Kiedy biegacz powinien udać się do masażysty?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Wszystkie biegające osoby mogą być jednocześnie sportowcem albo kierowcą, urzędnikiem, biznesmenem, pracownikiem budowlanym czy ogrodnikiem – dla każdego z nich ryzyko uszkodzenia ciała jest takie samo. Jak rozpoznać sygnał od organizmu, że to jest właśnie ten moment, żeby udać się do masażysty?
https://bieganie.pl/zdrowie/kiedy-biega ... masazysty/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1591
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Jeden raz w swoim życiu byłem na masażu, bo był to prezent urodzinowy. Bardzo miło było, ze dwie godziny trwało, ale zauważalnych korzyści dla swojego ciała nie zaobserwowałem.

A z tego tekstu dowiedziałem się, że trzeba chodzić zawsze. OK.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Super tekst. Przeczytałem w formie komiksu.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 16 sty 2023, 14:55A z tego tekstu dowiedziałem się, że trzeba chodzić zawsze. OK.
Nie wiem czy trzeba chodzić zawsze, na pewno warto, niezależnie od tego, co się robi i jaki sport uprawia. Masaż regeneruje tkanki - to jest fakt.
Ty nie chodzisz - Twoja sprawa, ja też nie chodzę, może raz w roku maks.
Tekst beznadziejny, to też fakt, zwłaszcza fragment o biurowcach, powstających rzekomo po to, aby stworzyć miejsca pracy dla tych, którzy rzekomo lubią siedzieć przy biurkach.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1591
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Akurat zapotrzebowanie na taką powierzchnię się aktualnie zmniejsza, bo zauważono, że taki typ pracy równie dobrze można wykonywać zdalnie, a taniej.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
ODPOWIEDZ