Nowy start w bieganiu

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
BeataBon
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2020, 00:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim, mam małe pytanie!
czy jest szansa abym mogła ponownie osiągnąć sukcesy w bieganiu. W wieku 10 -16 lat biegałam zawodowo, osiągałam sukcesy, niestety nie miałam dobrego trenera. Liczyłam sama na siebie, nie wiedząc jak dalej iść, zrezygnowałam z biegania.
Biegam teraz amatorsko, ale jestem w dobrej kondycji. Dwa lata temu przebiegłam półmaraton bez żadnych treningów, wynik słaby (2:07), ale jak bym się przygotowała byłby lepszy. Jak zaczęłam trochę sama trenować w krótkim czasie ( 3 miesiące) osiągnęłam wynik na 5 km (21:00). Wiem że te wyniki są słabe, ale bez treningów dla mnie dobre.
Czy warto poszukać trenera i spróbować jeszcze raz swoich sił? Często myślę aby ponownie zacząć, to jest rozdział w moim życiu, dla mnie jeszcze nie skończony. :-)
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
New Balance but biegowy
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 714
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

Nie wiem, co byłoby dla Ciebie sukcesem (czy podium w małym biegu czy raczej kwalifikacja na IO) jednak patrząc na wynik na 5k po 3 miesiącach biegania, to potencjał jest duży (oczywiście z amatorskiego punktu widzenia).
Warto spróbować. Zgaduję, że jeśli tego nie zrobisz teraz to za kilka lat temat wróci i pomyślisz "mogłam kilka lat temu wrócić do biegania". ;)
10k: 35:42
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

21 minut na 5 km praktycznie bez treningów to jest bardzo dobry (jak na amatora) wynik :-) Nawet po treningu te 21 minut pozostaje dobrym wynikiem, więc próbuj :-) Czy od razu z trenerem, to rzecz dyskusyjna :-)
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W jakim sensie "biegałaś zawodowo" w wieku 10-16 lat? Chodzi ci o trenowanie w klubie? Chyba najważniejsze pytanie, ile trwała przerwa i co chcesz w tym bieganiu osiągnąć. Jak jesteś w wieku studenckim, to pewnie wciąż masz szansę na trenowanie w jakimś klubie akademickim i może coś z tego będzie. Zawsze możesz spróbować skontaktować się z byłymi opiekunami, może oni ci w czymś doradzą? Nawet jeśli nie zajmą się twoim treningiem, to chociaż dadzą kontakt do kogo mogłabyś się zgłosić.
BeataBon
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2020, 00:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sukces dla mnie oznacza, podium w biegach ogólnopolskich (nie myślałam o IO).
Biegałam zawodowo, miałam na myśli biegi Wojewódzkie, na różnych imprezach zawodowych w moim powiacie oraz raz byłam na ogólnopolskich zawodach :-)
Teraz mam 29 lat, często wracam do biegania ale to hobbystycznie.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Większość biegów jest ogólnopolska (a nawet międzynarodowa), więc to nie jest jakaś czarna magia, żeby stanąć na podium w biegu ogólnopolskim o złote kalesony w Koziej Wólce. Na zawodach, gdzie biegnie 200 osób (ale pewnie z 60-70% to faceci) zdarza się, że wygrywają kobiety z czasem powyżej 40'/10 km, przy biegach na ~500 osób pewnie musiałabyś robić coś około 35'/10 km (i szybciej), żeby co jakiś czas stanąć na podium. Domyślam się, że chodzi ci o jakieś biegi masowe, w stylu Wroactive czy inne Biegnij Warszawo. Tam, gdzie jest większa kasa, tam jest większa konkurencja, w tym z Afryki i wschodniej Europy. Z drugiej strony, większe biegi często mają dodatkowe klasyfikacje najlepszych Polek/Polaków.
To nie jest niemożliwe. Kilka lat temu Anna Bańkowska biegała w zawodach dookoła komina w Białymstoku, teraz ma na koncie medale mistrzostw Polski w biegach długich (stadion, hala, ulica, przełaje), stawała na podium w dość dużych polskich biegach ulicznych. Jest w podobnym wieku do Ciebie, ale przerwę miała krótszą, więc będziesz miała trudniej.
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Sprawdziłem archiwum moich lokalnych biegów, na kilkaset osób. Wśród kobiet na pierwsze miejsce wystarczył czas 42-43 minuty, ale w najmocniej obsadzonej w okolicy Dziesiątce Wroactive trzeba było zakręcić około 35 minut.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
arol1983
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 09 cze 2019, 17:22
Życiówka na 10k: 55:40,9
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów

Nieprzeczytany post

Witam

Myślę, że bez pracy nie ma kołaczy, więc ćwicz, ćwicz a zapewne się uda :)

Powodzenia :)
Kto kalorie pali,
ten nie ma robali ;)
ODPOWIEDZ