Jacek Ksiąszkiewicz – czy istnieje ładne bieganie?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12550
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeśli tak jest, to może być jej atut. Nasi sprinterzy są wytworem polskiej myśli technicznej, czyli minimalizowania hamowania. Pięta, nawet niewyraźna, sprzyja większemu hamowaniu bo pozwala na większy overstriding i gromadzenie większego potencjału w tkankach. To jest moja interpretacja. Podobnie jak w przypadku Kitaty, a wcześniej Kebede. Większy potencjał energii sprężystej pozwala potem na większy udział odbicia niemetabolicznego. Rośnie więc ekonomia biegu. Sposób lądowania można poprawić i ładować na śródstopie, ale wtedy wszyscy chcą lądować pod sobą, bo tak jest w książkach napisane, że tak ma być lecz tracisz wtedy część tej dynamiki tkankowej.
Jak już jesteśmy przy 400m, to warto obejrzeć tego młodego Brytyjczyka, który był drugi w finale. Półfinał z nim też polecam. To jest aura średniaka. Tego szukamy.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
sultangurde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1900
Rejestracja: 10 paź 2018, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ona ma jakieś nowe kolce karbonowe, które przez chwilę było widać w jakimś wywiadzie i miałem wrażenie, że jakby te kolce miały odrobinę pianki pod piętą.
Blog: viewtopic.php?f=27&t=60020
Komentarze: viewtopic.php?f=28&t=60021
2024 [M40] 18:41//40:12//1:31:02
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12550
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Każdy ma do nich dostęp, inaczej byłyby zbanowane i rekord nieważny. Ale co najważniejsze, to każdy ma też dostęp do overstridingu. I to jest informacja dnia.
Radość z biegania
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 23 maja 2023, 15:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12550
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie ma jej wcale.
Wkrętka dotyczy fazy GCT. Od początku, czyli od momentu pierwszego kontaktu z podłożem, kolano wkręca się osiągając maksymalny kąt rotacji gdzieś około 50 milisekundy trwania podporu może. Tak to wygląda i to właśnie nazywam wkrętką (LINK do filmu):
wkrętka.jpg
No ale bardzo dobrze, że takie rzeczy tutaj sobie wyjaśniamy. Dzięki temu widzę, gdzie muszę poprawić komunikację. Swoją drogą pięknie tam na tym stadionie było. Zaczynam trochę tęsknić za Kenią...

Jeszcze na chwilę zostanę przy 400m. Klasyk już z Sydney Mclaughlin. Jestem pod ogromnym wrażeniem jej biegu. Praktycznie zerowy hipdrop, co u kobiet jest mega rzadkim zjawiskiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pączek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 16 sie 2016, 21:04
Życiówka na 10k: 31:49
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Przepisy się zmieniły. Buty w fazie prototypu mogą być dopuszczone na rok. Po roku muszą być wprowadzone do sprzedaży, albo przestają być akceptowane w zawodach. Oczywiście to martwy przepis, bo po roku można zmienić sznurowanie i język i dalej mieć prototyp na rok.
5000 15:18,65 2020
10 30:22 2024
HM 67:13 2023
M 2:22:42 2021

#PiekielniWarszawa
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12550
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dobrze że hejterzy tu nie wchodzą i zostają tylko na głównej, bo by się kolejna gównoburza rozpętała, że Kaczmarek ma oddać medal, i że się wynik nie liczy jak jest na technologicznym dopingu zrobiony.

No a ja mam dla was kolejną odsłonę biegającego robota od Grzesia. Wciąż bez głowy, ale już wkrętki robi.
Obrazek
Na razie układ nerwowy jest w rozsypce, ale te silniki w dupie mają konkretny moment obrotowy. Widać też gustowne buciki z wydruku 3D.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12550
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mamy kolejnego kosmitę. 17-latek, wczoraj w Nerja 26:37 na dychę. To z jeszcze odleglejszej galaktyki niż Barega. Takie przypadki podważają każdy system treningowy. Progres nie istnieje. A jak ktoś go notuje, to nie nadaje się do biegania i powinien zająć się innym sportem. To jest jeszcze gorsza informacja dla trenerów. Jak żyć?
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3293
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

To ten bieg -> https://youtu.be/FyWf6DXh-7I?t=10735 jakby co.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12550
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na głównej ważne tematy o przysypianiu i tatuażach, więc tak przy okazji tylko:
w ten weekend 1:41,70 na 800m. Trzeci wynik alltime w historii.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2024, 11:45 przez yacool, łącznie zmieniany 2 razy.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4754
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 17 cze 2024, 11:34 Na głównej ważne tematy o przysypianiu i tatuażach, więc tak przy okazji tylko:
W ten weekend 1:41,70 na 800m. Trzeci wynik alltime w historii.
Strasznie szeroko biega. Jak rasowy sprinter.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12550
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zapewne stosuje sprinty poprawiające zakresy.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4754
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Raczej karate trenuje. A jak już jesteśmy przy karate. Karateka jeszcze biega czy ma już inny challenge? :hejhej:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12550
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie wiem. Ale bardzo prawdopodobne, bo do biegania potrzebna jest głowa, a nie nogi.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12550
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

O tym młodym Etiopczyku Meharym jeszcze, bo go obserwuję. 17 latek z wynikiem 26:37 podczas etiopskich trialsów w Nerja ma przy wyniku WU20R. W lutym pobiegł na hali w Toruniu półtoraka w 3:34 i tu też ma WU20R. W tym biegu życiówkę zrobił Filip Rak (3:37), to tak przy okazji bycia na bieżąco z informacjami i obserwowania świata wyczynowego. Rak próbował nabiegać coś na 800 teraz w Zolder. My też próbowaliśmy na piątkę, ale pogoda słaba i wiatr stawiał wszystkich tego dnia.
Nie wiem czy Mehary dostał się do reprezentacji na IO i nie chce mi się tego sprawdzać już, bo to nie moja rola. Myślę, że to może być nowa gwiazda z Etiopii. Ciekawe czy treningiem się poprawi, czy osiągnął już pułap z biomechany którą prezentuje.

Teraz kawka i za chwilę coś o Ingebrigtsenie i pracy tkankowej.
ODPOWIEDZ