten plan i dostajesz dodatkowe porady od autora ksiazki. Wydaje mi sie, ze to dobra formula.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Nagor pisze:Forum mozna potraktowac jako rozwiniecie ksiazki - wiadomo, ze z ksiazka nie da sie omowic swoich bledow. Tutaj zas dyskutujesz na temat treningu z innymi, ktorzy robia ten plan i dostajesz dodatkowe porady od autora ksiazki. Wydaje mi sie, ze to dobra formula.
ja też tak myślę.
Ramanatrampa
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2007, 21:12

Nieprzeczytany post

zaczyna się bps na dębno, czy modyfikować środy? (w planach książkowych pojawia się w bps wb3 właśnie w środy)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

3 h nie wymaga żadnych cudów.
Narazie macie Plan do końca lutego.
I to jest wasz BPS.
Ramanatrampa
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2007, 21:12

Nieprzeczytany post

dzięki
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No, ostatnia część Planu już jest. :)
Wrzucimy go w nocy z soboty na niedzielę.
Awatar użytkownika
soypolaco
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

ja niestety odpadam.

do poczatku lutego solidnie, w 95% realizowalem wszystkie zalozenia, ale gdzies wlasnie w tym czasie rozwijala mi sie kontuzja, jakies takie sztywnienie miesnia po treningu - nastepnego dnia - z tylu kolana.

poczatkowo sie nie przejmowalem, bo dalo sie biegac. potem dalem sobie 3 dni na wylecznie, potem tydzien, a teraz juz chce na prawde sie tego pozbyc i z 3 - 4 tygodnie musze odpuscic, bo mimo ze sie da w sumie biegac, to komfortu zero. no i nie moglem robic niektorych cw. rozciagajacych - glownie na dwuglowe, czyli np. sklon do stopy przy prawie wyprostowanych nogach etc., odzywala sie tez wowczas wewnetrzna strona kolana.

wiec chyba z realizacji planu nici i trzeba bedzie zaczynac prawie od poczatku pod koniec marca z glownym celem na maraton wroclaw.

i jeszcze pytanie do doswiadczonych: czy wina moze lezec w zbyt szybkich biegach na tartanie bez wprowadzenia?

wczesniej nie biegalem wb2, a ze nie mialem zadnych oswietlonych terenow, tylko 200m tartanowy stadion pewnego liceum, to zaczalem tam od 4'30' odrazu, bez zadnego wprowadzenia wolniejszymi biegami i z waga 78 kg - 186 cm. po kilku tygodniach odezwala sie kontuzja, choc wczesniej - listopad, gr. - przeciez biegalem srednio z 80-85 K tyg. i nie bylo absolutnie zadnych problemow.

wiec, na przyszlosc, lepiej odpuszczac to podloze? moze latem w wyzszych temperaturach ma inne wlasciwosci? czy po prostu przyzwyczaic nogi wprowadzniem w wolniejszym tempie, np. zrobic tam kilka owb1 ?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A nie miałeś nigdy uszkodzonego jakiegoś więzadła ?

Przepraszam tych którzy czekają na Plan Jurka ale mamy małe opóźnienie ze względu na gorący temat jaki wrzuciliśmy na stronę główną.
Więc Plan Jurka wstawimy w nocy z Poniedziałku na Wtorek.
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bieganie po tartanie wchodzi we wszystko
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

wojtek pisze:Bieganie po tartanie wchodzi we wszystko
Mi ostatnio wychodzi bokiem. Ze zmęczenia tartanem nie mogę już prawie nóg podnosić. Dziś w lesie przewróciłam się, zahaczywszy o jakiś korzeń, bo za nisko podniosłam stopę. Ledwo przeczłapałam 23km ...
Awatar użytkownika
soypolaco
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

na tej nodze (prawa) nigdy nic nie bylo. to raczej z lewa kiedys mialem lekki problem, ale znow 3 - 4 tygodnie przerwy (wrzesien) daly rade. zreszta mam nadzieje, ze i w tym wypadku tak bedzie. z drugiej strona to zadna wielka rzecz - biegac w sumie moge, ale nie ma takiego pelnego komfortu.

no a jak z tym tartanem w koncu jest? bo tej materii dosc zielony jestem.

(w ogole to sa jeszcze na forum jacys pauzujacy? bo po tej calej zimie jak dzis bylo we wroclawiu 15 stopni i bezchmurne niebo, a ja nie moglem biegac, to mnie lekki juz szlag dopadl. cala zime na takie warunki czekalem...)
raul
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2007, 07:26

Nieprzeczytany post

A ja mam takie pytanie czy pojawia sie tez inne BPS np pod start w Krakowie
Gregory
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 193
Rejestracja: 11 lut 2008, 20:38

Nieprzeczytany post

a ja dzieki ostatniej czesci planu juz wiem ze na 2 tyg. przed maratonem moge spokojnie isc polowke na max. :)
Podoba mi sie rowniez WB2 w drugiej czesci 2 razy w tygodniu.
Postaram sie max. zblizyc do tego planu.
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

złapałem kontuzję.jakieś ścięgno cholerne z przodu w rejonie piszczeli łączące stopę z nogą.zesztywniało, boli jak...
lekarz zalecił gips (bez badania),ale się wymigałem jakoś.
w każdym razie co najmniej 1 tydzień z bani :ojnie:

... a zaczynałem już się wkręcać na właściwe obroty. :chlip:
Awatar użytkownika
soypolaco
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

witaj w klubie. ja juz sie psychicznie pogodzilem z porazka treningowa.

a w okolicy ma byc fajany polmaraton slezanski i dzis kros na 12km. fajne imprezy po miesiacach posuchy...

pobiegne w krakowie na 3:30 (mam nadzieje ze po tej 3 tyg. przerwie dam rade) a potem ten sam plan zaplikuje na maraton wroclaw po prostu.

i pytanie: po takiej przerwie (3 tygodnie) musze zaczynac od zera? tj. 6 tygodni wprowadzenia przed wb2 (okres listopad, grudzien z planu) czy moze skrocic to do 3 - 4 tygodni ? czy moze jeszcze krocej? wiem ze to moze byc kwestia indywidualna etc. ale jakies generalne wskazowki pewnie sa.

poza tym chce powoli wprowadzic nogi do wiekszych predkosci, tj. bardzo powoli przechodzic od 5' k. do 4'15'' . licze na to, ze pozwoli mi to uniknac powrotu kontuzji. wiec ten okres kiedy wchodzi wb2 bym troche rozciagnal, ale czasu do wrzesnia sporo.
ODPOWIEDZ