Mariusz Giżyński W Rytmie Biegania

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Mariusz Giżyński - multimedalista Mistrzostw Polski był gościem najnowszego podcastu W Rytmie Biegania, który powstaje przy współpracy z eobuwie.pl. Z tego odcinka dowiesz się:
- jak powinny wyglądać przygotowania do dyszki?
- jak zaplanować swój start w maratonie?
- czy półmaraton przed pierwszym maratonem to dobry pomysł?
- dlaczego rozciąganie i ćwiczenia funkcjonalne są podstawą w przygotowaniu do długich dystansów?
- jak przedłużyć karierę biegacza?
https://bieganie.pl/audio/fundamenty-bi ... -biegania/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Bardzo fajna rozmowa, a Mariusz Giżyński nie dał się zagonić w kozi róg. Bardzo merytorycznie, więc pewnie Adam był kontent :-)

Nieodmiennie mnie jednak dziwi, że mają takich gości jak JJ, czy własnie organizator WTC, w ogóle w tym programie nie promuje się bieżniowego biegania amatorskiego, tylko to ciągłe pitu-pitu o maratonach czy półmaratonach.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
Awatar użytkownika
Deter
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1018
Rejestracja: 25 wrz 2017, 17:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja odnoszę wrażenie, że... że Kszczot co chwilę jest na granicy wyśmiania Mariusza, zwłaszcza jeśli zaczyna mówić o fizjologii.

PS
Drogi autorze, do liczebników nie dodajemy końcówek. 12, a nie 12-ty!
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3888
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Ja to mam pecha, kliknąłem a tam pytanie o kwas mlekowy.
Warto posłuchać całości?
Awatar użytkownika
Deter
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1018
Rejestracja: 25 wrz 2017, 17:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tylko ja odnoszę wrażenie, że każdy podcast jest o tym samym tylko zmienia się gość? Kolejny raz o bieganiu dla początkujących....serio, nie ma innych tematów?

Wysłane z mojego SM-A715F .

5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Ja mam takie spostrzeżenie/uwagę: Czy Pan Adam nie wie, że to jest video podcast? xd Już któryś raz widzę, że podczas rozmowy gdzieś się kręci, patrzy w jakieś dziwne miejsca, zerka na zegarek, teraz po prostu ostentacyjnie pokazywał komuś palcem zegarek xD

Nie wygląda to dobrze, a poza tym to nie jest na żywo, to takie coś można spokojnie wyciąć podczas post produkcji i dać inny widok kamery w tym momencie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2022, 11:11 przez paweu92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

8i3gacz pisze: 02 wrz 2022, 07:17 Tylko ja odnoszę wrażenie, że każdy podcast jest o tym samym tylko zmienia się gość? Kolejny raz o bieganiu dla początkujących....serio, nie ma innych tematów?

Wysłane z mojego SM-A715F .
Może to lajtmotif całej serii, którą zaakceptowały wszystkie strony?
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
Awatar użytkownika
google
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 243
Rejestracja: 11 lut 2010, 22:31

Nieprzeczytany post

Zgadzam się z przedmówcami.
Dodatkowo, mam wrażenie, że obydwaj prowadzący nie bardzo się interesują przesłuchiwanymi.
Tzn Adam coś tam ma na karteczkach zapisane, ale czy historie tych gości naprawdę go interesują?
Pytania które zadają przypominają rzucanie wszystkim tej samej wędki, a nuż przepytywany coś powie.
Przyjęli założenie, że wystarczy, że przepytywać będzie dwóch gwiazdorów, albo gwiazdor i paprotka (bo Kurzajewski jest tam jak ta paprotka).
Nudy.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3888
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

A ja jednak posłucham, bo Giżyński wydaje się sympatyczny.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1586
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Ja generalnie bardzo lubię te podcasty, fajna energia z nich bije, ale niestety też muszę się częściowo zgodzić z przedmówcami.

To, że takim leitmotivem całego podcastu jest "bieganie na spokojnie, dla funu, po to żeby być szczęśliwym i zdrowym" to już zauważyłem i jak najbardziej nie mam nic przeciwko. Widać to zresztą po doborze gości, bo mamy albo tych, którzy są częścią tego amatorskiego biegania dającego fun albo są w pewnym sensie architektami takiego podejścia do biegania (stąd JJ Run, Korzeniowski, Kępka czy Giżyński - wszystkich łączy to, że mają swoje spotkania/zajęcia/zawody amatorskiego biegania).

To co mi za to nie do końca pasuje to fakt, że nie bardzo wyciąga się z gości te unikalne rzeczy, a raczej tą część wspólną, czyli "jak przygotować amatora do 10km". Na początku to jeszcze było okej, ale teraz zaczyna się to zaczyna powielać. Dobre buty, małą łyżeczką, na spokojnie, wolno, potem interwały, adaptowanie organizmu, itd. Taki Babiarz miał naprawdę dużo do opowiedzenia z takich rzeczy, o których zwykle się nie wie. P. Kępka też opowiedział sporo o tych spotkaniach i były to dla mnie informacje na swój sposób nowe i inspirujące. A w przypadku Mariusza Giżyńskiego i Joanny Jóźwik wydaje mi się rozmowa za bardzo poszła w takie ABC biegowe zamiast w tematy około Warsaw Track Cup albo JJ Run. Fajnie się słucha, ale bywa niestety wtórnie. Choć ciekawe jest to, że jednak każdy ma trochę odmienny sposób na te przygotowania do dziesiątki.

Dla mnie na ten moment najlepszy był podcast z Babiarzem - zupełnie nie merytoryczny jeśli chodzi o wiedzę biegową, ale po prostu świetnie się słuchało tych opowieści kogoś kto jest tak blisko wyczynowego biegania i nie traktuje tego tylko jako pracę ale też pasję. Jako tata 3-latka też podobała mi się rozmowa z trenerem Kopciem - dużo mi to rozjaśniło w kwestii treningu dzieci. Wiem np że mój huragan nie mógłby na razie brać w takich zajęciach udziału przy swoim ognistym temperamencie (po żonie oczywiście) i lepiej poczekać jeszcze z rok, półtora na tego typu zajęcia grupowe.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ja jestem słuchaczem radia TOKFM, ale regularnie się wkurzam kiedy zapraszają np polityka z PO i się go pytają co on myśli o PiS. No przecież wiemy co on myśli, niech się go zapytają o jakieś sprawy z jego podwórka, coś, gdzie będzie się musiał trochę nagimnastykować, jakieś sprawy wewnątrzpartyjne naorzyklad.

Tak samo tutaj. Po kiego grzyba pytać Mariusza o jakieś pierduły na które każdy z nas może odpowiedzieć? Kogo interesuje jego odpowiedź (sorry Mariusz, nie do Ciebie pretensje ale sam chyba rozumiesz że), do kogo skierowany jest ten podcast? No sami sobie odpowiedzcie (mówię teraz do redakcji).
I ten Adam co chwila patrzący w swoje papierki lub na zegarek, no kurna, naprawdę wizualnie wyglada to fajnie, Maciek Kurzajewski miły gość, ale te rozmowy to jest strata miejsca na serwerach i działanie nieekologiczne. :)

Wg mnie tez Babiarz był najlepszy.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3888
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Przesłuchałem ale bez obrazu. Przesadzacie, nie było źle.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To może dla odmiany zostawcie obraz i wyłączcie dźwięk. Regularnie tak robię na DL, gdy komentuje Wszoła. Przestałem się irytować. Wrócił nastrój i uśmiech.
ODPOWIEDZ