Teraz jest Cz, 17 października 2019, 15:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Komentarz do artykułu po co to komu?
Nowy postNapisane: Śr, 10 lipca 2019, 08:11 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Skomentuj artykuł po co to komu?

Tytuł: Re: Komentarz do Felietonów Pawła Czapiewskiego
Nowy postNapisane: Śr, 10 lipca 2019, 08:36 
Stary Wyga
Stary Wyga

Pan Czapi wrócił! (serduszko)

Szanuję za przejście od Lorda Kruszwila do Igrzysk Europejskich :hej:

Nowy postNapisane: Śr, 10 lipca 2019, 08:41 
Honorowy Red.Nacz.

A kiedy odbywały się Igrzyska Europejskie? Pierwsze słyszę.
Ja na Lorda Kruszwila trafiłem podobnie, ale mnie najbardziej zafrapował odcinek: „Jak prestiżowo rozwiązać całkę nieoznaczoną”. Wyjątkowo obyło się bez inwestycji.

Nowy postNapisane: Śr, 10 lipca 2019, 12:07 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Mimo ,że newsy na internecie portali i zawodników nas zasypały informacjami to nadal z zaskoczeniem na forum czytam: pierwsze słyszę;)

Ale fakt dziwny to twór i na tą chwilę do mnie nie przemawia.

Ostatnio edytowano Śr, 10 lipca 2019, 16:40 przez Arti, łącznie edytowano 1 raz

Nowy postNapisane: Śr, 10 lipca 2019, 13:06 
Honorowy Red.Nacz.

Ale nasi lekkoatleci tam startowali? Kto? I jak im poszło? Nic o tym nie słyszałem.

Nowy postNapisane: Śr, 10 lipca 2019, 13:08 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

To ten dziwaczny twór z DNA. Nie szło tego oglądać w TV.

Nowy postNapisane: Śr, 10 lipca 2019, 16:41 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Logadin napisał(a):
To ten dziwaczny twór z DNA. Nie szło tego oglądać w TV.

Zgadzam się to DNA to jakieś przekombinowanie :/

Tytuł: Komentarz do artykułu żeby nie było, że nie ostrzegałem
Nowy postNapisane: Śr, 17 lipca 2019, 12:28 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Skomentuj artykuł żeby nie było, że nie ostrzegałem

Nowy postNapisane: Śr, 17 lipca 2019, 12:51 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Bardzo mi się podoba przesłanie.

To tak trochę jak mój znajomy, który na pytanie czy umie pilotować samolot, odpowiedział, ze nie wie, bo nigdy nie próbował.

5 km - 22:24 (2015)
10 km - 44:41 (2018)
HM - 1:47:11 (2014)
M - 3:59:38 (2014)

Nowy postNapisane: Śr, 17 lipca 2019, 18:18 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

" Ale tylko do biegania można urodzić się byle gdzie. I nie mam tu na myśli, że na przykład w stajence. Bo taki Jasiu, supertalent do skoków narciarskich na miarę Adama Małysza, może sobie w buty ten talent wsadzić, jeśli dzieciństwo przyszło mu spędzić w Szczecinie. "

Różnie z tym może być, a może raczej różnie z tym było. W moim "podstawówkowym" wieku, utalentowani sportowo, byli zauważani tylko na potrzeby jakiejś międzyszkolnej spartakiady czy podobnych potrzeb. Po akcji mogli dalej ganiać za piłką jak wszyscy - macie i grajcie.

Nowy postNapisane: Śr, 17 lipca 2019, 20:41 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Muszę odszukać ale wiem,że z Wielkopolski jeden talenciarz startował na zimowych Igrzyskach w snowboardzie a gór. nie mamy;) więc da się;)

Taką historię znalazłem;)

Najbardziej znany poznański narciarz alpejski, olimpijczyk z Soczi, uczestnik mistrzostw świata i Uniwersjady - Mateusz Garniewicz, swoją przygodę ze sportem rozpoczynał na mistrzostwach Wielkopolski Karpaczu i Szklarskiej Porębie, aby po powstaniu w Poznaniu Klub Sportowego Malta Ski stać się jego zawodnikiem.

Nowy postNapisane: Cz, 18 lipca 2019, 09:11 
Wyga
Wyga

Zgadzam się z felietonem i ciągle nie rozumiem tego fenomenu Małysza, Stocha i skoków narciarskich. Ok, mamy sukcesy i się z tego cieszymy, ale ile osób na świecie poważnie trenuje te dyscypliny? Garstka ludzi mieszkających w górach w 8 krajach? Jak porównać to z bieganiem, gdzie biega niemal cały świat? W tym kontekście dla mnie Kryształowa Kula znaczy dużo mniej niż brązowy medal na Mistrzostwach Europy w jakimś biegu. Pewnie rozdmuchane jest to przez media i to dzięki nim skoczków traktuje się jak bóstwa. Bo w czym sukcesy Małysza są lepsze niż Sebastiana Kawy czy Tadeusza Błażusiaka - nie znacie? sprawdźcie kto to, również startują w niszowych konkurencjach i również są najlepsi na świecie w swojej dyscyplinie. Tyle, że media tego akurat nie rozdmuchały.

I uważam podobnie jak autor felietonu, że gdyby w Polsce nagle skoki zaczęły trenować wszystkie dzieci, to takich talentów na miarę Małysza lub znacznie go przewyższających byłoby kilkunastu lub kilkudziesięciu.

Nowy postNapisane: Pt, 19 lipca 2019, 15:05 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

A ja się nie zgodzę z tezą. Mnie co prawda wytypowano w pierwszej klasie podstawówki do biegania - nie poszedłem, i nikt za mną potem nie chodził. Tak jak za kolegą, który był tak urodzonym sprinterem, że na 60m odsadzał mnie 2x bardziej niż ja pozostałych... Harataliśmy w gałę jak każdy.
Pobiłem rekord szkoły na 1000m w roli zająca - też nikt nie zaprosił do treningu - a 6 klasa podstawówki to jeszcze była szansa na poważny trening.
Teraz wiem, że reprezentacja nie byłaby mi pisana, ale sprawdziłem to w wieku czterdziestu pięciu a nie czternastu lat ...

Druga sprawa - zdolności i predyspozycje to jedno, a zamiłowanie to drugie. Przede wszystkim do ciężkiej pracy - to podstawa. Ale już dajmy na to takiego Liska - przecież on zamiast tyczki mógł grać w ręczną, kosza, siatkę. A "superMałysz" fizyczny mógłby mieć lęk wysokości ...

Wiele rzeczy musi się zgrać, by mieć profi zawodnika

M40 PB: 5km 17:10, 10km 35:32 HM 1:16:32 M 2:45:28

Nowy postNapisane: N, 21 lipca 2019, 18:22 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Cytuj:
Mnie co prawda wytypowano w pierwszej klasie podstawówki do biegania

Po pierwsze typowanie do biegania w 1 klasie szkoły podstawowej to jakiś absurd. Po drugie jak nawet wybierzemy najlepiej biegające dzieci to nie ma to i tak niewiele wspólnego z tym o czym tutaj pisałem. Bo są to pewnie najlepsze dzieci w klasie, szkole. Nawet wymierny sprawdzian nic nam nie powie w tym wieku.

Cytuj:
Pobiłem rekord szkoły na 1000m w roli zająca - też nikt nie zaprosił do treningu

A ile Pan pobiegł na ten 1000m ? Bo ja na przykład w ósmej klasie, bez treningu biegowego pobiegłem 5:55 na 2km (to był chyba szósty wynik w kraju). Wygrałem przy okazji makroregion (większość chłopaków, z którymi wtedy wygrałem już regularnie trenowała). Na drugi dzień przyjechał do mnie do domu (40 km) mój pierwszy trener i nie tyle zaczął namawiać, co zaproponował już trzy obozy sportowe w wakacje. I tak to się zaczęło. Wcale nie znaczyło, że osiągnę jakiś wysoki poziom, tak jak pan napisał, wiele rzeczy musiało się zgrać.

Ale tu mi chodzi o tę wyjątkowość biegania na tle innych sportów - mam 15 lat, nigdy nie trenowałem a i tak jak na dłoni widać, że mam potencjał. Wyobraża Pan sobie coś takiego w pływaniu, tenisie czy skokach narciarskich ? Że ktoś w wieku 15 lat , nie trenując tenisa od lat paru, trafi do wyczynowego sportu ? (nawet jak by był supertalentem to i tak czas na rozwijanie tego talentu dawno by minął).

Cytuj:
przecież on zamiast tyczki mógł grać w ręczną, kosza, siatkę

mógł, ale nie gra. Bo może nie miał okazji trafić do ręcznej, kosza, siatki w młodym wieku. Chociaż jak napisałem w felietonie - sporty drużynowe to inna bajka.

Cytuj:
A "superMałysz" fizyczny mógłby mieć lęk wysokości ...

to nie byłby materiałem na superMałysza :)

Tak jeszcze wracając do mojej historii - podobnie miała się sprawa z wieloma moimi kolegami z reprezentacji. Nikt z nas biegania nie wybrał, to bieganie wybrało nas. Tym bardziej, że często gęsto się do niego nie garnęliśmy :)

Nowy postNapisane: Pn, 22 lipca 2019, 12:47 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Czapi800 napisał(a):
A ile Pan pobiegł na ten 1000m ? Bo ja na przykład w ósmej klasie, bez treningu biegowego pobiegłem 5:55 na 2km (to był chyba szósty wynik w kraju). Wygrałem przy okazji makroregion (większość chłopaków, z którymi wtedy wygrałem już regularnie trenowała). Na drugi dzień przyjechał do mnie do domu (40 km) mój pierwszy trener i nie tyle zaczął namawiać, co zaproponował już trzy obozy sportowe w wakacje. I tak to się zaczęło. Wcale nie znaczyło, że osiągnę jakiś wysoki poziom, tak jak pan napisał, wiele rzeczy musiało się zgrać.

3:05 - ale nie na tartanie. Chodnikiem dookoła szkoły, bez atestu, choć mierzona ;) Tak więc wszystko mogło być z tym wynikiem :) Miałem też szczęście, że jako zając nie mogłem się podpalić na początku :)
Mi bardziej chodzi o to, że nie miałem okazji na tego typu próbę. Jak i wielu.

Czapi800 napisał(a):
Ale tu mi chodzi o tę wyjątkowość biegania na tle innych sportów - mam 15 lat, nigdy nie trenowałem a i tak jak na dłoni widać, że mam potencjał. Wyobraża Pan sobie coś takiego w pływaniu, tenisie czy skokach narciarskich ?

W piłce nożnej czy w koszu - tak. U nas na osiedlu był chłopak, który czarował na boisku. Odstawał od reszty o 2 poziomy. Grał finalnie w ekstraklasie, ale przepił swój talent :(
Podobny potencjał widziałem u wspomnianego kolegi - sprintera. Tyle wiem, że nie biegał w podstawówce. Graliśmy w piłkę, a raczej, biegaliśmy za piłką. Tartan w Kielcach położyli jak kończyłem liceum.

M40 PB: 5km 17:10, 10km 35:32 HM 1:16:32 M 2:45:28

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]