Jacek Wosiek jak wygląda mistrzowski trening?

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Jacek Wosiek wskoczył do trenerskiej ekstraklasy wraz ze zdobyciem tytułu Mistrzyni Europy w maratonie przez swoją podopieczną Olę Lisowską. Jak na to zapracowali trener z zawodniczką? Jak zawodnik Jacek Wosiek zaczynał swoją przygodę z bieganiem i jaki wpływ miało to na jego warsztat trenerski? Jak wygląda mistrzowski trening Oli Lisowskiej? Tego wszystkiego dowiecie się z wywiadu z trenerem Jackiem Wośkiem, który dla bieganie.pl przeprowadził Marek Dłubała.

https://bieganie.pl/sport/jacek-wosiek- ... maratonie/
New Balance but biegowy
NiedzielnyBiegacz91
Wyga
Wyga
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2020, 19:50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pytanie do trenera bo zagląda na to forum: w którym miejscu Iwonie Bernardelli zabrakło szacunku dla koleżanek?
"To był czas na walkę o dodatkowe miejsce" - że co? Zawodniczka z minimum ma się przepychać o miejsce w kadrze na związkowych korytarzach bo tajemnicą poliszynela jest, że związek przyoszczędzi i nie wyśle wszystkich z minimami? A może ma prosić koleżanki o wstawiennictwo, którego ostatecznie zabrakło co jest jednym z powodów jej niepowołania? Co to jest za cyrk w ogóle? Z całym szacunkiem dla Pańskich umiejętności trenerskich - wygaduje Pan szkodliwe bzdury, oby się kiedyś nie obróciły przeciwko któremuś z Pana zawodników. Jako były zawodnik i trener powinien Pan wiedzieć, że miejscem na walkę dla każdego biegacza powinna być tylko i wyłącznie trasa biegu. I ta walka została przez Iwonę wygrana, ponieważ uzyskała wymagane minimum ze sporym zapasem. Niestety to Polska, tutaj trener najlepszej polskiej zawodniczki musi (?) prowadzić żenujące dyskusje z przedstawicielem cwzs Henrykiem Szostem w komentarzach na Facebooku - to buduje dobry klimat wokół maratonu?
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3890
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Stanął bym w obronie trenera ale mam zakaz wypowiadania się. :grr:
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

NiedzielnyBiegacz91 pisze: 23 sie 2022, 14:40 Pytanie do trenera bo zagląda na to forum: w którym miejscu Iwonie Bernardelli zabrakło szacunku dla koleżanek?
"To był czas na walkę o dodatkowe miejsce" - że co? Zawodniczka z minimum ma się przepychać o miejsce w kadrze na związkowych korytarzach bo tajemnicą poliszynela jest, że związek przyoszczędzi i nie wyśle wszystkich z minimami? A może ma prosić koleżanki o wstawiennictwo, którego ostatecznie zabrakło co jest jednym z powodów jej niepowołania? Co to jest za cyrk w ogóle? Z całym szacunkiem dla Pańskich umiejętności trenerskich - wygaduje Pan szkodliwe bzdury, oby się kiedyś nie obróciły przeciwko któremuś z Pana zawodników. Jako były zawodnik i trener powinien Pan wiedzieć, że miejscem na walkę dla każdego biegacza powinna być tylko i wyłącznie trasa biegu. I ta walka została przez Iwonę wygrana, ponieważ uzyskała wymagane minimum ze sporym zapasem. Niestety to Polska, tutaj trener najlepszej polskiej zawodniczki musi (?) prowadzić żenujące dyskusje z przedstawicielem cwzs Henrykiem Szostem w komentarzach na Facebooku - to buduje dobry klimat wokół maratonu?
Te komentarze to bym poczytał dej linka
NiedzielnyBiegacz91
Wyga
Wyga
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2020, 19:50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3890
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Gokish, nie czytałeś tego wcześniej, niemożliwe bo to się bardzo rozlało. Najlepsza jest wymiana zdań między Jackiem Wośkiem a Kubą Pawlakiem,
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 23 sie 2022, 16:10 Gokish, nie czytałeś tego wcześniej, niemożliwe bo to się bardzo rozlało. Najlepsza jest wymiana zdań między Jackiem Wośkiem a Kubą Pawlakiem,
Już wiem czemu :D nie czytam komentarzy pod postami na fanpage'u portalu ahhh nadrabiam
jacwos
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 226
Rejestracja: 18 mar 2011, 18:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

NiedzielnyBiegacz91 pisze: 23 sie 2022, 14:40 miejscem na walkę dla każdego biegacza powinna być tylko i wyłącznie trasa biegu.
Myślę, że nic nie muszę dodawać (100% racji do powyższego zdania) choć przekonałem się, że świat idealny nie istnieje.
Jacek Wosiek
NiedzielnyBiegacz91
Wyga
Wyga
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2020, 19:50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie odpowiedział Pan na moje pytania.
jacwos
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 226
Rejestracja: 18 mar 2011, 18:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Patrząc na reguły kwalifikacji i to co się działo, uważam że odpowiedziałem szczegółowo na pańskie pytania.
Jacek Wosiek
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

jacwos pisze: 24 sie 2022, 15:28 Patrząc na reguły kwalifikacji i to co się działo, uważam że odpowiedziałem szczegółowo na pańskie pytania.
A ja bym tez nie odpowiadał. Bo to nie pytania tylko zarzuty. A i adresat nie ten.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3890
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Rolli a te zarzuty Ci nie przeszkadzają?

Jacek Wosiek pisze: Wpis Izy był bardzo niepotrzebny i niefortunny i na pewno nie buduje dobrego klimatu wokół maratonu
Jacek Wosiek pisze: Niestety u Iwony zabrakło także szacunku do koleżanek
Bo to na te wypowiedzi zareagował NiedzielnyBiegacz i to nie zarzuty, a raczej pytanie o zasadność zarzutów Jacka.
Ja wiem czytanie ze zrozumieniem nie jest najprostsze ale postarać się można. Czyż nie.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 24 sie 2022, 16:28 Rolli a te zarzuty Ci nie przeszkadzają?

Jacek Wosiek pisze: Wpis Izy był bardzo niepotrzebny i niefortunny i na pewno nie buduje dobrego klimatu wokół maratonu
Jacek Wosiek pisze: Niestety u Iwony zabrakło także szacunku do koleżanek
Bo to na te wypowiedzi zareagował NiedzielnyBiegacz i to nie zarzuty, a raczej pytanie o zasadność zarzutów Jacka.
Ja wiem czytanie ze zrozumieniem nie jest najprostsze ale postarać się można. Czyż nie.
Pytania zadaje sie inaczej (chyba ze u ciebie nie) To były pytania, bez interesu na odpowiedz. Czyli: zarzuty.

Tak o, dla zrozumiałości czytania.
jacwos
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 226
Rejestracja: 18 mar 2011, 18:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Ja nie stawiam zarzutów tylko stwierdzam fakty.
Jacek Wosiek
NiedzielnyBiegacz91
Wyga
Wyga
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2020, 19:50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jacwos pisze: 24 sie 2022, 15:28 Patrząc na reguły kwalifikacji i to co się działo, uważam że odpowiedziałem szczegółowo na pańskie pytania.
Niestety, ale nie odpowiedział Pan, dlatego powtórzę:
- w której wypowiedzi/zachowaniu Iwony Bernardelli zabrakło szacunku dla koleżanek?
- czy wg Pana zawodniczka z minimum i bez żadnych zdrowotnych przeciwwskazań do wyjazdu na ME powinna walczyć o wyjazd na związkowych korytarzach?
- czy wstawiennictwo innych zawodniczek z minimum powinno być argumentem w kwestii powołania kogoś na ME?
Dodatkowo zapytam:
- czy gdyby na miejscu Iwony Bernardelli znalazła się Ola Lisowska, to czy Pan i Pańska zawodniczka czulibyście się poszkodowani?
- dlaczego wśród biegaczy i trenerów brak środowiskowej solidarności?

Pozdrawiam, gratuluję sukcesu w Monachium i liczę na poważne potraktowanie powyższych pytań.
ODPOWIEDZ