Radio do biegania (Trójka) NOWY ŚWIAT!

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

50latek pisze:Typowy sezon ogórkowy, skoro odwołano im maratony przez sraczkę z Covid-19, to zamiast o bieganiu dyskutują o "dupie Margota" i tym podobnych dupe-relach. A że RNŚ nie okazało się oazą wolności (bo oczywiście nie miało nią być) to najlepiej temat przekierować "a u was biją Murzynów". Najlepszym chłopcem do bicia jest jak zwykle Kościół.
Ale czy to ciekawa dysputa? :oczko:
No to teraz dla odmiany ja się czuję rozbawiony. 11 dni temu wrzuciłeś, jak to określiłeś "niepolityczny" post, dotyczący jakiegoś podobno faceta uważającego się za kobietę, na którym partia rządząca wiezie się ze swoją propagandą, czym w oczywisty i prosty do przewidzenia sposób wywołałeś tu światopoglądową naparzankę. Teraz wjeżdżasz cały w bieli i strofujesz dyskutujących, że im się nudzi i że przekierowują dyskusje na nieważne tematy. Sory, ale tak wyszło. Jak ktoś podaje jakieś wyrwane z kontekstu przykłady, to można podać jakiś kontrargument.
Keri pisze:@Kangoor, ja odnosłem się li tylko do wypowiedzi Rolliego, która przytoczyłem.
Ponieważ nie byłem/ jestem pewien, czy był to żart (jeśli tak to posłużyłem się parafraza “Kopernik kobieta”), a jeśli nie, to podałem przykład dość współczesny zaprzeczajacy tego typu myśleniu.
Rozumiem, ale chyba mogę z tym dyskutować? Bo przykład tego jednego księdza tak zaprzecza uwadze Rolliego o praktykach tłumienia postępu nauki przez kościół, jakbym nagle stwierdził, że Niemcy w czasie II wojny byli tymi dobrymi a jak ktoś uważa inaczej, to niech sobie poczyta o Oskarze Shindlerze i zamilknie. No, chyba że wyciągniesz jeszcze drugiego i trzeciego księdza-naukowca, to mam w zanadrzu listę pozostałych 626 Niemców - Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata ;-)
New Balance but biegowy
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Oczywiście, że masz prawo. I bynajmniej ja ci go nie dałem ani nie odbiorę.
Moja uwaga była bardziej generalna. I bynajmniej nie miała wybielać historii (bo jakim prawem miałbym to czynić). Poprostu nie lubię “odgrzewanych” kotletów. Księży fizyków, astronomów, biologów, chemików zapewne jest więcej. Nie będę twierdził, że mam jakaś głębsza wiedzę w tym zakresie. O tym, że Lemaître był księdzem wiem raptem od kilku miesięcy (czytałem jedna z pozycji Leon’a Ledermana dotyczacej bozonu Higgs’a), ot i tyle.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Dla dopięcia klamrą tej sprawy trzeba jeszcze dodać, że zwolnienie Strzyczkowskiego z funkcji dyrektora Trójki związane jest z odsunięciem od pracy i obowiązków w zasadzie całego zespołu dziennikarzy, którzy z dnia na dzień otrzymali wypowiedzenia lub przeniesienia do różnych archiwów czy kotłowni. Strzyczkowski okazał się być użytecznym idiotą (naiwnym idealistą) bo pomógł wybrnąć z obciachowego skandalu i przeciągnąć to do wyborów. Teraz przyszedł czas rozliczeń i kolejny raz widać, że w mediach w cenie jest lojalność wobec władzy a nie lojalność wobec kolegów z pracy, fachowość czy tworzenie dobrych treści. Trójki już nie ma, została ostatecznie uśmiercona. Przez kilka lat to już były popłuczyny po Trójce ale teraz to już jest koniec. A w mediach prawicowych wciąż zasłona dymna, felietony o tym strasznym Radiu Nowy Świat, nic o likwidacji Trójki, wyrzucaniu ludzi i ich było nie było osobistych tragediach.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Dokładnie, takie same przemyślenia miałem. Strzyczkowski był tylko instrumentem, żeby przepchnąć kompromitującą sprawę do wyborów prezydenckich. Cóż przez chwilę myślałem że jakoś to się ułoży, ale w tej chwili widać co się dzieje w mediach partyjnych. Wywaliłem już Trójkę z radia w aucie żeby przypadkiem nie wcisnąć i sprawę uważam za zamkniętą.
The faster you are, the slower life goes by.
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

troche może nieskromnie, ale zacytuję siebie sprzed 3 m-cy :)

Napisane: Wt maja 26, 2020 8:12 am
Arek Bielsko pisze:wg mnie Strzyczkowski niepotrzebnie się podłożył, bo teraz bedzie legitymował PIS-owskie zmiany, upapra sie gównem a i tak dostanie kopa w dupe jakby co... to jest akurat pewne
(...)
nie powinno sie teraz próbowac "jakoś" naprawiać strat po tej ekipie, trzeba niestety poczekać az zgliszcza sie wypalą do konca, pokazać efekty czyli kompletną pustkę na antenie przez te kilka m-cy, bo potem to bedą sie tłumaczyć, że przeciez próbowali, naprawiali i jest git... no nie jest!
(...)
co oznacza, że to było do przewidzenia przez każdego choć troszkę myślącego obserwatora,
tak jest zresztą w przypadku tzw. "dobrej zmiany" w JAKIEJKOLWIEK dziedzinie życia...
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Ciekawostka z pogranicza tematu.
W styczniu Polskie Radio rozwiązało umowę z Dariusze Rosiakiem prowadzącym od lat w s.p. Trójce program Raport o stanie świata, który był nadawany w soboty o 14 tej. Rosiak przygotowywał program o tematyce sytuacji polityczno-społeczno-gospodarczej na świecie. Autor od marca przeniósł swój program do serwisów streamingowych i rozpoczął zbiórkę środków na serwisie Patronite. Ten projekt to ogromny sukces dziennikarza, gdyż w zeszłym tygodniu program miał 1 milion odsłuchań w Anchor i prawie milion na Spotify gdzie jest najpopularniejszym polskim podcastem. Program zbiera na dziś miesięcznie ponad 52 000 zł od osób dobrowolnie wpłacających na jego produkcję i ma ponad 3200 tzw patronów. Brawo fachowcy z mediów narodowych. Fachowcy od robienia wody z mózgu.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bez urazy mihumor, ale Tobie tą wodą mózg już solidnie zalało. Jak lodówkę otwierasz to też widzisz "media narodowe" (w ogóle wtf? o jakich narodowych mediach piszesz? :D ) Wpadłeś kolego w jakąś psychozę. Nie spinaj się tak, poluzuj sobie stringi, wyjdź na dwór i ochłoń :spoczko:
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

khorne pisze:bez urazy mihumor, ale Tobie tą wodą mózg już solidnie zalało. Jak lodówkę otwierasz to też widzisz "media narodowe" (w ogóle wtf? o jakich narodowych mediach piszesz? :D ) Wpadłeś kolego w jakąś psychozę. Nie spinaj się tak, poluzuj sobie stringi, wyjdź na dwór i ochłoń :spoczko:
O jakich mediach narodowych? Pytaj tych, którzy przemianowali media publiczne na media narodowe, żeby przykryć tą nowomową ich przerobienie na media partyjne. Sam może poluzuj co Cię tam uwiera, zmień piec albo cokolwiek, co pozwoli upuścić wentyl by nie przypuszczać personalnych ataków na forumowiczów.
EDIT: Zwróć uwagę, że mihumor podzielił się informacją o bardzo fajnym podcaście, dla ludzi których interesują wydarzenia na świecie, a Ty nie w odpowiedzi nie zaprezentowałeś niczego oprócz ataku i obrażania.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

khorne pisze:bez urazy mihumor, ale Tobie tą wodą mózg już solidnie zalało. Jak lodówkę otwierasz to też widzisz "media narodowe" (w ogóle wtf? o jakich narodowych mediach piszesz? :D ) Wpadłeś kolego w jakąś psychozę. Nie spinaj się tak, poluzuj sobie stringi, wyjdź na dwór i ochłoń :spoczko:
Musisz braki w edukacji uzupełnić i czasem coś przeczytać lub posłuchać spoza tzw własnej bańki. Proponuję zapoznać się z hasłem Rada Mediów Narodowych, kiedy powstała i jakie ma kompetencje. Wiele też może Ci powiedzieć skład tego ciała jesli znasz te nazwiska i sobie je wstawisz w kontekst wydarzeń choc to moze być trudne. Niestety wasze ugrupowanie nie ma monopolu na przymiotnik narodowe - przykro mi. Tu przymiotnik został zaanektowany dla mediów państwowych pewnie w celu pokazania, że to media reprezentujące interesy całego narodu. Jak za komuny, program partii programem narodu. Ogólnie przymiotnik narodowy w nomenklatura działania władzy jest dziś mocno eksploatowany. Nie do mnie z tą reklamacją.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

po pierwsze kolego to jeśli zaczynasz temat 'czytania', to może sam ogarnij lepiej ten temat. Jest w języku polskim coś takiego jak pytanie i tutaj właśnie ono padło. Jest różnica pomiędzy pytaniem, a stwierdzeniem - serio :) To tak też w temacie braków w edukacji.
Po drugie kolego, ja wiem, że jesteś z grupy ludzi, którym jak się powie, że jest się kosmitą to będziesz usilnie potwierdzał, że tak jest. Świat działa stety jednak na trochę innych zasadach (jeszcze!). To, że ktoś nazwał się RMN nie oznacza, że z mediami narodowymi (czy w ogóle czymś narodowym) ma wiele wspólnego. Coś na zasadzie pisu bardziej socjalistycznego od sld nazywanego prawicą. Nvm, tego porównania raczej też nie zrozumiesz patrząc na to, że sam ich tak nazywasz :echech:
Jeżeli pisałbyś o mediach rządowych czy tam partyjnych - spoko, ale narodowych? Co one mają z narodem wspólnego ? wyjdź z bańki i zacznij sam analizować ;)
Są pewne granice absurdu, tutaj jednak je przekroczyłeś.
To, że masz faszystowskie poglądy (poprzednie strony) - ok, masz prawo je mieć - przeżyję, ale nie kłam, po prostu nie kłam.
Wyłączam się z tematu. Mój błąd. Swoje napisałem parę stron wcześniej.

PS. nie mam bladego pojęcia o jakim "waszym ugrupowaniu" piszesz - bo jeśli myślisz, że mam coś wspólnego z RN to pudło i to spore :ojoj:
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Zarzucanie komuś faszystowskich poglądów nie najlepiej o Tobie świadczy. To delikatnie bardzo mówiąc niegrzeczność i naruszanie zasad pisania w necie dyskwalifikujace tak piszacego. To Cie kompromituje. Ale to może już ta zasada nie obowiązuje bo teraz każdy może napisać byle idiotyzm i myśli, że przez to pisanie swoje słowo w ciało zamienia. Tak nie jest, cud się nie zdarza i głupota zostaje tylko glupotą. Nie czuje urazy bo to jest tak groteskowe i egzotyczne stwierdzenie, że trudno się nie roześmiać. Ludzie raczej rozumieją sformułowanie Media Narodowe bo to wyświechtana kobyła retoryczna. Co ty uważasz za media narodowe nie ma znaczenia i jest odległe od tego tematu.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4724
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Wczoraj kilka razy z ciekawości przełączyłem na trójkę jadąc do pracy i wracając z pracy. Chciałem sprawdzić co tam się dzieje po wbiciu ostatniego gwoździa do trumny. Spodziewałem się chamskiej polityki, modłów i disco polo.
Dzisiaj słucham od rana, włączyłem również w biurze.Prowadzący OK a muzycznie - REWELACJA !!!!
Jak tylko zaczną pierdolić wyłączę ale na razie bardzo dużo zajebistej muzyki.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Ja kilka dni temu podróżowałam autem z jakąś tam ekipą, 4h w jedna stronę. Kolega - kierowca słuchał Trójki. Najpierw skomentowałam to, nawet lekko ironicznie, ale później jednak sama byłam zaskoczona - muzyka i całokształt bardzo ok i akurat trafiliśmy na audycję Piotra Stelmacha, którego bardzo lubię - nie dało się poznać, że coś się zmieniło.
Za to w domu kilka razy odpaliłam RNŚ i jak na razie mnie nie powaliło, a przede wszystkim drażni mnie sygnał dźwiękowy i sposób prowadzenia serwisów informacyjnych (nie mam na myśli treści, tylko samą konferansjerkę, że tak powiem).
Ale dla mnie ani jedno ani drugie może nie istnieć, nie potrzebuję radia ani do pracy ani do kotleta, a w Trójce lubiłam dosłownie kilka audycji, których słuchałam, i tego mi trochę żal.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Też lubię Piotra Stelmacha i jego audycje.
Tu z jego Fejsa z wczoraj do przeczytania o sytuacji w Trójce. W ciągu kilku dni sporo się zmieniło

Piotr Stelmach
1 dzień ·

Proszę, prosimy o uwagę i reakcję. To bardzo ważna treść!

Jako zespół i słuchacze Programu III Polskiego Radia stanowczo sprzeciwiamy się likwidacji Trójki w jej dotychczasowym kształcie. Działania nowej dyrekcji z nadania politycznego, jej zapowiedzi i pierwsze decyzje nie pozostawiają wątpliwości – nasza antena ma zmienić format i charakter, a zapewne również nazwę. Wszystko to bez żadnego wyraźnego powodu, co stanowi sytuację bezprecedensową w świecie mediów. Takie zmiany oznaczają śmierć kultowej rozgłośni jaką jest Trójka, na co nie możemy się zgodzić.

Nie zgadzamy się również na metody zarządzania wprowadzone przez nową dyrekcję – siłowe przejmowanie anteny, przypominające metody rodem ze stanu wojennego, usuwanie dziennikarzy ze studia oraz wymienianie ich na półamatorów dramatycznie obniżających poziom Programu III.

Nie możemy zgodzić się na standardy, w ramach których wicedyrektor publicznie nazywa nas „amatorami”, a Trójkę „mega słabą”, na odsuwanie od pracy całych zespołów bez słowa wyjaśnienia, karne przeniesienie szefa aktualności do innej jednostki czy wprowadzanie gwałtownych zmian w ramówce i zdejmowanie audycji na pięć minut przed emisją.

Nie możemy zgodzić się na mianowanie dyrektorem Trójki człowieka bez jakiegokolwiek doświadczenia dziennikarskiego, ani na powoływanie dyrekcji, której brak elementarnej wiedzy na temat zrządzania radiem i jego funkcjonowania. Po niemal tygodniu jest już jasne, że nowa dyrekcja nie ma planu działania, pomysłu ani kompetencji do zarządzania tak ważną instytucją, jaką jest Program III Polskiego Radia.

Nowa dyrekcja do dziś nie spotkała się z zespołem, jednocześnie obrażając nas w mediach społecznościowych. Szeregowych pracowników wypytuje o liczbę i rodzaj audycji ukazujących się na antenie. Zakazała udziału słuchaczy we wszystkich audycjach, co zawsze stanowiło wyróżnik i jedną z największych wartości Trójki. Nie odpowiada na pytania formułowane przez zespół, stosuje kłamstwa i manipulacje, pierwszego dnia informując nas o zmianie nazwy radia, a trzy dni później twierdząc, że nic takiego nie miało miejsca czy ogłaszając powroty dziennikarzy, którzy współpracować z nią nie mają zamiaru.

Żądamy przywrócenia na stanowisko dyrektora Kuby Strzyczkowskiego, który trzy miesiące temu podjął się misji odbudowy Trójki po kryzysie wywołanym przez zarząd i poprzednią dyrekcję. Kuba Strzyczkowski, znakomity dziennikarz, dawał nadzieję, że Trójka może być ponownie niezależną od sterowania politycznego, otwartą na różne poglądy, kulturotwórczą anteną. Usunięcie go ze stanowiska dyrektora, podparte absurdalnymi zarzutami oraz wprowadzenie na jego miejsce politycznych nominatów ten cel całkowicie przekreśla.

Program III Polskiego Radia to antena, która kształtowała całe pokolenia słuchaczy. Nie zgadzamy się na jej likwidację w imię partykularnych interesów politycznych, osobistych urazów i ambicji.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
ODPOWIEDZ