Komentarz do artykułu Historie z bieganiem w tle: 8 lat biegania

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Marcin jeszcze przez kolejny rok albo i przez dwa lata przychodził na Skrę na BBL.

Mnie zawsze uderzał niezwykłą skromnością, bo truchtał razem z grupą, w której często były zupełnie początkujące osoby, nie wychylał się, i w ogóle taki był dość niepozorny. A jak przychodziło do jakiejś mocniejszej jednostki to widać było, że nie ma niego mocnych i w ogóle że to inna liga, a jednocześnie sprawiał wrażenie, jakby mimo wszystko miał jeszcze spory zapas i jakby biegał tak trochę od niechcenia, bez napinki. Czasem po zajęciach BBL jeszcze zostawał i robił jakieś interwały solo, widać było, że moc i duże możliwości, nawet patrząc na sam jego ruch.

Tak marginesie, BBL na Skrze w tym sezonie w poniedziałki o 19-tej, jakby Marcin miał ochotę na interwały na pustej bieżni, to stadion otwarty, zapraszamy :).
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3274
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Adam - "We wtorek jakieś 10km "krosu" po Łazienkach po 3:45 z kolegą. Łazienki są średnio krosowe ale jakoś im się to udaje" - da się i to całkiem sensowny, biegniesz tylko cały czas po najbardziej zew. ścieżce przy ogrodzeniu. też to często robiłem i daje w kość.
Coś ala jak bieganie też przy Wisłostradzie na zasadzie od Gdańskiego do Sanguszki w górę, zbieg Wójtowską, później w górę do Kościelnej i później Starą, dalej hop pod Mostową, przez Starówkę i zbieg na Mariensztat, do Sowiej i znów pod Bednarską, krakowskim do Karowej, Browarną do Oboźnej i jadąc tak masz możesz dojechać całkiem daleko na mocnej wyrypie i sporych przewyższeniach, to samo idzie zasymulować w Łazienkach tylko nie trzeba tyle asfaltu/bruku klepać.
A sama historia mega dobra, mam nadzieję, ze i moja się tak będzie dalej toczyć.
Awatar użytkownika
faraon828
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 389
Rejestracja: 29 sty 2016, 08:39
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:48,30
Lokalizacja: Olsztyn/Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Super! Tyle lat biegania i mimo wszystko ciągle do przodu, nie zrezygnował gdzieś w międzyczasie. A teraz te życiówki lecą już jakby łatwiej, więc...strach się bać Marcina ;-)
W niedzielę na Oshee jeszcze się wybroniłem, ale za rok może być już inaczej.
Powodzenia!
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

beata pisze: Tak marginesie, BBL na Skrze w tym sezonie w poniedziałki o 19-tej, jakby Marcin miał ochotę na interwały na pustej bieżni, to stadion otwarty, zapraszamy :).
To jednak BBL-SKRA działa, tak? Bo wydawało mi się, że nie było jej w rozpisce.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Skra działa, w rozpisce była od początku. Był tylko błąd w harmonogramie - zamieniona była z AWF. W czwartki jest AWF, w poniedziałki o 19-tej Skra, stadion tartanowy, pusty w przeciwieństwie do zatłoczonej Agrykoli.
Zapraszamy! :taktak:
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

W rok z 50minut przeskoczył na 38minut. Kwestia talentu, jakiś predyspozycji? Ja biegam rok i nawet blisko nie jestem 40 minut. Myślę, że nie tylko ja zresztą.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
tombzd74
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 279
Rejestracja: 06 gru 2012, 18:23
Życiówka na 10k: 39:56 min
Życiówka w maratonie: 3.15:46

Nieprzeczytany post

Chyba raczej kwestia wagi i 90% treningu, reszta to wiek i charakter zawodnka :-)

infernal pisze:W rok z 50minut przeskoczył na 38minut. Kwestia talentu, jakiś predyspozycji? Ja biegam rok i nawet blisko nie jestem 40 minut. Myślę, że nie tylko ja zresztą.
TomB

HM 1:27:04
M 3:15:46
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

50min/10km to nie bieg tylko trucht,
przeskok z 50 na 40min w rok to raczej żaden problem przy regularnym i sensownym treningu,
a dalsze zejście z 40 na 38min można ząłatwić samą redukcją o 2-3kg,
jednak walka o kolejne min poniżej tych 38min to już będzie męka...
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

infernal pisze:W rok z 50minut przeskoczył na 38minut. Kwestia talentu, jakiś predyspozycji? Ja biegam rok i nawet blisko nie jestem 40 minut. Myślę, że nie tylko ja zresztą.
Częściowo to tez kwestia przypadku, tzn, że trening który robił akurat do niego trafił.
Powiedz ile biegasz Test Coopera albo 3000m?
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze:50min/10km to nie bieg tylko trucht,
przeskok z 50 na 40min w rok to raczej żaden problem przy regularnym i sensownym treningu,
a dalsze zejście z 40 na 38min można ząłatwić samą redukcją o 2-3kg,
jednak walka o kolejne min poniżej tych 38min to już będzie męka...
Marcin, jak go znam, nie zgubił 2-3kg bo tak samo jak ja ich nigdy nie miał. Marcin jest jeszcze większym szczupakiem niż ja.
Natomiast sam artykuł jest dziwny, sorry Adam. Znam Marcina osoboście, razem trenowaliśmy u Senków zanim poszedł trenować z Arturem. A z artykułu niczego się nie dowiedziałem. Trochę domysłów, trochę urywków na podstawie krótkich rozmów. Jak uznajesz, że to ciekawe i czytelnicy mogliby skorzystać na poznaniu historii Marcina (z czym się zgadzam), to usiądź z nim na godzinną-dwu rozmowę i przepytaj o wszystko. Ile biega, jak biega, jaka była progresja wyników. A nie sam snujesz domysły, może to było tak... kiedyś go spotkałem to chyba biegał tak...
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Powiedz ile biegasz Test Coopera albo 3000m?
Nie wykonywałem nigdy Testu Coopera. Jestem świeżo po swoim pierwszym maratonie, natomiast dwa miesiące wcześniej pobiegłem 10k na 44:02. Przyjmując, wyszłoby że w 12 minut przebiegłem jakieś 2800m. Oczywiście, mogę teraz na dniach wykonać gdy w pełni odpocznę. Jeśli ma to mieć jakieś przełożenie, miałoby to w jakikolwiek sposób pomóc w dalszym moim progresowaniu. Chce właśnie chce się skupić na 10k, na szybkości.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

To Marcin biega tylko te 3 treningi w tygodniu i nic więcej? I z tego pobiegł 33min na 10km ?
5km-16:48
10km - 35:46
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No i startuje. Z tego co wyliczyłem to przynajmniej raz na dwa tygodnie, czyli ma dodatkowy czwarty trening.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

marcinnek_ pisze:Natomiast sam artykuł jest dziwny, sorry Adam. Znam Marcina osoboście, razem trenowaliśmy u Senków zanim poszedł trenować z Arturem. A z artykułu niczego się nie dowiedziałem. Trochę domysłów, trochę urywków na podstawie krótkich rozmów. Jak uznajesz, że to ciekawe i czytelnicy mogliby skorzystać na poznaniu historii Marcina (z czym się zgadzam), to usiądź z nim na godzinną-dwu rozmowę i przepytaj o wszystko. Ile biega, jak biega, jaka była progresja wyników. A nie sam snujesz domysły, może to było tak... kiedyś go spotkałem to chyba biegał tak...
No ale usiadłem i mi opowiedział. Nie wiem o co chodzi? Przecież pokazałem progresję wyników, opowiedziałem o kontuzjach. Na razie uważam, że to wystarczy.

infernal pisze:
Adam Klein pisze:Powiedz ile biegasz Test Coopera albo 3000m?
Nie wykonywałem nigdy Testu Coopera. Jestem świeżo po swoim pierwszym maratonie, natomiast dwa miesiące wcześniej pobiegłem 10k na 44:02. Przyjmując, wyszłoby że w 12 minut przebiegłem jakieś 2800m. Oczywiście, mogę teraz na dniach wykonać gdy w pełni odpocznę. Jeśli ma to mieć jakieś przełożenie, miałoby to w jakikolwiek sposób pomóc w dalszym moim progresowaniu. Chce właśnie chce się skupić na 10k, na szybkości.
Zrób ten Test Coopera albo lepiej na 3000m (bo widzisz gdzie jest meta, łatwiej finiszować, najlepiej na bieżni na stadionie). I Ci wtedy powiem co myślę.
ODPOWIEDZ