PZLA proponuje: obowiązkowa licencja dla biegaczy - amatorów

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
ruh hożuf
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 710
Rejestracja: 26 gru 2007, 09:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zoltar7 pisze:
ruh hożuf pisze:Sercem jestem za tym żebym nie miał racji jednak rozum mówi coś innego. Obym się mylił. Biegacze to ludzie którym się chce, to prawda, tylko mędrkowanie na forum jeszcze z nikogo biegacza nie zrobiło.
Kolego nie mierz wszystkich własną miarą. Są mędrkowie tacy jak ty i są ludzie co mają coś do powiedzenia tu i teraz często np. dla mnie interesującego. Ale w sumie ciekawie było dowiedzieć się, że jest wśród forumowiczów również taki Ty, który czuje się tak beznadziejnie bezradny wobec otaczającej go rzeczywistości. Przyjmij osobiste wyrazy współczucia.
Bardzo wiele Twój wpis wnosi do tego tematu.
Zrozum proszę, że sensowna dyskusja polega na wypowiadaniu się i słuchaniu opinii innych - niekoniecznie się z Twoimi pokrywających, a nawet na pozór dla Ciebie bezsensownych. A nie na osobistych wycieczkach do kogoś, kto ma inne zdanie niż Ty.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gwynbleidd pisze:
małymiś pisze:ale konkretnie czego? podaży/popytu, zabezpieczania ich źródeł/kanałów oraz wartości dodanej? i dlaczego ktoś to nie ma żadnej wartości dodanej, a chce zarabiać na popycie powinien sie liczyć z kosztami wejścia w rynek?
Dużo mądrych słów, jak przystało na kogoś sugerującego między wierszami swoich postów wykształcenie i praktykę prawniczą ;) Tak to jednak w naszym systemie prawnym nie działa, kolega pomylił rynki. To nie to samo co wejść na ulice Nowego Jorku z nowymi narkotykami - tam faktycznie trzeba było dogadać się z szefami Pięciu Rodzin i "słono zapłacić w gotówce" za zgodę i ochronę :hej:

A tutaj to niekoniecznie, przynajmniej mnie, laikowi, nie wydaje się żeby Orlen "słono zapłacił w gotówce" Fundacji Maratonu za wejście na rynek :spoczko:
Klasyka. Mieszasz dwie rzeczy i jeszcze piszesz ad personam.

To Ty sugerujesz że to ma działać tak lub inaczej. Jak na tak przenikliwă osobę powinieneś dokładniej czytać. Nie napisałem że Polska biega czy ktoś inny moze mieć skuteczne roszczenie względem Pzla za skorzystanie z wytworzonego rynku. Ale podstawy ekonomiczne są. To PZLA chce skorzystać na sukcesie Troniny.

Roszczenie może jednak powstać po tej całej certyfikacji

Sytuacja jest iście mafijna zatem rozliczenia są na miejscu.
Awatar użytkownika
gener
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:52
Życiówka na 10k: 58:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja sobie wyobrazam taką sytuację. Biegne sobie, co nie? Tak biegne i biegne bez licencji biegacza amatora. Nagle zatrzymuje mnie policja i prosi o okazanie karty biegacza amatora. Okazuje sie, ze nie mam i dostaje 300 zł kolegium.
byk
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 30 mar 2011, 14:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:
gwynbleidd pisze:
małymiś pisze:ale konkretnie czego? podaży/popytu, zabezpieczania ich źródeł/kanałów oraz wartości dodanej? i dlaczego ktoś to nie ma żadnej wartości dodanej, a chce zarabiać na popycie powinien sie liczyć z kosztami wejścia w rynek?
Dużo mądrych słów, jak przystało na kogoś sugerującego między wierszami swoich postów wykształcenie i praktykę prawniczą ;) Tak to jednak w naszym systemie prawnym nie działa, kolega pomylił rynki. To nie to samo co wejść na ulice Nowego Jorku z nowymi narkotykami - tam faktycznie trzeba było dogadać się z szefami Pięciu Rodzin i "słono zapłacić w gotówce" za zgodę i ochronę :hej:

A tutaj to niekoniecznie, przynajmniej mnie, laikowi, nie wydaje się żeby Orlen "słono zapłacił w gotówce" Fundacji Maratonu za wejście na rynek :spoczko:
Klasyka. Mieszasz dwie rzeczy i jeszcze piszesz ad personam.

To Ty sugerujesz że to ma działać tak lub inaczej. Jak na tak przenikliwă osobę powinieneś dokładniej czytać. Nie napisałem że Polska biega czy ktoś inny moze mieć skuteczne roszczenie względem Pzla za skorzystanie z wytworzonego rynku. Ale podstawy ekonomiczne są. To PZLA chce skorzystać na sukcesie Troniny.

Roszczenie może jednak powstać po tej całej certyfikacji

Sytuacja jest iście mafijna zatem rozliczenia są na miejscu.
Nie śledzę przepisów, ustaw, statutów, rozporządzeń, kodeksów - słowem nie śledzę stanu prawnego i uwarunkowań prawnych na styku PZLA - biegi masowe - biegacze amatorzy. Zakładam jednak, że panowie z PZLA mają jakąś prawną przesłankę, że w ogóle mają prawo położyć finansowo łapę na bieganiu amatorskim (bo jeśli nie, to wszyscy zbiorowo możemy im pokazać fakulca). Czy ta przesłanka jest rzetelna czy nie, to inna sprawa - ja nie o tym. Ale jeśli jest i "położą łapę" zgodnie z literą prawa, to jak chciałbyś skutecznie sobie coś rościć?
Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

Myślę że sytuacja jest klarowna. Na nic tutaj zdadzą się narzekania, protesty biegaczy, itd. PZLA i tak zrobi to co chce i gdzieś będzie miała zdanie zwykłego biegacza.

Jedyną drogą jest założenie np. przez Stowarzyszenie Biegów Polskich organizacji prawnej która zajmowała się będzie regulacjami stosowanymi przy organizacji biegów (wiarygodne atesty tras z pominięciem PZLA np. prowadzone przez firmy geodezyjne, pomiar czasu, aspekty ubezpieczeń, dotacje dla gmin zainteresowanych organizacją biegu, itd.). Wszystko przejrzyste i zgodne z zasadami wolnego rynku. Wszystko dla biegaczy bez zmuszania ich do logowania się na stronie PZLA (karta biegacza). Mamy biegać po trasach biegowych a nie po instytucjach!

Jak ktoś wyciąga brudne łapy trzeba ludziom pokazać czyste.
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gener pisze:Ja sobie wyobrazam taką sytuację. Biegne sobie, co nie? Tak biegne i biegne bez licencji biegacza amatora. Nagle zatrzymuje mnie policja i prosi o okazanie karty biegacza amatora. Okazuje sie, ze nie mam i dostaje 300 zł kolegium.
Eee, bez przesady. Nie Policja, tylko Straż Miejska, i nie zaraz 300 a tylko 50 zł i... 3 pkt karne* :bum:

* - jak zbierzesz "oczko" to zakaz biegania na 3 mies, a przy recydywie to nawet do 15 lat :oczko: Tym razem prawodawca nie popełni błędów legislacyjnych jak przy prawie jazdy... Żaden "biegowy Frog" się nie prześlizgnie. :spoczko:
Ostatnio zmieniony 30 lis 2014, 12:56 przez zoltar7, łącznie zmieniany 1 raz.
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
LadyE
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3883
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:33

Nieprzeczytany post

gener trenuj szybkosc to ani policja ani straz miejska nie beda Ci straszne :bum: :ojoj:
Awatar użytkownika
akatasz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 153
Rejestracja: 04 lut 2011, 13:03

Nieprzeczytany post

A jak złapią Cię na podwójnym gazie to odbierają kartę biegacza dożywotnio i pozostaje bieganie po lesie, tam przecież nie będą nikogo ścigać ;-)
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A to zależy po jakim lesie. Musisz sprawdzić, kto jest właścicielem. Bo jak to będzie las miejski to Staż Miejska cie dojedzie... :ble:
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
Awatar użytkownika
gener
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:52
Życiówka na 10k: 58:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

LadyE pisze:gener trenuj szybkosc to ani policja ani straz miejska nie beda Ci straszne :bum: :ojoj:
Jasne! :) Dzięki za podpowiedź LadyE. W planach na 2015 rok zakładałem zwiększanie objętości. Widzę, że rzeczywistość stawia przede mną nowe cele treningowe. :tonieja:
LadyE
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3883
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:33

Nieprzeczytany post

:sss:
Obrazek
zrodlo: polskabiega.sport.pl
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12677
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pomysł na koszulki techniczne w pakietach startowych na 2015.
Obrazek
LadyE
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3883
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:33

Nieprzeczytany post

podoba mi sie!!!!
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale czemu ten ludzik podnoszący rękę w geście "STOP" jest przekreślony?
Bracie Yacool do kogo Wy mierzycie, w kogo celujecie? :hahaha:
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12677
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Szydło... wyszło z wora.

--------------
edit: to będzie z kolei dobre hasło na koszulkę, gdy projekt zostanie klepnięty.
ODPOWIEDZ