Wszystko o butach do biegania – Mateusz Łękawa | Podcast W Rytmie Biegania

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Gościem kolejnego odcinka podcastu „W Rytmie Biegania”, napędzanego przez eobuwie.pl jest Mateusz Łękawa – biegacz, ekspert biegowy, prawdziwy znawca butów do biegania. Według nas zna je dosłownie na wylot. Jest amatorem, który ma na swoim koncie przebiegnięty maraton w czasie 2:28. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, z bieganiem związany jest od najmłodszych, szkolnych lat. Patrząc na przekrój butów biegowych, które oferują nam producenci, niejednokrotnie łapiemy się za głowę, ponieważ wybór jest coraz większy i nie wiemy, które wybrać. Mamy więc nadzieję, że ta rozmowa ułatwi wam to zadanie.

Mateusz, jako część ekipy eobuwie, w której jest kierownikiem kategorii Sport Performance, w rozmowie z Adamem Kszczotem i Maciejem Kurzajewskim zdradza wiele ciekawostek, np. który kolor butów biegowych sprzedaje się najczęściej we Francji, czy w Bułgarii. Oprócz powyższych nowinek, z rozmowy dowiesz się:
- Czy istnieją idealne buty biegowe?
- Jakie buty wybierają Polacy i czym kierują się przy ich wyborze?
- Jak zmienia się technologia butów biegowych?
- Jakich butów możemy spodziewać się w przyszłości?
- Czym różnią się buty z poszczególnych półek cenowych?
- Jak wybrać odpowiednie buty trailowe?
- Jak dbać o buty biegowe?
- Jak wybrać idealne buty dla siebie?
- Jak działa usługa esize.me w ramach aplikacji eobuwie.pl?
- Kiedy zareklamować buty?
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, ponieważ jest ona pigułką wiedzy dla każdego biegacza, szczególnie początkującego.

Materiał powstał we współpracy z marką eobuwie.pl.
https://bieganie.pl/audio/wszystko-o-bu ... -biegania/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1740
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Pierwszy podcast (w życiu), jakiego wysłuchałem w całości. Wszystkiego, oczywiście, nie ma (gdzie drop, rodzaj języka albo kształt części na palce?), ale sporo przydatnych informacji jest.

Nie wierzę jednak, że pan Kszczot nie wiedział po co jest ostatnia, dodatkowa dziurka na sznurówki. ;-)
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
ODPOWIEDZ