Jak wygrałem Wings For Life – Dariusz Nożyński | Podcast W Rytmie Biegania

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Gościem najnowszego odcinka podcastu „W Rytmie Biegania” napędzanego przez eobuwie.pl jest Dariusz Nożyński – zwycięzca 10. edycji Wings for Life World Run. Darek ukończył rywalizację jako drugi zawodnik na świecie, pokonując 68,39 km w czasie 4 godzin 10 minut. W świecie biegania jest od ponad 20 lat, jednak biegi ultra pojawiły się w jego życiu dopiero od 2017 roku, kiedy to zadebiutował w Wings For Life i zajął drugie miejsce na świecie. Do tej pory startował głównie w maratonach i biegach krótszych.

Dariusz Nożyński bieganie, pomimo świetnych wyników, traktuje amatorsko. Na co dzień pracuje w branży IT. W rozmowie z Adamem Kszczotem i Bartkiem Falkowskim zdradza m.in.:
- Czy jako biegacz sprawdza parametry krwi?
- Jak podchodzi do startu w Wings for Life i jak ocenia rywalizację podczas tegorocznej edycji?
- Czy zwraca uwagę na poprawną technikę biegu?
- Jak odpowiednio przygotować się do WFL?
- Jak godzi treningi z życiem zawodowym?
- Jak odżywia się w trakcie biegu?
- Czy zmaga się z kontuzjami?
- Za czyją sprawą trafił do biegów ultra?
- Jakie stawia sobie cele i czym się motywuje?
- Jakie ma metody treningowe?
- Jak wygląda jego plan treningowy do startu w biegu na 100 km?
- Jak zareagował na trening wysokogórski?
- Czy chce zostać profesjonalnym zawodnikiem ultra?
https://bieganie.pl/newsy/jak-wygralem- ... -biegania/
New Balance but biegowy
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4680
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Wygrał czy zajął drugie miejsce???? Nic nie rozumiem
zozur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 302
Rejestracja: 03 gru 2018, 05:06

Nieprzeczytany post

Był drugi na świecie, czyli pewnie pierwszy w Polsce.

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dobra, konkretna rozmowa.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4680
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Czyli Wingsa nie wygrał?
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4680
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: 18 maja 2023, 10:48 Dobra, konkretna rozmowa.
Skoro tak to posłucham ale niechętnie bo Kszczota w tych podcastach nie trawie :grr:
mrufka
Wyga
Wyga
Posty: 69
Rejestracja: 01 wrz 2020, 13:32
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Całego podcastu jeszcze nie słuchałem, jedynie początek, ze względu na interesujące mnie zagadnienie parametrów krwi, w tym dotyczących niedokrwistości.
Czy znacie jakieś profesjonalne publikacje na ten temat? Nie chodzi mi o incydentalne i przyczynkarskie teksty popularnonaukowe, ale o specjalistyczne źródła, dobrze udokumentowane badania (EBM) itp.
Anemia w sporcie, głównie wytrzymałościowym, z naciskiem na biegaczy, przede wszystkim długodystansowych, częstość występowania, normy, ryzyko, mechanizm, wpływ na wyniki, skuteczna suplementacja, rokowania przy niedoborach...
Widzę, że wyczynowcy bardzo tego pilnują (dla Darka to w ogóle kluczowy parametr), ale przeciętny amator wie o tym niewiele, jeśli w ogóle cokolwiek.
Przekonałem się, że również wśród lekarzy świadomość problemu jest mizerna (by użyć eufemizmu).
Awatar użytkownika
Woszkowaty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 208
Rejestracja: 13 kwie 2018, 15:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 03:17:57
Lokalizacja: Opole

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 18 maja 2023, 10:48 Czyli Wingsa nie wygrał?
Wygrał polskiego Wingsa. Z tym rezultatem był drugi na świecie, zaraz za Japończykiem Jo Fukuda, który wygrał w Japonii.
Polka, Kasia Szkoda, była najszybsza w Polsce i zarazem na świecie.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12444
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No a które kolano Ci Darek wysiadło? Tam masz asymetrię konkretną, więc jestem ciekawy, bo lądowanie na lewej nodze destabilizuje całą sylwetkę. Od głowy po kolano, wszystko się składa w harmonijkę. Stawiałbym więc na lewe.
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Dobry podcast. Dobry gość, który wie o co chodzi i nie daje się upupić.

Bartek na gościnnych występach OK, dał się wyszumieć Adamowi. Myślę, że Adam potrzebuje dziennikarskiej przeciwwagi, gdy rozmowa schodzi na aspekty pozawyczynowe. A tak, to sobie dobrze radzi :-) Gdyby Darek był gościem tylko Bartka, to spodziewałbym się podobnego przebiegu rozmowy. Czyli generalnie bez pierdololo.

Z innej beczki, jak się Adam zdecyduje na te starty maratońskie czy masterskie, to jak to dobrze zostanie opakowane i będzie można to obserwować w różnych mediach, to będzie żarło. Nie powinien tego robić po cichu. A gdyby była rywalizacja z Lewym... To byłby dopiero hajp. Serial na Netfliksie, co najmniej :-)
yacool pisze: 18 maja 2023, 14:47 No a które kolano Ci Darek wysiadło? Tam masz asymetrię konkretną, więc jestem ciekawy, bo lądowanie na lewej nodze destabilizuje całą sylwetkę. Od głowy po kolano, wszystko się składa w harmonijkę. Stawiałbym więc na lewe.
Kamera jest pod kątem. Potrafisz zniwelować ten skrót?
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12444
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie, czyli może jednak prawe kolano.
ODPOWIEDZ